יוון פלופונסוס

הפלופונסוס, הידוע גם בשם Morias, הוא חצי האי הגדול ביותר של יוון, הוא ממוקם בדרום החלק היבשתי של המדינה ומחובר למרכז יוון דרך תעלת קורינתוס שנחצבה ביד אדם, וגשר ריו-אנטיריו.
שטחה של פלופונסוס הוא 21,439 קמ"ר (שטחה של ישראל 22,000 קמ"ר).
זהו ערש היסטורי של ההלניזם והוא מיושב מאז התקופה הפרהיסטורית.
התפתחה בה הציוויליזציה המיקנית ושלושת השבטים היוונים העיקריים (אכאים, יוניים ודוריאנים) חיו בה, נמצאו בה כמה מערי המדינה היווניות החשובות ביותר, כמו ספרטה, קורינתוס וארגוס.
לאורך השנים היא נכבשה בידי כובשים שונים כמו רומאים, פרנקים, ונציאנים, עות'מאנים וכו'. המרד לעצמאות יוון החל בפלופונסוס, מבחינה גיאוגרפית, שילוב של הרים גבוהים, ערוצים עמוקים, וים שעוטף את חצי האי, עם מפרצים מדהימים ביופיים, ונופים שובי עין.

טיול שלא ישכח, עם טעם של עוד.

Palamidi,Castle,On,A,Hill,Above,The,Town,Of,Nafplio,
יום שלישי - 02.07 - תל אביב – אתונה – תעלת קורינתוס – תיאטרון אפידאורוס - נאפפיליו

נצא בטיסת בוקר מתל- אביב לאתונה. עם הנחיתה נצא בנסיעה מערבה בכביש המהיר לעבר המפרץ הקורינתי. נחצה את תעלת קורינתוס (Corinth Canal) המפרידה בין היבשת לחצי אי פלופונסוס רק מסוף המאה ה- 19, ועם זאת היוונים הקדמונים כינו אותו "אי". נעלה לתצפית וסיור קצר על התעלה, ולאחר החציה נעשה את דרכינו לביקור בתיאטרון המפורסם של אפידאורוס ללא ספק אחד האתרים היותר מעניינים והמרגשים ביוון. משם נמשיך בנסיעה לעיר נאפפיליו (Nafpilio)  עיירת נמל חשובה שיושבת בקצה הצפוני של המפרץ הארגולי ויוצרת בעצמה מפרץ קטן וציורי. העיר שימשה בני אצולה בימי הביניים ומאוחר יותר נמכרה לוונציאנים ובפיהם כונתה – "נאפולי של האימפריה הביזאנטית". במאה ה- 19 הייתה לבירה של הרפובליקה ההלניסטית הראשונה, כלומר יוון המודרנית, אך עד היום שוררת בה אווירה איטלקית.
לינה וארוחת ערב- נאפפיליו.

View,Of,Port,Of,Hydra,From,A,Hill,Above,The
יום רביעי - 03.07 - שייט אל האי הידרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך החוף מזרחה לאורך המפרץ הסרוני שבים האגאי, לעיר הנמל. עם ההגעה ולאחר התארגנות נצא לשייט לעבר האי הידרה (Hydra) המפורסם. האי הידרה הקרוי על שמה של המפלצת בעלת שבעת הראשים, איתה הרקולס נלחם כאחד משניים עשר מעללי גבורתו. על האי אין אף כביש אחד והמקומיים כמו גם המבקרים מתניידים ברגל או על גבי חמורים. העיירה המרכזית הידרה הינה תוססת ומלאה בבתי קפה, מסעדות ווילות מרהיבות ונחשבת לאתר נופש נחשק בעונת התיירות. לאחר סיור בעיירה נעשה את דרכינו חזרה לנאפפיליו.
ארוחת ערב- בילוי בטברנה מקומית עם מופע בוזוקי מסורתי.
לינה- בנאפפיליו.

