טל עופר

גרה בכרכור.
בוגרת אוניברסיטת ת"א ומכון וינגייט בחוג לחינוך וחינוך גופני, בעלת תואר ראשון ותואר שני בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת חיפה, עם התמחות באמנות ימי הביניים ובנצרות.
מורת דרך מוסמכת בישראל, אוהבת ונושמת מילדות את הארץ ושביליה, ומטיילת בה בדגש על
טבע, היסטוריה, ארכיטקטורה, אמנות, נצרות וכל הסיפורים שבינהם.
המתחרה הגדולה על ליבי ואהבתי לארצנו היא איטליה. מזה עשרים שנה שאני מדריכה ומובילה קבוצות רבות של חברים, נשים, מקהלות, גימלאים, שוחרי אמנות, שכולם נישבים ביופיה של ארץ המגף, על כל מחוזותיה. אין ספק – הארץ האולטימטיבית שיש בה הכל. בראש ובראשונה- נופים עוצרי נשימה של הרים, גאיות, אגמים, מישורים, גבעות, לבן של שלג, כחול של ים ושמים, והמון המון ירוק… איטליה היא גם עיירות ציוריות, ערים סואנות שמשק כנפי ההיסטוריה ניכר בהן בכל פינה, ויצירות אמנות שספונות במוזיאונים ובכנסיות, אך גם יוצאות אל הפיאצות והרחובות.
וכמובן – האוכל (אוייי), הכדורגל, המכוניות, האופנה, המוזיקה, והשפה המתנגנת.
ויש גם מאפיה, אבל זו כבר אופרה אחרת…

לקוחות ממליצים

ב'  באייר  תשפ"ד,  10 במאי 2024

לכבוד

מנהל סוכנות הנסיעות

"סולו איטליה"  - יאיר דה קסטרו

א.נ.,

הנדון: טיול לסיציליה - חול המועד פסח (26.04.24-03.05.24)

חבלי איטליה, ובפרט, האי סיציליה השאיר בנו חותם.

המדריכה, טל עופר, מרתקת, מובילה, מעניינת, יחסי אנוש וידע, שמתחרים זה בזה מי עולה על מי, שניהם ברמות מצוינות יוצאות דופן ממש.

גם בתום הטיול טל הובילה אותנו, שלא נפסיד את הסיור בשוק הדגים בקטניה, לפני הטיסה הביתה.

וגם כשהיינו בבית זכינו למייל עם  המלצות של ספרים וסרטים סיציליאניים, ולפירוט מלא של המסלול שעברנו יחד יום ביומו. יחסה המכבד לנהג אנצו, העיד על שיתוף פעולה רב שנים ביניהם, וכך גם עם כל אחת מהמדריכות המקומיות, ששררה הערכה רבה ביניהן.

טל בתשוקתה להעניק לנו חווית טעימה מקסימלית מהאי, רקחה את המינונים וזיקקה אותם לחוויה עשירת טעם. הסבריה העידו על העמקה וידע אמנותי, גיאוגרפי, היסטורי, שיקולי דעת בניהול הזמנים ועמידה בהם, פניות לקבוצה, בפרט, שהיו בה גם בני שמונים ומעלה.

יישר כוח גדול לטל, על אורך הרוח, האכפתיות ועל היחס האישי.

נשמח לצאת לטיולים נוספים בחברתכם.

 

.

 

שרה (שרית) ועמית שפיר

רק לומר לכם כי הטיול היה נפלא וזכות המדריכה המופלאה והנהדרת עם הידע שלה הניצוח הנפלא על הקבוצה ההסברים הדיוק והעושר ההיסטורי שלה. בידיעות של טל בהיסטוריה, ארכיאולוגיה, אומנות, אין עליה. מגיע לה שאפו אדיר. תודה שיש לכם מדריכה כזו.

ריבה ברקאי

חיפשתי דימוי ראוי לטיול שלנו, על היבטיו השונים ולמדריכה טל עופר, ועלו במוחי הדברים הבאים שברצוני לחלוק עמכם. תשעת הימים שעברו על קבוצתנו משולים, בעיני, למסעה של תזמורת חדשה שהורכבה ממש לפני המסע, מנגנים שהיו עד כה ברובם זרים זה לזה. נגנים שונים ומשונים היו בתזמורת זו שניגנו על כלים שונים ובעוצמות שונות ומשתנות. ועל כל אלה ניצחה טל עופר, המדריכה שלנו, המנצחת יוצאת הדופן. וכמו כל מנצח מעולה היא הובילה ביד אמן את המנגינות השונות והמשתנות מזמן לזמן על פי הנושא והרקע הסביבתי בו ניגנה התזמורת בכל זמן נתון. וכמו כל מנצח מעולה היא פנתה והקדישה את מלוא תשומת לבה לכל נגן ונגן תוך התייחסות לכל בקשת הבהרה או עזרה. כל זאת – הן בזמן החזרות, בהסברים מקיפים, מעמיקים ומפורטים חוזרים להבטחת ההבנה של כל נגן ונגן של הרוח, הרקע של כל קטע מוסיקלי לבצוע. והנמשל כאן ברור, בכל הנוגע הן ל”נגני התזמורת” והן, ובעיקר, לתכונותיה ויכולותיה יוצאות הדופן של ה”מנצחת” שהשכילה לבצע את תפקידה ביד אמן, בחן, בנועם ובחיוך, ובכך הבטיחה את הצלחתו הרבה של המסע ברחבי סרדיניה וקורסיקה. לסיכום, שפר מזלנו, אנו “נגני התזמורת” שזכינו ל”מנצחת” איכותית, ייחודית ומיוחדת במינה – טל עופר – ה”מאסטרה” שלנו !

חנה וד”ר יוסי פולצ’ק

האוטו שלנו גדול וצהוב יש בו נהג נפלא הנוהג רחוק רחוק בבוקר קמים מתקלחים, מתגלחים ותיכף יושבים… ואוכלים ואוכלים. לבריאות! בחברת הנסיעות שכנעו אותנו ש… מעבר לים , מעבר לים, יש עם ענקים שכדאי לראותם, ולשמוע מה אתם ואל מעבר לים מעבר לים , יש להם מדריכה מצוינת שתיקח אותנו לשם. השתכנענו ובאנו ו…ראינו , הבטנו, שמענו, השתדלנו וקלטנו שאכן היה פה עם ענקים שבנה מבנים אדירים, שהשאירו לחוקרים שרידים מוחשיים להעלות השערות ולחקור תגליות. הנורגים!!! ללא כל ספק, השאירו רושם אדיר על החוקרים ועלינו המבקרים באתרים השונים. המוזיאונים הוסיפו מידע וסיקור וכל אחד מהם , אכן היה שווה ביקור. ואיך נגלה את העולם הנפלא של שני האיים שהיו עד עכשיו רק בתודעה? נוסעים ב…: אוטובוס, אוניה , מעבורת , סירה , רכבת ילדים חמודה (מה שהיה חסר זה רכיבה על איזו כבשה) וצופים בהנאה , התפעלות וצילום בכל נפלאותיו של זה היקום. זריחה מעל סיפון ספינה, ושקיעה מרטיטה ועוצרת נשימה בסתם סלע ענק ואחד המסמל דמות אדם. מגוון תלבושות בכל צבעי הקשת ובעיקר בשחור איכרים בעבודתם שומרים על משמרתם וזוכים לחוויה מעצימה גבוה בהרים (שלחלקם הגענו בג’יפים) ובחלקם גלשנו במורדות וסיבובים מסוכנים. פוגשים רועים חסונים המבתרים בסכיני ענק את הבשרים , העגבניות ושאר ירקות ואת זה צולים על מתקן מיוחד שולחנות ערוכים כיד המלך באמצע קרחת יער , מתחבקים עם הבנות קצת בטעם, שרים ורוקדים לצלילי האקורדיון העליז שאפילו הבה נגילה לרקוד , את החברה מקפיץ. באתר אחר מכייפים על ארוחת צהריים בחברת פרופסור בן 99 המשוחח איתנו יחד עם אשתו הצעירה . לסכם: ראינו, שמענו, הרחנו, טעמנו, הקשבנו… ואני משוכנעת שבהחלט החכמנו. ואת כולנו ואת כל הנאמר הובילה טל, המדריכה המעולה. קבוצת תיירים שלא הכירו קודם מעולם, הפכת לקבוצה מגובשת, תומכת ונהנית. הובלת אותנו במדינות הים ביד בטוחה, ברגל זריזה ובמכשיר דיבור ושמיעה. צולחת בידע רחב ועמוק, ממש בלתי נגמר מחייכת, מתעניינת בכל ענין ודבר. פה מלטפת , שם צוחקת לכל אחד מילה טובה שולפת. תודה על עשרת ימי תשובה לכל שאלה. על הפתיחות של הבוקר ובהמשך של כל יום היית נעימה , מחייכת , מלאה כרימון. עשי לנו יום יום חג. תבורכי. קטרנו רק מעט לפי היכולת, הכרנו אנשים חדשים נחמדים מאד מנומסים ומקימים את הכלל: ” והדרת פני זקן” בכל הדרכים. וכדי לסיים :תודה לכם חברים וזה כולל אותך טל) על חברה נעימה , על תמיכה ללא גבול על הרגשה של משפחה (ביחוד שבמשך הטיול נולד לטל נכד נחמד) נקווה להפגש בטיול הבא.. ועם תום החגים שתהיה לכולנו ולכל ישראל :שנה טובה !!!” זה מה שהרגשתי וכתבתי והבנתי שכך גם כולם. אז תודה לסולו איטליה על השירות המצוין. הצ’ופרים בדרך היו מאד לענין.

סוכות 2018

יאיר שלום רב,

ובכן, הקבוצה חזרה עם הרבה תשבחות ובהנאה מלאה מהטיול. ראשית, תודה לך על תשומת הלב, על שטרחת וביקרת במקום ועל הגמישות “בקפיצות” מעל מכשלות קטנות לאורך הדרך. תודה ענקית לטלי שהעבודה מולה הייתה תענוג צרוף. אני בעל ניסיון ארוך שנים בעבודה מול ספקים סובב עולם ואומר ללא היסוס שהעבודה מול טלי הייתה מעל ומעבר, טלי גילתה המון אכפתיות, רגישות ומעל הכל – מקצועיות . בהחלט חשתי שיש על מי לסמוך. וכמובן טל, שלא הופתעתי לשמוע מפי הנוסעים והצוות, שלל מחמאות על איכות ההדרכה, הטיפול בקבוצה וההתייחסות.

צחי

חזרנו נרגשות ונפעמות מהטיול לסיציליה. טיול מוצלח ומרתק. המסלול היה מדהים, נופים, הרי געש וארכיאולוגיה. הקבוצה הייתה מעולה ומה שהכי עשה את הטיול מהנה כל כך הייתה כמובן מלוות הקבוצה טל עופר. זאת בשל ידיעותיה הנרחבות והארגון ללא דופי, אישה נעימת הליכות, דאגה לכל פרט ופרט ולכל אחד מהקבוצה באופן אישי. מאחלות לטל הרבה בריאות ועוד שנים רבות של טיולים.

שרה וטובה סגדן

לפני מספר ימים שבנו מהטיול חלומות בטוסקנה, ואנחנו עדיין חולמות רוצות להודות לטל על חווית חיים מדהימה ההדרכה, הארגון, הרוגע, אהבה שלך לאיטליה והתשוקה להעביר לנו את כל הידע שלך סיכום הטיול הכתוב ששלחת אשר שיישאר אתנו לעד אוהבת אותך טל ומודות לך כולנו.

ציפי פרנס וכל קבוצת הנשים

מלכה יקירה שלום רב!

חייבת אני להעלות בכתב, להודות לך על הטיול המדהים שהמלצת לנו. ראשית תודה לך על נמקצועיות שלך. להציע את הטוב ביותר ללקוחותייך. ברצוני להוסיף לשתף אותך בחווייה הנפלאה שעברנו. נסענו כבר מספר פעמים בטיולים מאורגנים, חברינו הרבים גם היו בטיולים מאורגנים. מעולם לא שמעתי התרשמות כה חיובית כמו הטיול הנוכחי של “סולו איטליה” (כולל כל הקבוצה). קיבלנו מהכל – סיורים, מלונות וכו’, אבל החשוב ביותר היה מדריכת הטיול טל עופר. אינני מסוגלת להעלות בדעתי שיש מדריכה המסוגלת לתת יותר – בעלת ידע אין קץ, אישיות מדהימה שכייף להיות איתה ולהנות מכל היידע שלה. “סולו איטליה”, זכיתם בנכס אבל גם אנחנו שהצטרפנו לטיול המהנה הזה. אני מעבירה אליכם מכתב תודה, ובכתב ידי, ישירות מהלב, ולא בהדפסה קרה, גם לא משפטים מפוצצים אלא את הפשטות היומיומית שלנו. תודה לכם ובעיקר לך מלכה. ההנאה כולה שלנו.

יהודית ומשה בר

לחברת סולו איטליה,

שהיתי בטיול בדרום איטליה וסיציליה בתאריכים 4.10 עד 14.10 עם מדריכתכם טל עופר. לקבוצה קראו “קבוצת טפר” מרפאל. אבקש למסור את תודתי האישית לטל עופר באמצעות מכתב זה. במשך אחת עשר ימים חמימים ומקסימים, הענקת לי טל היסטוריה, סיפורים ותיאורים על דרום איטליה ועל סיציליה היפה, המוקפת ימים, על הריה הגבוהים, השקטים וגם המתפרצים. את אהבתך המיוחדת לנופים הנשקפים מבעד לעיניים וגם מעדשות המצלמות, הענקת לי כדי שגם אני אוכל ליהנות. מסעות רגליים במקומות היפים, במקומות הכי גבוהים. תודה על הרוגע והשקט, והסבלנות שהענקת לי ולשלושים וארבעה מטיילים. על רגישותך המיוחדת לכל דרישה של מטייל אם זה בעניין אוכל, תנאי שינה וכו’ (במיוחד לי). הצלחה של טיול תלויה במספר גורמים: אוטובוס, מלונות, חברי הקבוצה ומזג האוויר, אך בעיקר בהולך בראש, הנושא על גבו את כל המעמסה, זאת את מדריכת הקבוצה –טל עופר. ואת טל העמסת על גבך ועל ליבך את מעמסת הטיול הכבדה ועשית זאת בהצלחה מרובה. על כך תודתי העמוקה.

דליה רביב

שלום רב,

בעלי ואני חזרנו ביום שלישי האחרון מהטיול בדרום איטליה וסיציליה, מקבוצת טפר, בהדרכתה של טל עופר. אנו מבקשים להביע את הערכתנו הרבה לטל. היא מדריכה משכמה ומעלה, אשה נעימה, בעלת ידע אין סופי, דאגה וארגון למופת. נשמח שטייל אתה ובהדרכתה? גם בעתיד. אשרי הארגון אשר מעסיק עובדים כאלה!

מרגלית ומוני נודמנוב

לכב’ יאיר דה קאסטרו מנכ”ל סולו איטליה

שמי יונה שפיר {יוני}. יצאתי לטיול בסיציליה בתאריך 15.6.2016 עם המדריכה טל עופר. וברצוני להביע , ולו במעט, את החוויה המדהימה שעברתי. כמי שעבדה עשרות שנים במערכת החינוך, יכולה לומר, שסוד ההצלחה תלוי כולו במורה-מחנך, ובמקרה שלנו במדריכה. כל שאומר עליה אינו מספיק כדי לתאר את האישה המדהימה הזאת. שפע עצום של ידע, מועבר בצורה ברורה מרתקת, היסטוריה, טופולוגיה, תרבות, אמנות..ועוד ועוד. חשתי כל הזמן , כמה עבודה מאחורי הקלעים היא עשתה בארגון, תיזמון.. הכל התבצע בנחת ובשקט ובדיוק מדהים. אבל אותי .. בנוסף לכל שאמרתי….הרשימה מאד מאד אישיותה המקסימה של טל. איזו רגישות לכל אחד מאיתנו..איזו נעימות הליכות..התחשבות בכל בקשותינו..היא היתה חלק בלתי נפרד מאיתנו. כל יום , כל הזמן. זו נסיעתי השנייה לטיול עם סולו איטליה..ואני בטוחה שחלק גדול מהמדריכים שלכם מעולים. אבל את שכתבתי הפעם לא כתבתי אחרי הטיול הראשון :-). ברצוני להבהיר שמכתב זה נכתב בשמי בלבד, אבל אני יודעת בודאות שזו דעת הקבוצה כולה. עד האחרון שבה. ולא בכדי! טל עופר ראויה לכל התשבחות . וסולו איטליה..התברכתם בנכס יקר מאד. אשמח לנסוע שוב לאיטליה אותה אני מאד אוהבת ..ואבחר בטל כמדריכת הטיול. יישר כוח. היה טיול שלא אשכח לעולם.

יונה שפיר

לטל תודות ולהתראות טל טל ושוב טל את מולטיטאלנט, מולטיטאסקינג טל עשרת הדברות למדריך המושלם, הן אצלך עמוק מושרשות בדם, ידע נרחב מעמיק ומצוין מפיך לאוזננו בכל נושא וענין, עם הנהג ועם בעלי המסעדות וגם עם המארחים במלונות, את מתקשרת חופשי באיטלקית, ולנו מחלקת מפתחות בעברית, סיפור על הכומר ועל האם, היינו במתח איך זה יסתיים, בסרדיניה וקורסיקה הקשבנו קשב רב אודות הנורגים, הסרדנים, הפיניקים, הפיזנים והג’נובזים, את באישיותך הכובשת בשעת הצורך גם חובשת, למדנו שיעור בשפות, וגם גאוגרפיה, היסטוריה ותולדות, ואולי החשוב מכולם, משהו ביזמות ונדל”ן, מבית מדרשו של אגא חאן וכמובן שיש לזכור, את פסוקו של יום, עם שמש אור, תלונות אין לאיש וגם לא לאישה, אז למה ל- WIFI אין פה גישה, ולסיום אומר בקיצור וברור, טל רב תודות, את אישה ענקית ולטייל איתך זו חוויה ייחודית!!!

קטי גלובינסקי

נורית שלום,
עבר שבוע מאז שחזרנו מהטיול -רציתי להגיד לך שהיה הכל עשר , המדריכה במיוחד, המלונות, הקבוצה -תודה רבה .
מקווה שנמשיך לטייל,
אאידה ושלומי

טיול מאורגן לסרדיניה וקורסיקה