אורי כהן

מזה 11 שנים אני מחובר בעבותות ל”סולו איטליה”, חי ונושם את איטליה יום יום שעה שעה (גם בלילה…). מדריך ומלווה קבוצות משנת 1989.
איטליה בשבילי היא עולם ומלואו. היסטוריה מרשימה בת אלפיים שנה, שילוב של תרבות העת העתיקה עם אמנות ימי הביניים ותקופת הרנסנס שילוב גיאוגרפי ודמוגראפי של הים התיכון עם אירופה המערבית, אנשים מקסימים חמים ומקבלי פנים, נופים משגעים ומגוונים, עיירות מדהימות.
חופי ים מרהיבים , פסגות מושלגות, אוכל ויין איכותי, שפה מתנגנת כמו שירה, מוסיקה ואופרות, כדורגל איכותי….בקיצור כל מה שתרצו ב”מגף” איטלקי אחד.

מקום אהוב באיטליה: הגבעות של טוסקנה בשעת בוקר מוקדמת
מאכל איטלקי אהוב: פלטה של נקניקים וגבינות בשוק של בולוניה
יצירת אמנות אהובה: פרארי 458

לקוחות ממליצים

הנדון: "לימונצ'לו": 11-17/04/2017

אני מבקש להודות לכם על הטיול המהנה, המקיף, העשיר בידע, אשר השתתפנו בו בהמלצת חברים. בחרתי לכתוב לכם אישית במקום למלא טפסים שבלוניים אשר אין בכוחם לתאר את מלוא החוויה שזכינו לה ואשר לא היתה באה לעולם ללא מנהל הטיול-אורי כהן, אשר עליו אני מבקש להרחיב מעט. אין לי מושג אם זכית להנות כמשתתף בקבוצה שאורי מנהל אותה. אני זכיתי ועל כך אני מודה לך ולו מקרב ליבי. אורי התגלה לי ולחברי במהלך הטיול כמנהיג, היודע את נפשם של החברים בקבוצה, הוא ידע להקשיב לנו, להנחות אותנו, לעודד את החברים שההליכה הייתה קשה להם ולא פחות מכך ואולי אף יותר בתרומתו לידע של כולנו בהעניקו לנו שפע בלתי נדלה של הסטוריה, ארכיאולוגיה ומידע כללי. אורי חלק לנו מנסיונו העשיר, והעשיר אותנו תוך שהוא שם דגש על מקומות שחלפנו על פניהם מבלי לעצור וכאשר עצרנו וירדנו לתור את המקומות שצויינו בתכנית הטיול-לא פסק מלשתפנו בחוויות שלו ושל אחרים. לא זכיתי בחיי לטייל, אלא פעמים ספורות, בטיולים מאורגנים, אולם לאחר ה"לימונצ'לו" בניהולו ובהדרכתו של אורי, אני בטוח שלא אהסס לקחת חלק בטיולי קבוצות, בתנאי: אך ורק עם אורי ! אין לי ספק שתרומתו של אורי לטיול כולו ולי ולרעייתי במיוחד (שמילאה את הטופס) היתה משמעותית ביותר. חשוב להזכיר גם את את קצב הטיול אשר דפק כשעון אלקטרוני, את הארוחות המצויינות במסעדות ואת ההרגשה הטובה שאורי העניק לכולנו בדברים שוליים לכאורה כגון כיבודים ע"ח וכו'. ועל מנת לא לשכוח: המלונות, האוטובוס הגדול והמיניבוסים, הנהג ולוחות הזמנים - היו ללא דופי. אודה לך כאשר תעביר העתק ממכתבי בצרוף ברכותינו ותודתינו שלי ושל רעייתי לאורי.