Monemvasia
יום חמישי - 04.07 - ספרטה – העיר העתיקה מיסטראס - מונמבסיה

בבוקר נצא דרומה בנסיעה לעבר העיר ספרטה (Sparta). משם נמשיך למיסטראס (Mistress), שם נערוך סיור רגלי במורד העיר העתיקה מיסטראס – ערש התרבות המערבית. כנסיות ביזנטיות מרהיבות, ציורי קיר מרשימים, ארמונות ואלפי מדרגות וסמטאות ציוריות. נרד במסלול בין המבצרים הארמונות והמנזרים. משם נצא למונמבסיה (Monemvasia) עיירה צלבנית עתיקה וציורית הבנויה על אי קטן המתרומם מתוך הים על מצוק אדיר. פרוש השם מונמבסיה – כניסה אחת. העיר הציורית ממוקמת על סלע צוק ענק היוצא מהים, העיר העתיקה שחלקה משוחזרת להפליא בנויה ממש על המצוק. האי מחובר ליבשה בלשון צרה. המראה דרמטי ונותן הרגשה של זמנים אחרים בהם ישובים נבנו במקומות בלתי נגישים על מנת להגן על עצמם. לאחר חציית לשון היבשה אל האי נלך בשביל עתיק בו נעלה למרומי המצוק האדיר. הנוף לכל עבר מרהיב.
לינה וארוחת ערב- אזור מונמבסיה.

Red,Kalamata,Olives,On,A,Wooden,Table
יום שישי - 05.07 - חבל מאני – עיירת הדייגים גית'יו – שייט למערות דירוס - קלמטה

בבוקר נצא בנסיעה מערבה לעבר חבל מאני. הדרך מרהיבה ביופייה בתחילה חוצה חורש ים תיכוני עתיק ובהמשך בתוך יער אורן אדיר שמתחלף ליער עצי דולב וערמונים ולבסוף עצי אשוח גבוהים. נסיעה דרך כפרים ציוריים לעבר עיירת הדייגים גית'יו (Githio), בירת חבל המאני. נחצה את "האצבע" המרכזית של הפלופונס ונמשיך לאורך החוף המפורץ עד למערות דירוס המרשימות, אליהן נצא בשייט בסירות צרות בין מערות נטיפים מרהיבות, עד ליציאה מהמערה אל מפרץ דירוס הכחול. משם נמשיך לאורך החוף דרך העיירות הקסומות סטופה והחופים המפורסמים של קרדמילי. בהמשך נסיעה לקלמטה (Kalamata).
עם ההגעה נצא לשוטט במרכז העיר והרובע העתיק של העיר.
ארוחת ערב- בטברנה מקומית לצלילי מוזיקה יוונית.
לינה- קלמטה
.

Photographer,Take,A,Picture,Of,Spring,View,Of,The,Voidokilia
יום שבת - 06.07 - העיירות הוונציאניות – עיר הנמל פילוס

הבוקר נמשיך בנסיעה מערבה ל"אצבע" המערבית, שהייתה שייכת במשך מאות שנים לאימפריה הוונציאנית. שתי מצודות הוקמו באצבע זו ושימשו עיניים לאימפריה מפני פלישות, תקיפות וסכנות. נבקר במצודת קורוני (Koroni) ובמצודת מתוני (Methoni) משם ניסע צפונה לאורך החוף המערבי לכיוון עיר הנמל פילוס (Pylos)  הציורית, אשר ידועה גם בשם נוארינו על שם קרב נוול המפורסם (Navel),  אחד הקרבות המכריעים במלחמת העצמאות היוונית ע'ותמנית. עם ההגעה לפילוס נטייל בסמטאותיה הציוריות של העיר.
לינה וארוחת ערב- אזור פילוס

The,Entrance,In,Ancient,Olympia,Stadium,,Peloponnes,,Greece
יום ראשון - 07.07 - שייט אל האי הקסום ספקטיריה – אולימפיה

הבוקר נצא בשייט לעבר האי הקסום ספקטיריה (Sfactiria) הידוע בנופיו הציוריים ובקרבות אשר אירעו בו. בהמשך ניסע צפונה לביקור באולימפיה (Olympia) העתיקה, בה החלו המשחקים האולימפיים במאה השמינית לפנה"ס ונמשכו ברציפות אחת לארבע שנים במשך 1200 שנים.
לינה וארוחת ערב באולימפיה.

Aerial,View,Of,The,Historical,Village,Dimitsana,With,The,Traditional
יום שני - 08.07 -חבל ארקדיה – כפרי הרים

את היום נקדיש לחבל ארקדיה ההררי. החבל הינו הגדול בחצי האי ובירתו הינה טריפולי (Tripolis) החבל ההררי מציע נופים מרהיבים של פסגות מושלגות ומרהיבות, כפרים ציוריים, מים זורמים ומקומיים לבביים. נצא בדרכי הרים מפותלות לכיוון הכפר הציורי סטמניצה (Stemnitsa), לאחר הפסקת קפה נצא לכפר ההרים דימיצנה (Dimitsana) הכפר בנוי אבן בסגנון אדריכלי מקומי המכונה גורטינייה, על שם האזור, ומחייב מרבית הכפרים בבנייה דומה. הכפר הממוקם בגובה של 950 מטרים ומוקף פסגות גבוהות של רכס מנלו. עם ההגעה נצא לסיור בכפר, נבקר במוזיאון אנרגיית המים ונצפה על ערוץ נהר הלוסיוס המרשים.  נמשיך במרחב ההרים של חבל ארקדיה למלון שלנו.
לינה וארוחת ערב- אזור ארקדיה.

