אמסטרדם באביב – אופרה, אמנות, מוזיקה ופריחה

בהדרכת: מרב ברק ודליה ברזילי

סיור תרבות אביבי באמסטרדם הציורית, המציעה חוויה תרבותית בלתי נשכחת. בסיור ייחודי זה תעלות עידן הזהב שלאורכן משובצים בניינים מוטים בצורות אדריכליות מכושפות, הן הרקע לאמנות שנראה במוזיאונים הלאומיים של אמסטרדם, לצלילי האופרה האיטלקית שנשמע (בבית האופרה שנבחר לאחרונה למוביל בעולם!), ולמוזיקה הקלאסית שנשמע, לגבינות המשובחות שנטעם, לשווקי הפרחים שנשאף ונחזה ביופיים ולאווירת האביב הקסומה שעוטפת את העיר ומשכרת את מבקריה.

 

בצוות ההדרכה:

הדרכה כללית ואמנות: דליה ברזילי – מדריכת קבוצות החיה בהולנד למעלה מ-20 שנה. בעלת ניסיון רב כמדריכה, הן בהולנד והן ביעדים אחרים. מורה לציור ותולדות האמנות.

 הדרכת המוזיקה: מרב ברק – מרצה בתחום האופרה והמוזיקה הקלאסית, מנחה קונצרטים ומפיקה.

אמסטרדם
יום רביעי, 1.5.24: תל אביב – אמסטרדם

בשעת בוקר מוקדמת ניפגש בנמל התעופה לקראת טיסתנו הישירה לאמסטרדם. עם ההגעה נעלה על האוטובוס וניסע למרכז אמסטרדם, לסיור היכרות פנורמי בעיר, במהלכו נבקר גם בבית וילט הולטהויזן, Museum Willet-Holthuysen בית בורגני מהמאה ה-18, המשמש כמוזיאון המציג את סגנון בתי הסוחרים של הולנד באותה התקופה.
בתום הסיור נגיע אל בית המלון ונתפזר לחדרים למנוחה והתארגנות.
לפנות ערב נערוך מפגש הכרות עם משתתפי הקבוצה ולאחריו נשמע הרצאה מאת מרב ברק לקראת המופע הראשון בטיולנו. האופרה "רוברטו דוורה" מאת גאטנו דוניצטי, אופרה איטלקית בסגנון הבל קנטו, אשר מספרת את סיפור אהבתם של המלכה אליזבת הראשונה והרוזן מאסקס, רוברטו דוורה. יצירה זו היא השלישית בטרילוגיית האופרות שהלחין דוניצטי להיסטוריה של בית תיודור (קדמו לה "אנה בולנה" ו"מריה סטוארדה"), העוסקת בשושלת המלכים הבריטית רוויית הסיפורים השערורייתיים ומלאי התאווה, הקנאה, השנאה והנקמה. לאחר ההרצאה נצא לארוחת ערב משותפת.
לינה וארוחת ערב באמסטרדם .

amsterdam-4825124_1280
יום חמישי 2.5.24: הרייקסמוזיאום, חוות גבינות והאופרה רוברטו דוורה/דוניצטי

הבוקר נצא לסיור ברייקסמוזיאום Rijksmuseum, המוזיאון המרכזי והחשוב בעיר, המתמקד באומנות ובהיסטוריה ההולנדית. משם נמשיך לחוות גבינות, בה נשמע על תהליך הייצור של הגבינות ההולנדיות המפורסמות ונוכל לטעום וכמובן לרכוש גבינות הולנדיות איכותיות.
נעצור לארוחת צהריים עצמאית בכפר הדייגים וואלנדם Volendam.
בתום הסיור נחזור למלון למנוחה והתארגנות ולקראת ערב נצא אל בית האופרה של אמסטרדם. בבית האופרה הלאומי נצפה באופרה "רוברטו דוורה" בניצוחו של אנריקה מזולה, מנצח איטלקי המכהן כמנהל המוזיקלי של האופרה הלירית בשיקגו וכן כמנצח אורח מרכזי בדויטשה אופר ברלין. בתפקיד רוברטו דוורה ישיר זמר הטנור הספרדי יסמאל ג'ורדי.

המופע מתחיל בשעה 19:30 משך המופע כשעתיים ו40 דקות, כולל הפסקה.
השירה באיטלקית. תרגום מוקרן באנגלית.
לינה באמסטרדם 

אמסטרדם
יום שישי, 3.5.24: מוזיאון ואן גוך, שייט תעלות והאופרה "הטריטיקו"/פוצ'יני

לאחר ארוחת הבוקר נתכנס להרצאה מאת מרב ברק לקראת האופרה הערב – "הטריטיקו" מאת ג'קומו פוצ'יני. שלוש אופרות קצרות, אשר מהוות פאזל דרמתי, מרשים ומשעשע המורכב משלושה סיפורים: "האדרת" – המותח, "האחות אנג'ליקה" – המרגש ו"ג'יאני סקיקי" המצחיק.
לאחר ההרצאה נצא אל מוזיאון ואן גוך Van Gogh Museum המוקדש ליצירותיו של האמן ההולנדי הנודע ובני תקופתו.
בתום הביקור במוזיאון נמשיך לשייט מהנה בתעלות, מהן נראה את הארכיטקטורה של העיר כולל גשרים מיוחדים ומראות שונים של העיר.
בשעת ערב נצא שוב אל בית האופרה הלאומי נצפה באופרה "הטריטיקו" בניצוחו של לורנצו ויוטי, מנצח צרפתי/שוויצרי המכהן כמנצח הבית של בית האופרה ההולנדי וכן של התזמורת הפילהרמונית ההולנדית החל מ2021. ויוטי ניצח בבתי אופרה מובילים לרבות מילאנו, וינה והמבורג. את ההפקה ביים בארי קוסקי, מבמאי האופרה המובילים כיום בעולם, המנהל האמנותי האגדי של בית האופרה קומיש אופרה ברלין. לקוסקי שפה ויזואלית – בימתית נועזת, יצירתית וייחודית. קוסקי זכה בתואר "במאי השנה" לשנת 2023 בתחרות האופרה הבינ"ל.

תחילת המופע בשעה 19:00. משך המופע כשלוש שעות ו-45 דקות כולל 2 הפסקות.
השירה באיטלקית. תרגום מוקרן באנגלית.
לינה באמסטרדם 

DELFET
שבת, 4.5.24: דלפט, האג, פנורמת מסדרך

הבוקר נבקר באתרים מחוץ לעיר אמסטרדם. נתחיל את היום בנסיעה לכיוון העיר דלפט Delft, עיר עתיקה שעוד בימי הביניים הייתה אחת החשובות שבערי הולנד. נראה את הארכיטקטורה מתקופות שונות ואת הכנסייה החדשה The new church שם קבורה משפחת המלוכה ההולנדית. נמשיך להאג The Hague, נראה את האתרים המרכזיים של העיר ונבקר ב"פנורמת מסדרך" Panorama Mesdag מייצג אומנתי בו נרגיש כאילו אנחנו חלק מהיצירה.  

לאחר הביקור נשוב למלוננו באמסטרדם למנוחה.
לינה וארוחת ערב באמסטרדם 

Textured,Old,Paper,Background,With,Amsterdam,Street,Traditional,Ancient,Dutch
יום ראשון, 5.5.24: קונצרט, אמסטרדם בסימן יהודי, טיסה חזרה

לאחר ארוחת הבוקר נאזין להרצאה לקראת הקונצרט האחרון אשר יתקיים הבוקר. הקונצרט יתקיים באולם הקונצרטחבאו המפורסם של אמסטרדם. בתכנית הקונצרט: קונצ'רטו לקרן מאת מוצרט, קונצ'רטו לקרן מאת ר.שטראוס והסימפוניה "לונדון" (מס' 104) מאת היידן.
נמשיך לקונצרט באולם הקונצרטחבאו הידוע באקוסטיקה הנפלאה שלו. נאזין לקונצרט הכולל יצירות מאת מוצרט, ר. שטראוס והיידן. הקונצרט בניצוחו של ולדימיר קולנוביץ'. סולן, נגן הקרן הוירטואוז פליקס קלייזר.
בתום הקונצרט נסיים את ביקורנו באמסטרדם בסימן היהודי. הערב, נציין בישראל את ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ולכן, נתחיל את הסיור ברובע היהודי, בו נבקר בבית הכנסת הפורטוגזי Portuguese Synagogue שנבנה לפני למעלה מ 300 שנה ע"י יהודים מקהילת יוצאי ספרד ופורטוגל, נראה את האנדרטה לזכר קורבנות השואה שהוקמה ע"י האדריכל דניאל ליבסקינד. לאחר מכן, נמשיך לשוק הפרחים Flower market Amsterdam – Bloemenmarkt הססגוני והמפורסם של אמסטרדם. אם יתאפשר, נבקר בתיאטרון הלאומי Nederlands Theater  בו קיבצו הגרמנים את היהודים בזמן המלחמה, טרם שילוחם למחנות. כך נתייחד לרגע, בערב מיוחד זה, עם קורבנות השואה של אמסטרדם.

בתום הביקור ניסע אל נמל התעופה סכיפול לטיסתנו חזרה לישראל.

יציאה

01/05/24

חזרה

05/05/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2795€

מחיר מבצע

מחיר ליחיד בחדר זוגי

3490€

מחיר מבצע

המדריך

טיסות: חברת אלעל

01.05 תל אביב – אמסטרדם LY337  המראה בשעה 6:10 נחיתה בשעה 10:10

05.05 אמסטרדם – תל אביב LY336 המראה בשעה 21:30 נחיתה ב3:05 (6.5.24)

חלוקת לילות בטיול

4 לילות באמסטרדם

המחיר כולל

 • טיסות אל על לאמסטרדם וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 4 לילות במלון 4 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר
 • 2 ארוחות ערב
 • אוטובוס להעברות, לסיורים ולהופעות לפי התוכנית
 • מדריכות ישראליות מקצועיות
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית
 • מערכת שמע לכל נוסע
 • תשר לנותני שירות מקומיים

המחיר אינו כולל

 • התייקרות דלק לאחר 01.02.24
 • כרטיסים למופעים – בחירת הכרטיסים בטופס הנלווה לטופס ההרשמה לטיול
 • ארוחות שאינן מופיעות בתכנית
 • ביטוחים למיניהם + הוצאות בעלות אופי אישי
 • תשר למדריכות

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2795 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח