טיול מאורגן לפורטוגל

פורטוגל הינה מהמדינות הוותיקות ביותר באירופה, ממוקמת בדרום מערב אירופה, בחלק המערבי של חצי האי האיברי, לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי.
מדינה בעלת שטח של 92,000 קמ"ר (פי 4.5 משטחה של ישראל) ואוכלוסייה של כ- 11 מיליון תושבים. המשמעות שיש הרבה מאוד שטחים פתוחים והרבה מרחבים.
המדינה מציעה שילוב מרתק בין עבר עשיר ומפואר לחיים המודרניים האותנטיים, יש בה נופים מרשימים ויפים, עיירות קטנות וציוריות, ערים מודרניות עם מבנים ארכיטקטוניים מדהימים, אתרים היסטוריים מעניינים וחשובים, חופי ים פראיים, אוכל מעולה ומקומיים מסבירי פנים.
מזג האוויר במדינה נוח ברוב ימות השנה.

colorful Alfama district
20.06 יום חמישי: תל אביב - ליסבון

נפגש בשדה התעופה ע"ש ד. בן גוריון בשעות הצהריים המוקדמות ונטוס בטיסה ישירה לבירת פורטוגל ליסבון.
ננחת בשעות הערב, לאחר התארגנות בשדה התעופה ניסע לבית המלון ללינת הלילה.
לינה- ליסבון

פורטוגל
21.06 יום שישי: ליסבון , סיור בעיר הבירה

נתחיל את סיורנו המופלא בליסבון בירת פורטוגל, בסיור פנורמי הכולל תצפיות על רבעיה העתיקים והמודרניים של העיר היפה שעל גדות  נהר הטז'ו. נבקר באתריה המרכזיים של העיר: טורה די בלן, כנסיית ומנזר סנט ג'רונימו Monastery of Saint Geronimo , המעוטרת בסגנון מנואליאני ובה קבורים, בין השאר: ואסקו דה גמה, "מגלה ארצות" ומי שגילה את הדרך מאירופה להודו – בדרך הים, ולואיש דה קמואיש, המשורר הלאומי של פורטוגל. נלך אל "אנדרטת המגלים" ברובע בלן, שבראשה ניצב אנריקה הנווט. נבקר  ברובע "אל פאמה"  El Fama district בו שכן בעבר הרובע היהודי, נבקר ב"פראסה רוסיו" Prasa Rossio, שם הועלו יהודים אנוסים על המוקד על ידי האינקוויזיציה במאה ה -16, נבקר בכיכר ה"סובלנות" "Tolerance" square ונראה את המונומנט לזכר הטבח שנערך בליסבון ב"נוצרים החדשים"  ב- 1506. נסייר במרכז העיר, שנבנתה מחדש, לאחר רעידת אדמה קשה בשנת 1755, ע"י המרקיז דה פומבל. נערוך סיור פנורמי באזור האקספו 98' (Expo 98) האזור שתוכנן לתערוכה העולמית של 1998, במלאת 500 שנה למסעו של ואשקו דה-גאמה להודו, בו נראה את תחנת הרכבת המעוצבת להפליא, פרי עבודתו של המהנדס ארכיטקט סנטיאגו  קלטראבה.
לינה וארוחת ערב בליסבון
.  

Bridge,Leading,To,The,Old,Town,Tomar,In,Portugal.
22.06 יום שבת: ליסבון – טומאר – מונסנטו –בלמונטה

היום נתחיל במפגש מרתק עם העבר. את סיור הבוקר נפתח בנסיעה אל העיר Tomar. בטומאר, נסייר במנזר מסדר הצלוב Convento de Cristo, העצום והמרהיב, הגדול ביותר בפורטוגל. במנזר, למול "החלון המנואליאני" נרחיב את הדיבור על הארכיטקטורה המנואליאנית, המיוחדת לפורטוגל ונבקר גם בכנסייה המתומנת. נבקר בבית כנסת ע"ש אברהם זכות שמוצג כמוזיאון כיום, במאה ה- 15. נחשף לסיפורם של האנוסים והיהודים בפורטוגל. משם נסע, אל מונסנטו (Monsanto), עיירת סלעי הענק, הנמצאת בדרום מזרח רכס סרה דה אשטרלה. עיירה זו ייחודית בעולם בדרך בנייתה. נסייר בין בתיה הבנויים על בסיס הסלעים ונמצאת בגובה של 758 מטרים מעל פני הים, נוף מרתק ושונה.
נמשיך בדרכנו אל בלמונטה (Belmonte).
לינה וארוחת ערב
- אזור בלמונטה או טרנקוזה.