Kalavryta,,Greece,March,2017:,The,Holy,Monastery,Of,Mega,Spileo
יום שלישי - 09.07 -רכבת הרים דיאקופטו קלבריתה – שייט בתעלת קורינתוס – אתונה

נטפס שוב אל ההרים נתחיל בכפר פלניטרו (Planitero), שם נטייל בין סמטאות הכפר ובמקורות נהר הארואניוס (Aroanios). נמשיך לביקור במנזר איה לאברה (Agia Lavra)  בו הונף נס המרד בתורכים במלחמת העצמאות היוונית ב-1821. משם נמשיך לביקור בעיירת ההרים קלבריטה בה נטייל ונשמע מסיפורי מלחמת העולם השנייה. בקלבריטה נעלה על רכבת הרים המפורסמת הנסיעה יורדת בעמק מצוקי מרשים כשהנוף עוצר נשימה. התחנה הסופית שלנו עיירת החוף דיאקופטו. משם המסלול שלנו יעבור לאורך קו החוף הקורינתי אל אתונה. נצא לשייט בתעלה הקורינתית נוכל לראות את הפלא ההנדסי מבפנים. בערב נסייר ברובע הפלקה.
ארוחת ערב בטברנה יוונית שמחה לסיום הטיול.
לינה- אתונה
.

PLAKA אתונה
יום רביעי - 10.07 -אתונה – תל אביב

נטפס שוב אל ההרים נתחיל בכפר פלניטרו (Planitero), שם נטייל בין סמטאות הכפר ובמקורות נהר הארואניוס (Aroanios). נמשיך לביקור במנזר איה לאברה (Agia Lavra)  בו הונף נס המרד בתורכים במלחמת העצמאות היוונית ב-1821. משם נמשיך לביקור בעיירת ההרים קלבריטה בה נטייל ונשמע מסיפורי מלחמת העולם השנייה. בקלבריטה נעלה על רכבת הרים המפורסמת הנסיעה יורדת בעמק מצוקי מרשים כשהנוף עוצר נשימה. התחנה הסופית שלנו עיירת החוף דיאקופטו. משם המסלול שלנו יעבור לאורך קו החוף הקורינתי אל אתונה. נצא לשייט בתעלה הקורינתית נוכל לראות את הפלא ההנדסי מבפנים. בערב נסייר ברובע הפלקה.
ארוחת ערב בטברנה יוונית שמחה לסיום הטיול.
לינה- אתונה
.

יציאה

02/07/24

חזרה

10/07/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2295€

מחיר מבצע

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2890€

מחיר מבצע

המדריך

טיסות: חברת אלעל

02.07 : תל אביב – אתונה : 07:00 – 09:10

10.07 : אתונה – תל אביב : 22:45 – 00:45

חלוקת לילות בטיול

המחיר כולל

 • טיסות לאתונה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 8 לילות בבית מלון בדרגת 4* על בסיס חצי פנסיון ( ארוחת בוקר וערב )
 • 8 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך מצוות סולו דרימס – המומחים לאירופה – ….
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
 • ערב בוזוקי מוזיקלי הכולל ארוחת ערב ומשקאות חופשי בנאפליו
 • ערב בוזוקי מוזיקלי הכולל ארוחת ערב ומשקאות חופשי בפלקה באתונה
 • ביקור בשני יקבים מקומיים הכולל טעימת גבינות טעימות הגבינות היווניות המפורסמות ( כולל הזיתים המפורסמים שלהם )
 • מדריך מקומי ודמי כניסה ל: פלמידי, אתרים ארכיאולוגיים באולימפיה, מערות דירוס, טירת קלמטה
 • כרטיסים לסיור לספקטיריה ודיאקופטו – רכבת קלבריטה הלוך ושוב.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבית המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

 

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24.
 • תשר למדריכת הטיול
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2295 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח