Youtube Twitter פייסבוק
טלפון 03-6753131
חיפוש

דולומיטים

דולומיטים הם רכס הרים בצפון מזרח איטליה והם חלק מהרי האלפיים ונקראים על שם המינרלוג (אדם העוסק בזיהוי וסיווג מינרלים) דולומייה. דולומיטים מחולקים לאזור דולומיטים מזרחי ואזור דולומיטים מערבי והם מהווים חלק הן ממחוז ונטו מצפון והן במחוז טרנטינו - אלטו אדיג'ה. דולומיטים נחשפו לפני 200 מיליון שנה מתוך ים שכיסה עד אז את האזור והפסגה הגבוהה ביותר של הרי דולומיטים היא הר מרמולדה, שמתנשא לגובה של 3343 מטר.

מצוקים גבוהים וחשופים הם המאפיינים של הרי דולומיטים והנופים המתגלים באזור מרהיבים ומיוחדים. רכס מדהים זה לא תמיד היה בידי איטליה אלא הועבר לרשותה לאחר מלחמת העולם הראשונה מידי האוסטרים. בעקבות כך סביר שתמצאו לא מעטים תושבים דוברי גרמנית ומקומות בעלי שני שמות - איטלקי וגרמני. מוסיפה על הבלבול היא שפת הלאדין, שמדוברת בעיקר סביב רכס סלה, ולכן כדאי להיות ערים לעובדה זו. שפת הלאדין מקורה בלאטינית שדוברה בקרב יושבי האלפים אך השימוש בה היום מצומצם מאוד באזור, למרות שהיא מוגדרת באופן רשמי כשפה השלישית במחוז.

האטרקציות של דולומיטים

דולומיטים הם יעד פופולארי ומבוקש בעונת החורף, על שום רכסי ההרים הגבוהים והמושלגים המעניקים בחורף חווית גלישה איכותית ומקצועית. ישנם אתרי סקי רבים ברכס דולומיטים ואף קיימים פסי סקי משותפים (הנקראים 'דולומיטי סופר סקי') המאפשרים גלישה באורך של 1200 ק"מ!! לצד ההרים המושלגים בחורף, תיהנו בקיץ מספורט אתגרי, הכולל טיפוס הרים או צוקים, רכיבה על אופנים או סוסים, רפטינג, מצנחי רחיפה ונוף מרהיב. המפגש בין הירוק בקיץ והלבן בחורף הופך את רכס דולומיטים רלוונטי לכל עונה ולכל מטייל.

כובשי ההרים ברגליהם יצטרכו להתכונן למסע נוח אך לא קל ולצידו נופים וטבע שיעניקו חיבור אמיתי לקרקע ולסביבה. ההרים תלולים והנסיעה ברכב לא תמיד מתאפשרת; לכן רצוי לתכנן את הטיול כך שיכלול מרווחי זמן גדולים בין שלב לשלב, על מנת ליהנות מהנוף ומהטבע הקסום באופן מקסימאלי.

הרכסים של דולומיטים

חלקו הצפוני של מחוז ונטו (שבאזורו הדרומי נמצאות ערים כמו ונציה וורונה), מורכב ברובו מהרי דולומיטים והעיר הגדולה ביותר באזור הרים אלה היא: קורטינה ד'אמפצ'ו, שנקראת לפיכך גם "מלכת הדולומיטים".

רכס סלה הינו אחד הרכסים המפורסמים של הרי דולומיטים וממנו משתפלים ארבעת העמקים: ואל גרדנה, ואל די פאסה, ואל באדיה ועמק ליוינאלונגו. רכס מדהים זה מעניק למטייל מסלולי הליכה שונים ומגוונים, בין היתר אל הפסגה הגבוהה ביותר ברכס- Piz Boe המתנשאת לגובה של 3125 מטר. ניתן להגיע ברגל או להיעזר ברכבל המגיע לסאס פורדוי בגובה של 2950 מטר ומשם להמשיך רגלית. בחורף מציע רכס סלה מסלולי סקי קסומים ומעליות סקי החושפות נוף מרהיב ומפתיע, ובקיץ ניתן לעשות זאת באוטובוס "סלה רונדה".

מלבד רכס סלה, כולל האזור גם את רכס ססולנגו, שהינו מרהיב ומרשים לא פחות. למרגלותיו של הרכס קיימת עיר הסלעים ושם אפשר ללמוד טיפוס צוקים וליהנות מהנופים. מסלולי משפחות נפוצים בעיר הסלעים ותוכלו להתוודע לחיות השונות ולטבע הקסום.

עליה לרכס המרמולדה, הגבוה ביותר בהרי דולומיטים, באמצעות רכבל או ברגל תחשוף אתכם לתצפית פנוראמית נפלאה של 360 מעלות.

דולומיטים ידועים בנופם עוצר הנשימה והאותנטי, שלא נפגע על ידי האדם, ובכך שהם מציעים חופשה אמיתית המעניקה שלווה ושכרון חושים שגורם לחזור לשם שוב ושוב.

סולו איטליה שמחה להזמין אתכם להצטרף ללקוחותינו הרבים שנהנים מיחס חם ומחופשות מפנקות שעושות חשק לעוד.

קריאה נוספת:

צפון איטליה - סודות הצפון הקסום

 
שם
טלפון
דוא"ל
מעוניין להיכלל ברשימת תפוצה
שלח
 
באנר 2015

מפת האתר

מלונות באיטליה

לקוחות ממליצים

טיול מאורגן לאיטליה


אודות

קרנבלים באיטליה

חופשה באיטליה

טיול עצמאי לטוסקנה


איטליה

טיול לאיטליה

צפון איטליה

טיול מאורגן לסיציליה

צרו קשר

דרום איטליה

וילות בטוסקנה

אגם גארדה

 

        סיציליה

סקי באיטליה

קרנבל ונציה Quitalia
Signed by cdtech