ד"ר אמנון שמושקוביץ

ד"ר אמנון שמושקוביץ

יליד חיפה, חבר קיבוץ ניר דוד, נשוי לדליה בת ניר דוד, אבא לנועם, בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת פדובה.
מומחה ברפואת אף אוזן וגרון וניתוחי ראש וצוואר, רפואה תעופתית וחוקר תאונות אוויריות מטעם רשות התעופה האזרחית, מומחה ברפואה ימית בחיל הים. מנתח בבתי חולים אסותא, אלישע ו- מדיקה בעפולה. מרצה  על רפואה ושואה בכנסים בינלאומיים.
משנת 2016 מדריך טיולים באיטליה
דובר עברית אנגלית ואיטלקית ברמה טובה, אוהב להדריך, אוהב אנשים ואוהב את איטליה מאוד. יש לי חברים טובים באיטליה.

לקוחות ממליצים

יצאנו לדרך חבורה עליזה של 20 גימלאים שותפים פעילים לאחת העמותות החשובות בגילינו, עמותת פי״ל ובנוסף גם ה-חברים של אמנון, לפחות כך חשבנו…

אלא שמהר מאד התחוור לנו שאנו בעצם יוצאים לדרך בעקבות החברים של אמנון הפזורים ברחבי איטליה, את כולם אוהב אהבת נפש, בחלקם ליקט בפדואה ובחלקם על אם הדרך… ברומא כבר חיכה לנו דומניקו שבאיטלקית חרישית הסביר לנו על כל אתר ועניין אלא שהיינו אחרי לילה לבן ובלי קפה של בוקר…ובגטו חיכה לנו כבר מנשה הנרגש, שסיפר לנו על הצלת היהודים במלחמת העולם השניה בבי"ח של מסדר סנט ג’והן. באסכולי חיכו לנו גלוריה ופייטרו שגם הם חברי נפש של אמנון כמו כל חבריו, כי הנפש של אמנון כ"כ גדולה ומכילה…במאטרה, חיכתה לנו אנה מריה ששיתפה את סיפורה המרגש על סבתא שחיה במערות, ובבקולי חיכה לנו סמואל גווארדיה, שסיפר את סיפור הילדים העקורים שהגיעו הישר ממחנות הריכוז לבקולי…ואילו רק מקצת מהחברים של אמנון מבלי להזכיר את השפים והשפיות…
האתרים המהממים התחלפו יום ביומו, התמונות היפיפיות הועלו לאתר החברים של אמנון, כנוהל קבוע, עוד לפני השינה, עת הטלפון החל לתקתק כמכונת יריה… הן שותפו באהבה בפייס, וכזיכרון לטיול המופלא שלנו. דפדוף מהיר בפוסט הראשון מצביע על הגיבוש המטכלי ברומא, עת ריחפנו מאתר לאתר הלומי לילה לבן ונטולי קפה של בוקר… אבל רומא היא רומא ואין עליה…
למחרת הגענו לאסכולי פיצנו במחוז מארקה לחוש את העיירה העתיקה הראשונה על סמטאותיה הצרות והיפייפיות עטורות בקירות האבן משולבות בחנויות אופנה וחלונות ראווה הכי אופנתיים לצד בתי קפה הנחשבים באיטליה, לצד יצירות אומנות מהממות במוזיאון המקומי, לצד תיאטרון מהמם ביופיו. רסיסי הגשם והסיפורים של פייטרו וגלוריה המקומיים רק טבלו הטעמים וחדדו את החושים שלנו למקום מיוחד זה. הלילה הראשון במלונינו ה בארמון גוודריקי רמז על הייחוד של הטיול שלנו , שהלך והתחזק מרגע לרגע..