Colorful,Autumn,Vineyards,In,Douro,River,Valley,In,Portugal.,View
23.06 יום ראשון: בלמונטה - טרנקוזו ועמק נהר הדואורו דרך PASSO DE REGUA - גימארייש

הבוקר נבקר את עיירת האנוסים בלמונטה (Belmonte), שבה "הנוצרים החדשים" הסתירו את זהותם במשך למעלה מ- 500 שנה ואף שבו ליהדות בחלקם. כיום, מפעילים צאצאיהם במקום בית כנסת ומוזיאון בתמיכת תורמים ושליחים יהודיים מישראל ומהעולם כולו. נשמע את סיפורם. נבקר במוזיאון היהודי במידה ויהיה פתוח נבקר גם בבית הכנסת המקומי. נשוטט בסמטאות הכפר שהתפרסם גם במגלה ברזיל, פדרו אלבארס קאבארל, שנולד ומונצח פה באנדרטה. נמשיך וניסע לטרנקוזו (Trancoso), העיר מוקפת החומה, נבקר במרכז העיירה היפה, ונראה את המרכז היהודי החדש ואת בית הכנסת החדש, שהוקם על שרידי החיים היהודים ששגשגו במקום במאות ה- 14 וה- 15, גם פה נעקוב אחרי "היהודים הנסתרים". בדרכנו נחלוף ע"פ העיר לאמגו The city of Lamgo, נעבור לצילום מונומנטלי של המדרגות המצוירות להפליא העולות לכנסייה החשובה במקום נצפין אל עבר "עמק נהר הדואורו" לאורכו כרמים הנטועים על טרסות ייחודיות ומרהיבות, אזור שאונסק"ו הכריז עליו כייחודי המיועד לשימור. ממנו מפיקים את  "היין הירוק" ויין הפורט לסוגיו השונים. נמשיך מערבה לכיוון העיר בראגה (Braga)  נגיע למלון באזור בראגה.
לינה וארוחת ערב בבראגה.

The,Bom,Jesus,Do,Monte,Sanctuary,Is,Located,In,The
24.06 יום שני: בראגה - גימרייש - פורטו

נתחיל את יומנו בעיר בראגה (Braga) המשמשת מרכז דתי חשוב בפורטוגל.  נסייר ברחובותיה ובאתריה: הקתדרלה, שנבנתה במאה ה- 11 והשוכנת קרוב אל ארמון הארכיבישוף (Palau Episcopal) וגני סנטה ברברה Santa Barbara Gardens. נעלה לאתר "בום ג'זוס" – ישו הטוב, הנטוע בתוך יער טבעי, נרד את המדרגות המיוחדות שלו, המעוטרות בפסלים ובמזרקות ונשמע על הפילוסופיה שמאחורי האתר. לאחר מכן ניסע  אל גימראייש Gimraiish העיר בה נולדה פורטוגל, נלמד על שחרור פורטוגל והקמתה, בתום הסיור ניסע לפורטו.
לינה וארוחת ערב בפורטו (PORTO).

Porto,,Portugal,Old,Town,On,The,Douro,River.,Oporto,Panorama
25.06 יום שלישי: פורטו

הבוקר נצא לסיור מודרך באתריה המפורסמים של העיר פורטו (Porto) השנייה בגודלה בפורטוגל. פורטו, היושבת על הגדה הצפונית של שפך נהר הדואורו Douro River אל האוקיינוס היא בירת הצפון של פורטוגל. נערוך סיור פנורמי בשדרות בואה ויסטה "יפה נוף" ונראה את בית הכנסת שהוקם ע"י משפחת כדורי. נחלוף ע"פ אתרי העיר : הקתדרלה, שם גם נערוך תצפית אל העיר, תחנת הרכבת הישנה, על אריחי האזולז'וס המיוחדים שלה, ארמון הבולסה  (Palace Bolsa), (הבורסה העתיקה). ניכנס לכנסיית סאו פרנסישקו , נראה את מגדל הקלריגוש (Clarigosh Tower) מהמאה  ה- 18, את אבנידה דוש אליאדוש האלגנטית, נצפה על בנין העירייה ועוד. לאחר הפסקת צהריים קלה על שפת הנהר, נערוך שייט בספינת נהר "עתיקה" מתחת לגשרים בליווי הסבר. נראה את סמלה של העיר:  גשר דום לואיש ומשם נצא ללגום מיין הפורט המפורסם באחד מיקבי העיר ברובע גאיה (Gaya district).
בערב נצא למופע פאדו, המשלב פולקלור, הכולל ארוחת ערב.
לינה בפורטו.

Basilica,Da,Santa,Lucia,At,Monte,Santa,Lucia,Near,Viana
26.06 יום רביעי: ברשלוס – פונטה דה לימה – ויאנה דו קסטלו – סנטה לוציה – פורטו

היום נצא אל הערים הקטנות שמצפון לעיר פורטו, זהו האזור הירוק ביותר בפורטוגל בזכות כמות המשקעים הרבה שבו נבקר בעיר ברשלוס (Barshalos) שהיא עיר מוצאו של ה"תרנגול" שהפך לאחד הסמלים הבולטים של פורטוגל. נשמע את הסיפור על התרנגול. נמשיך לפונטה דה לימה (Punta de Lima)  הקרויה על שם הגשר הרומאי הקיים עד היום על  נהר הלימה. משם נמשיך לויאנה דו קסטלו (Viana do Castello) שיושבת על שפך נהר הלימה לאוקיאנוס, זוהי עיר נמל, נבקר בעיר העתיקה ונעלה לנקודת התצפית של כנסיית סנטה לוציה (Santa Lucia), לקראת ערב נחזור לפורטו.
לינה וארוחת ערב בפורטו (
PORTO).

Moliceiro,Boats,Mooring,Alongside,The,Central,Channel,At,Aveiro,,Portugal
27.06 יום חמישי: אביירו - בוסאקו – לוסו - לינה קואימברה

נפרד מפורטו וניסע דרומה אל העיר אביירו The city of Aveiro המכונה "ונציה של פורטוגל". נערוך שייט בתעלות העיירה. נצפה בחזיתות הבתים והמרפסות המעוטרות בסגנון ארט נובו. נשמע מה היה שימושן של הסירות האופייניות למקום ומה היה מקור הפרנסה העיקרי. מכאן נמשיך אל שמורת הטבע המפורסמת של יער בוסאקו Busaco, ובמרכזה הארמון / מלון, הבנוי בסגנון מנואליאני ועטור האריחים הכחולים המצוירים ("אזולז'וס"). נסייר ביער ובגן להתרשמות מהטבע. נמשיך בדרכנו ולאחר נסיעה נינוחה לאורך כביש מודרני בנופים ירוקים וכפרים חקלאיים, נגיע לעיר היפה שעל גדות נהר המונדגו.  קואימברה (Coimbra), בירתה העתיקה של פורטוגל.
לינה וארוחת ערב בקואימברה

Aerial,Drone,View,Of,Batalha,Monastery,In,Portugal.,Dominican,Convent
28.06 יום שישי: קואימברה – מנזר בטאליה – נאזארה - פאטימה

עם בוקר נתחיל את סיורנו בקוימברה שהייתה בעבר בירת פורטוגל. נצא לסיור מודרך באוניברסיטה העתיקה של קוימברה, עליה גאוות הפורטוגלים, והספרייה המיוחדת ונשמע סיפורים מעלילות הסטודנטים המקומיים. נשמע את סיפור אהבתם של המלך פדרו הראשון ואהובתו/פילגשו אינש דה קסטרו ממשפחת אצילים ספרדית, במאה ה- 15. לא רחוק משם ב"בית הדמעות" נרצחה אינש בידי שליחיו של מלך פורטוגל, אלפונסו ה- 4, והתחיל מסע הנקמה רווי תככים, מזימות ורצח.
נמשיך מקואימברה וניסע  אל המנזר בטליה (Batalha) העצום, ששולבו בבנייתו שני סגנונות: הסגנון הגותי והסגנון המנואליאני, ונספר את סיפור הקרב שהניצחון בו הביא להקמת המנזר המרשים והמרהיב.
נבקר בקפלת (Fundador) נראה את קבר החייל האלמוני של פורטוגל ועוד – "המייסד", בה קבורים ז'ואאו הראשון ורעייתו פיליפה מלנקסטר, ילדיהם וביניהם גם אנריקה "הנווט", שהקים בי"ס לנווטות ונתן יד למסעות גילוי העולם.
נמשיך בנסיעה לעיירת הדייגים נזארה (Nazare) לאורך "כביש החוף". נערוך תצפית נפלאה מעל הצוק המשקיף עליה. לקראת סוף היום נגיע למלוננו בעיר פאטימה ( Fatima) , נתמקם בבית המלון ולאחר מכן נבקר בקומפלקס הדתי אחד משלושת החשובים באירופה לעולם הנוצרי.
לינה וארוחת ערב  פאטימה.

Obidos,,Portugal,Stonewalled,City,With,Medieval,Fortress,,Historic,Walled,Town
29.06 יום שבת: אלקובסה - אובידוש - ליסבון

אחרי ארוחת הבוקר ניסע אל אלקובסה (Alcobaça) ונבקר במנזר שהוקם בעקבות סיפור אהבה בלתי אפשרי של המלך ואינש דה קסטרו, משם נמשיך לכיוון העיירה המקסימה אובידוש (Obidos). "בונבוניירה בקופסה" שניתנה כמתנת נישואין של מלך פורטוגל למלכתו האהובה במאה ה- 15. סיור במקום יכלול טעימות מליקר הדובדבנים המפורסם וכן שיטוט בסמטאות הציוריות המלאות בחנויות למזכרות ובבתי קפה. ואף נוכל לטייל בזהירות על החומה המרשימה של העיר .
ונסיים את היום בעיר ליסבון המרתקת, לינה וארוחת ערב בליסבון.

Cabo,Da,Roca,Lighthouse.,Portuguese,Farol,De,Cabo,Da,Roca
30.06 יום ראשון: - ליסבון - סינטרה - קאבו דה רוקה - בוקה דה אינפרנו – קשקייש – אשתוריל - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירת הנופש המלכותית סינטרה Sinatra הממוקמת בלב גבעות ירוקות וביניהן אחוזות וארמונות מפוארים. העיירה סינטרה נבחרה, ע"י מלכי פורטוגל, כעיירת הנופש שלהם בגלל מזג האוויר הנעים וקרבתה לליסבון.  נבקר בארמון המפואר ונשמע את תולדותיו. בסינטרה בחר גם הלורד ביירון כמקום נופש בעבר.
משם  אל הנקודה המערבית ביותר של פורטוגל ויבשת אירופה קאבו דה רוקה (Cabo de Roca) תצפית נהדרת על האוקיינוס. נעצור ב"בוקה דה אינפרנו" boca de inferno – "לוע השטן" סמוך לים, נשמע על סיפורי מרגלים ממלחמת העולם השנייה.
נבקר בעיירת הקייט המקסימה קשקייש Cascais נתרשם מיופייה. נעבור באשתוריל Estoril ונשמע גם שם סיפורי מרגלים והדרך המוזרה של סחר במידע במהלך מלחמת העולם השנייה בתוך הקזינו הידוע. אותם סיפורי מרגלים המובילים ליצירה המוכרת ביותר של עולם הריגול – 007.
נמשיך לטיסת הלילה שלנו לת"א עם סיכומים וחוויות.

יציאה

20/06/24

חזרה

30/06/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2295€

מחיר מבצע

מחיר ליחיד בחדר זוגי

3690€

מחיר מבצע

המדריך

טיסות: חברת אלעל

20.06  תל אביב – ליסבון המראה  17:15  נחיתה 21:10

30.06  ליסבון – תל אביב . המראה 22:30 נחיתה 05:45 (שני)

חלוקת לילות בטיול

2 לילות בליסבון

1 לילה בקוביליה

1 לילה בברגה

3 לילות בפורטו

1 לילה בקוימברה

1 לילה בפטימה

1 לילה בליסבון

 

המחיר כולל

 •  טיסות ישירות לליסבון
 • לינה במלונות 4* על בסיס חצי פנסיון
  מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת סולו דרימס
 • סיורים וכניסות לאתרים כפי שמצוין בתוכנית
 • מדריך מקומי : ביום הנחיתה בליסבון, יום שלם בליסבון, חצי יום בטומאר, יום שלם בפורטו, חצי יום בקואימברה, בביקור במנזר בטאלה, יום שלם בסינטרה וליווי עד המראה חזרה לישראל.
 • כל ההוצאות של הנהג והמדריך המקומי.
 • ביקור וטעימות ביקב יין מפורסם בעיר פורטו.
 • שייט של 50 ד' בנהר הדואורו.
 • שייט בספינה ייחודית באביארו.
 • מופע פאדו כולל ארוחת ערב במסעדה מקומית.
 • העברות באוטובוס תיירות נוח וממוזג.
 • טיפים לנותני השירות.
 • אוזניות שמע לכל נוסע.

המחיר אינו כולל

 • התייקרות דלק לאחר 01.02.24
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח רפואי, מטען ונסיעה לחו"ל.
 • ארוחות צהריים / שתיה בכל הארוחות   ​
 • הושבה בטיסות – מרבית חברות התעופה דורשות תשלום עבור הושבה, פרטים נוספים אצל נציגי המכירה.
 • טיפ למדריך הישראלי.
 • כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף המחיר כלול

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2995 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח