דר אפי זיו

ד"ר אפי זיו

ד”ר אפי זיו, סופר ומרצה לתולדות האמנות והמיתולוגיה היוונית מדריך טיולי אמנות בחו”ל מחבר הספרים “מיתולוגיה עכשיו”, “משחקי האלים”, “סודות אלי האולימפוס” והספר החדש “הצופן הנוצרי באמנות”.

לקוחות ממליצים

המסע המרתק לתולדות הרנסאנס האיטלקי

חוויה נהדרת שלא תשכח עוד ברגע ההרשמה לסמינר תרבות ואמנות בפירנצה, חשתי שאני במקום הנכון. רגע ההרשמה אצל מישל ניאזוב בסולו איטליה (אכן – המומחים לארץ המגף), שקיבלה אותי בחיוך רחב יעלה לי בהמשך כ- 12,000 ₪, אבל שווה כל אגורה ושקל! כל אגורה ושקל!! מי שמכיר את יכולת הארגון של סולו איטליה (- אכן המומחים לארץ המגף), חייב להודות שלארגן ולתכנן משהו עם האיטלקים בכלל, וטיול בארצם בפרט, זו משימה לא פשוטה בכלל. מדריכת הסמינר מטעם החברה, אורלי גילת, הציגה את יכולותיה המקצועיות כבר בשדה התעופה בן-גוריון, שכידוע, משתדל מאוד להאיר פניו לבאים בשעריו… (בעיקר משתדל), כי ללא המומחיות שלה ב”החלקת” חברי הקבוצה אל בין סידורי הביטחון והאדמיניסטרציה – היינו הולכים לאיבוד כבר בראשית הדרך. בארגון המושלם נוכחנו מייד אחרי הנחיתה בפיומיצ’ינו שליד רומא: לא עברו דקות ספורות מביקורת הדרכונים וכבר ישבנו באוטובוס נוח, מפואר נקי והעיקר עם נהג זריז מחייך – חֶמֶד של בחור איטלקי. אוטובוס זה ליווה אותנו בכל ימי הטיול. . מכאן והלאה תפס את הפיקוד ד”ר אפי זיו, שבקיאותו וניסיונו בהדרכות והרצאות, ידועות זה לא מכבר: שופע ידע, הסברים וסבלנות – כך שגם אלו ש”לא ממש בקטע”, עומדים פעורי פה ומצלמות שלופות בידיהם, אל מול דבריו. אציין בהשתאות, הערצה והתפעלות את שיתוף הפעולה הקולח בין שני המלווים הללו: אורלי ואפי – צוות מושלם לכל דבר ועניין: אורלי באדמינסטרציה השוטפת ואפי בהסבריו שלא יודעים מנוחה מה היא. שניהם יחדיו דאגו לכניסות לאתרים הרבים ללא עמידה מיותרת בתורים הרבים ואף חילצו אותנו לא פעם מתקלה כזו או אחרת, שמזדמנת לתיירים, מבלי שנחוש בה כלל. והמלונות: מלונות מהמעלה הראשונה: מלון בוטיק הממוקם רק דקות בודדות מכל אתר ואתר בפירנצה, או מלון הדרכים שבעירה Pistoia הסמוכה לערים פיזה ולוקה. לסיכומו של עניין – היה זה סמינר בן שבעה ימים, מרתק, מלא בידע, ביקורים באתרים מהמעלה הראשונה והגשמת חלום מתוק בן שנים רבות, מעניין וממצה שכולו הנאה אחת גדולה מלאת חוויות עם “טעם של עוד”…

שלמה שקד – ממשתתפי הסמינר

לרחל ולאפי שלום!

רציתי עוד פעם להודות לשניכם על החוויה של בקורנו המשותף ברומא. היה ממש מרתק, למדתי המון ואני מקווה שמשהו גם יישאר בזיכרון. תודה על התכנון המוקפד, על מאור הפנים, על הסבלנות הרבה בכל רגע ורגע, רומא יפה שבעתיים כשיודעים להגיש אותה לתייר,כמו שאתם עשיתם . אני בטוחה שעוד נפגש בעתיד.

רמונה