נפרדנו מגלוריה ופייטרו החברים של אמנון וכעת גם שלנו ועלינו לספינה לשיט מרהיב לראות את מערות הגיר החצובות בסלע מוייסטה למטינטה. השארנו את הגשם מאחור והשמש יצאה ללטף אותנו מאותו רגע ואילך, איזה יום נפלא. הגענו לפוליניאנו אה מארה לפגוש בדומיניקו מודינו ולשאול אותו, מה נשמע? ולשמוע אותו עונה: וואלרה… או הו הו… קאנטרה, אוהו הו… המשכנו לכיווני בתי הטרולים בארבלו בלו, הבוהקים בלובנם וב כיפות הכהות בדמות חרוט. גם המקום הזה הפך לאתר מורשת של אונסק״ו כמו מאטרה עיר הסלעים האגדית שהפכה פניה , מהבושה של איטליה, לגאווה גדולה ולהכרה כאמור כאתר מורשת עולמית. אנה מאריה המדריכה שסבתא חיה במערות, מלווה כיום תיירים בגאווה רבה בין סמטאותיה של היפייפיות של מאטרה. הפוסטים מתחלפים מידי יום ביומו למקומות בהן רובנו דרכו שם בפעם הראשונה וזה ייחודו של טיולינו זה.
הדרום המערבי מוכר יותר על נופיו המרהיבים והעוצמתיים לאורך מפרץ נאפולי, סורנטו, קאפרי והחוף האמלפיטיני. המבט על הים התכול, האיים והמצוקים, החקלאות הענפה על מדרונותיה, העיירות הציוריות, פוזיתנו, אמלפי, ראוולו היפייפיה, השווקים הציוריים, הלימונצלו , המון האדם ובתי הקפה לעצירה כדי לנשום ולהכיל את כל היופי הזה… חלום בהתגלמותו.
מאחר וטיול צועד על קיבתו, ועוד באיטליה, נושא האוכל הפך למרכיב מרכזי בטיולינו, אז אחרי מנות ראשונות של פסטה , רביולי, ניוקי, מקרוני, עם צדפות, בלי צדפות, עם פרמזן, בלי פרמזן, בכל דרך עם ולהרגיש בלי… שווענו, התפללנו , התחננו לסלט ירוק פשוט….תאווה לחיך… פרופורציות לחיים.
גם הפול במסווה של פירה… הקפיץ חלק מאיתנו….אין ספק שזכינו לארוחות יפייפיות במסעדות נהדרות ממסעדת שף למסעדת דייגים על החוף, תאווה לחיך. כל השאר מפורט בפוסט הנפלא שאמנון הוציא על האוכל.
חברים, נכון, הנופים, הטעמים הנפלאים, האכסניה המכבדת, תרמו תרומתם המכרעת אך בראש ובראשונה היתה החברותא. באמת התכנסה לה כאן קבוצת אנשים מופלאה שבאה להינות וידעה להינות וזוהי ההצלחה.
מילה אישית ממני ובטוחני מכולנו לאורית.
יקירה , את השראה ושיעור לכולנו. לא בקשת זאת לעצמך, האירועים בחיינו לא תמיד בשליטתינו, אך ההתמודדות עימם, זו הבחירה שלנו ואת בחרת בחיים ובגדול. מסתכלת לאמת בעיניים, עם חיוך ענק, ואנרגיה בלתי נידלת. תודה אורית על מי שאת ומה שאת.
ולחבר של כולנו אמנון, שמושקו, שמחבר את כולנו. אמנון, יש מדריך ויש נשמה יש מדריך ויש ידע, ואתה הכל מהכל. חבר, נשמה גדולה, ידען גדול, לב שכוחו נתינה, איכפתיות למשפחה הגדולה, איש של אנשים. תודה לך חבר, איש יקר על מי שאתה ומה שאתה. לא פלא שהחברים של אמנון מתפרשים על פני הגלובוס כולו…
תודה על טיול נפלא, מושקע וסבלנות אין קץ. תודה לך דליה על הליווי והסבלנות שגילית כלפי אמנון…

עירית בלוך

בוקר נפלא לכולנו,,,
כמו שאמנוננו-אמר :קבוצה נהדרת,,,אכן כך.
אבל -המנהיגים -אמנון ודליה ---אשר בכל רגע ורגע היו ב-נתינה מוחלטת בכל המצבים -הטובים והפחות ---ומאחריהם-חברת סולו איטליה --זה המפתח לטיולנו המוצלח

תם ונשלם טיול חווייתי שמשאיר לנו טעם של עוד, ושוב תודה לאמנון ודליה, העשרתם אותנו בתרבות העתיקה במראות וסיפורים,
היה נפלא💞💞

יום אחרון לטיול, פומפי. פומפי מרשימה בהיבט ההסטורי, התפרצות הווזוב בשנת 79 לספירה, פגעה במטרופולין הענק אך שימרה את העיר בגלל האפר הוולקני והאבק שקברו אותה תחתיהם. רב האנשים ברחו בזמן ורק כ-2000 נלכדו. פסיפסים ורחובות שלמים, מקדשים, בתי מרזח, מעידים על עוצמתה של העיר. גם שלדי גופות נשתמרו בשלמותם, כמו חונטו. העיר התגלתה רק בשנת 1700 ומאז 2/3 שלה נחשפו. כיום הווזוב במלא עוצמתו, ממשיך לאיים על נפולי הפרושה למרגלותיו, על 3 מליון תושביה, שמתפללים אליו שימשיך להשאר רדום עוד שנים רבות…🌋
10 ימים של דרום (מזרח ומערב) איטליה. ארץ יפייפיה, נופים מהממים, חופי ים ומצוקים, טבע ירוק והסטוריה, מטעמים מקומיים ואומנות, עיירות קסומות ואנשים חמים . קבוצת המטיילים הכי חמה ומחבקת ומדריך אחד עם לב ונשמה וידע אין סופי.
ד״ר אמנון שמושקוביץ, אולי אתה רופא אף אוזן וגרון, אבל אין ספק שאיטליה זורמת לך בעורקים עוד מימי פדואה העליזים.
תודה לך אמנון על ימים מופלאים 💕

אמנון ודליה היקרים,

חיים ואני מבקשים להודות לכם, על 10 ימי טיול מעניינים וחווייתיים.
אני מודה לך אמנון על תשומת הלב, והדאגה המיוחדת לתזונה שלי.
ולך דליה, על הרגישות שגילית בכל זמן, למצב החברים בקבוצה, ובכלל.
מעריכים מאד את המידע שהעברת לנו אמנון, מידע אישי והכרת איטליה.
אין ספק שהרשמים של הטיול יישארו איתנו.

מאחלים לכולנו בריאות איתנה, שנמשיך להנות מטיולים בעולם.
אתם תמיד מוזמנים אלינו, למושב יד נתן.
מבטיחים טיול באזור.

אני שמחה שפגשתי אתכם אמנון ודליה ,אתם אנשים מקסימים ❣️איטליה הכי יפה בעולם איתכם ❤️

 

ניצה שפרונג

עידית ואמנון יקרים,
לקח לנו כמה ימים לעכל את החוייה המדהימה שעברנו בימי הטיול והמסע המרתק שבזכותכם העשרתם אותנו בידע ההסטורי של דרום איטליה בשילוב הנופים המרהיבים.
הרגשנו שהשיתוף פעולה ביניכם תרם המון להצלחת הטיול ועל כך אנחנו מודים לכם מכל הלב.
נשמח להיפגש בטיולים הבאים.(אולי פולין)
עד אז יישר כוח הרבה בריאות וכל טוב.
מעירית וצביקה🙏

עירית וצביקה

לעידית ואמנון,

רוצים להגיד תודה גדולה על טיול נפלא ועמוס חוויות, מראות, טעמים וצבעים וקולות.
לא קשה להנות באיטליה וכמעט תמיד הכל כאן יהיה יפה, טעים ומרשים, אך ללא ספק יש חשיבות לארגון ולהובלה של המדריכים.
הרגשנו יחס אישי ודגה חמה, הרגשנו שהטיול מאורגן ומסודר ושהכל נלקח בחשבון.
נהנינו, חווינו ולמדנו המון. הנקודה היהודית תמיד חשובה ומרגשת ואין ספק כי היתה זו תוספת נהדרת.
תודה על ההשקעה, עבדתם קשה וכל הזמן עם חיוך ושמחה.

מקווים להתראות בטיולים נוספים ומאחלים לכם שבת שלום וכל טוב!

מאיתנו,
מירי, מיכל, חיה, משה, רבקה, אוקה, מרים, טוביה, אסתי, ארצי, עירית וצביקה

 

אמנונה,

עשית לנו את הטיול ברור ומובן כמו שלא חלמנו שיקרה
לעשות טיול כזה עם מתורגמן צמוד זה לא עניין של מה בכך.
מושלם! לא יכול היה להיות טוב יותר.
מודים עם כל הלב על ההשקעה והדאגה לכל צרכינו באשר הם.

מקווים מאוד להראות בעתיד.
ארי ואיילת