רמי שריר
יאיר שלום,
ברצוני לציין בפניך את הערכתי העמוקה לחלק הארגוני/חוויתי בסמינר שעשינו באיטליה. האירוע היה מוצלח מאד מבחינה אירגונית, בחירת המסלול ובעיקר בבחירת המדריך. אורי הוא מקצוען לכולי עלמא , הן בידע הרב שנשפך ממנו והן בתשומת הלב לכל פרט ולכל משתתף, בהומור ובנועם הליכותיו. הלוואי וכל המדריכים יהיו כמותו!
רז בר דוד
נסיוני בבנק לימד אותי לתהות על קנקנו של לקוח ולקבל החלטה לגביו במידי. זו הסיבה שהגעתי אישית למשרדי סולו איטליה ונפגשתי אתך. ההחלטה שקבלתי להמתין עד שתפתח הקבוצה בהדרכתך, הנה מהטובות שקבלתי. זכינו להכיר מדריך שנמליץ עליו בחום לכל חברינו וכנראה שגם אנחנו נחפש טיולים נוספים בהדרכתך.
תודה רבה על הכל ושבת שלום
חנה ומאיר בירנבוים
היי אורי ,
ברצוני להודות לך בשמי ובשם כל חבורת "שרים מהלב" על הארגון והביצוע של הנסיעה לפסטיבל אלטה פוסטריה 2015 אני אישית מאוד נהניתי לעבוד מולך ומול צוות "סולו איטליה" בשלב ההתארגנות וההכנות לנסיעה ובמהלך הנסיעה כולנו מאוד נהנינו מאישיותך, יחסך החם והמתחשב, חוש ההומור ורמת ההדרכה הגבוהה אך בגובה העיניים תודה רבה מכולנו ואני תקוה שעוד ניפגש בעתיד
מאיר
בשם חבורת "שדות ירוקים" ובשם כל אחד ואחד מאתנו, ברצוני להודות לכם על הצלחת הטיול עם המדריך אורי כהן. אין מילים בפי להודות על אישיותו של אורי, סבלנותו ואורך רוח לאורכו של של הטיול ובמיוחד לאחר ימי הפסטיבל כאשר הוביל אוטובוס מלא עם 54 נוסעים. הדיוק בזמן, הפינוקים מדי פעם בפעם ההבנה וההתמודדות עם בעיות אישיות שלנו, אין ספק שתרמו רבות להצלחת הטיול. עם כל הלב אמליץ לכל מי ומי שיחפוץ לנסוע לאיטליה על החברה שלכם.
אהובה סהר
אין ספק שההנאה משמונת הימים ששהינו בצפון איטליה היתה מושלמת. ימים אלה היו עבורנו חוויה מיוחדת ומהנה ביותר. "הבנימינים" יוצגו אמנם רק על ידי שש חברות הלהקה, אך בטוחה אני כי נפיץ את שבחי "סולו איטליה" ברבים.
ברצוני להודות לדני ולך באופן אישי על הובלה והדרכת הקבוצה במקצועיות ובנעם. מי יודע?, אולי נעשה זאת שוב בשנה הבאה והפעם עם כל חברינו ל"בנימינים".
אסנת שפיר - מנהלת חבורת "הבנימינים"
איש יקר, תודה רבה על הכול. על היכולת לשתף בידע הרחב שלך, על ההקשבה לרחשיהם של האנשים, על הגמישות ויכולת להתאים את סדר היום למרכב האנושי של הקבוצה ו....של הנסיבות, על הנדיבות ורוחב הלב. חלקך בתחושת הריחוף שמלווה אותנו, עצום ואני מאמינה שהחוויה שלנו כפי שהיא בזכות חלקיך, מי שאתה ומי שהיית במסע המופלא הזה.
יעל בירמן
אורי מדריכנו היקר!!!
הנה קרבה השעה לסיומה של הרפתקה נפלאה אמנם קצרה אך ממצה ובתכנים מלאה – שהחלה בסבר פניך החייכני במשורה כבר בשדה התעופה עם וכל ההליכים שלהם כולנו מורגלים במסעות אל מחוץ לארצנו הטובה שמנו מבטחנו בך ובהדרכתך אל עבר ארץ המגף המפתה. ועם הגעת המזוודות התחלנו ברגל הנכונה רובנו כבר דרכנו על זו האדמה - חלקנו לא פקדנו את זה האזור בזו המדינה ואני באופן אישי כידוע הוצפתי בנוסטלגיה מתוקה . כך או אחרת באוזן קשובה (רוב הזמן ורוב הקבוצה) האזנו לדבריך בשקיקה, אותם תיבלת בידע, הומור ולשון יפה. ואיני יכולה שלא להיזכר באותו ספר דק כרס שמצאתי בילדותי בארון הספרים של אבי מולידי על אודות הצבא הקנדי וכך נאמר : רצונך לאמן את מוחו של פיקודך .... אמן את ראשית את שריריו עליהם הוא פועל, מפעיל גופו וכפועל יוצא מגמיש ומפתח חשיבתו ומשדר למוחו ואכן כך היה: הובלת –הולכת מעיירה לעיר, מרחובון וסמטה לסטרדה, ממוזיאון לתצוגה למבצר, כנסיות מיוחדות ומפוארות ועד לקו המים שעל שפת אגם שם המתין בסבלנות צייר מפורסם. ואל נשכח את בית העלמין המיוחד בו טעמנו מחשיבה, אמונה ויופי מהודר והבנו שסרטן אינו רק נחלת האדם . כמובן לא אחזור על כל מסלול הטיול המגוון אותו סיכמת באופן מצוין אך לא אסיים ללא מילים אחדות משל אלבר קאמי המוכשר מתוך ספרו: "הידידות" שבהן נזכרתי ברובו של הזמן כהפוך על הפוך במה שהיה קשור להתנהלותך המיומנת .......... אל תלך אחרי כי אולי לא אדע להוביל -ואילו אתה הובלת גם ידעת .........אל תלך לפני כי אולי לא אלך אחריך- ואילו אתה הלכת גם חיפשת כשצריך היה ותמיד אותנו מצאת בלי בעיה ............לך לצידי והיה ידידי - זו הייתה התחושה שנתת ולפיכך הותרת טעם של עוד לטעימות נוספות ולכן רוצים אנו לך מאד והרבה להודות בטוחים שגם אם פה ושם היו לאחדים איחורים ועיכובים היינו לך מאד חביבים מאחלים לך המשך מרנין ושיבה הביתה בשמחה ושהקבוצה הבאה תהיה לא פחות מאתנו נחמדה. ולכם חברים למסע, אף אם מטבע הדברים לא ניפגש, היה נעים עמכם ליהנות ולהתרגש שובו איש איש לביתו וחיו את הטיול באמצעות התצלומים והזיכרונות . בהערכה ובתודה!!!
ורדה גנזך בשם כל הקבוצה מטיול - נוטלה –סולו איטליה

איטליה?

תנו לנו לעשות לכם את הטיול...

© כל הזכויות שמורות לסולו איטליה