המדריכים שלנו - מרב ברק | | סולו איטליה

מרב ברק

מרב ברק מרצה בתחום האופרה.

איטליה בשבילי היא קודם כל מוזיקה ובמיוחד אופרה. אבל לא רק. איטליה היא כמובן אמנות ואדריכלות, אופנה ועיצוב, אוכל, יין וקפה וגם נופים מרהיבים של מישורים, הרים ואגמים. בטיולים להם אני שותפה, אני משתדלת להעניק למטיילים חוויה כוללת לכל החושים, תוך מחשבה על כל פרט, ודגש משמעותי על החוויה המוזיקלית, האמנותית, הגסטרונומית והתרבותית.

מקום אהוב באיטליה: ונציה בתקופת הביאנלה לאמנות – השילוב בין העיר המופלאה הזו לאמנות עכשווית מכל העולם, הוא שילוב מרתק וחוויית חובה לכל חובב אמנות. את ונציה אני אוהבת גם בזכות בית האופרה הנפלא, La Fenice, שהוא אחד מבתי האופרה היפים והמשובחים בעולם.

מאכל איטלקי אהוב: טורטליני עם דלעת ושקדים במנטובה (בטרטוריה שרק ב"סולו איטליה" מכירים…).

יצירת אמנות אהובה: "ריגולטו" מאת ורדי. יצירת האופרה הכי מטלטלת, רלוונטית, מזעזעת ומענגת. עלילתה מתרחשת במנטובה, והצגת הבכורה שלה התקיימה בבית האופרה הנ"ל בונציה.

לקוחות ממליצים

מרב היקרה,

נהננו להתחיל את הבוקר בהרצאה, הסברים וקטעים מצולמים, כשהכל מתובל באנקדוטות, סיפורים וגם קצת ‘רכילות’ פה ושם. בין פוצ’יני, רוסיני, דוניצטי וורדי, זכינו לשמוע זמרים גדולים ואריות יפות ומיוחדות. שמענו הסברים מאלפים על מוזיקה, מנצחים ותזמורות וזכינו להכיר אותך כאישה צעירה בעלת ידע רב, נעימה ואינטיליגנטית, פתוחה וחברותית והעיקר, לא ‘פלצנית’. הפכת את סיור האופרה שלנו לחוויה מיוחדת ומרגשת, מלאה ברגעים קסומים שתישאר חקוקה בליבנו תמיד. תודה על הכל ולהתראות בהמשך בהרצאות ובסיורים.”

משתתפי טיול צפון איטליה 2010

למרב היקרה,

כבר מזמן רציתי לכתוב לך שהרשמים מנסיעתנו בקיץ האחרון ממשיכים ללוות אותי. אני מרגישה שלמדתי ממך המון באותם 5 ימים גדושים ועשירים.

פוריה גרבר

שלום רב,

אני ואשתי השתתפנו בטיול אופרות, מרץ 2016. אני מבקש להביע את הערכתנו ותודתנו לכל הצוות אשר היה מעורב בתכנון וביצוע הטיול. זאת הפעם השלישית שאנו משתתפים בטיולי סולו-איטליה ומשלושתם חזרנו מרוצים מכל הבחינות. דבר שלא יכולנו לומר כאשר חזרנו מטיולי חברות אחרות. מירב ברק טרחה ומצאה אופרות מעניינות, בסמיכות זמן ומקום. ללא ההרצאות המשכילות שלה לא היינו מבינים את כל רזי המוזיקה והעלילה וכנראה שהיינו נהנים פחות. המדריכה, דלית, פעלה מצויין מכל הבחינות. הטיול נמשך ללא כל תקלות וללא כל קושי. ההסברים שלה על נושאים ומקומות שונים לאורך הטיול, היו מעניינים, מספיקים ולא המכבידים. היחסים שלה עם הקבוצה יצרו אווירה נינוחה. ואנו הרגשנו שזכינו לטיפול אישי. הטיול תוכנן היטב. לא הרגשנו מותשים ולא היה בזבוז זמן. המלונות היו מצויינים, ממוקמים באזורי פעילות ולמרות זאת, לא סבלנו מרעש. הארוחות היו טובות מאוד ואפילו אני, כטבעוני, קיבלתי מנות מתאימות. הטיפול שקיבלתי טרם היציאה לטיול ובעיקר ע”י מישל, היה הוגן, מסור ומתחשב ונתן תשובה לכל הבקשות החריגות שלנו. ועל-כן תודה.

אהרן וחוה גולדשטיין

שלום,

תכנון הטיול, לטעמינו, היה אופטימלי מאחר והביא אותנו לאיטליה קצת אחרת, כי במקומות היותר מפורסמים, רובנו כבר היינו. תכנון וביצוע לוח ההזמנים היה מושלם. נעשה מאמץ מיוחד ומוצלח לבחור בתי מלון ומסעדות ברמה טובה מאוד. המדריך, אריאל די קאסטרו, הוביל אותנו במקצוענות, בתבונה, שליטה בחומר, ובהתחשבות בבעיות של כל אחד מאיתנו. בלי להכביד מחד, אבל מאידך חשף אותנו למנעמי איטליה שלא היינו מסוגלים לגלות בעצמינו. ודבר אחרון חביב, שבלעדיו לא היינו יוצאים לדרך, מרב ברק בחרה אופרות מצויינות ובסדר כזה, שהנאתינו רק הלכה וגברה, וכך לסוף בחרה את המופע המדהים של “אאידה” בוורונה. אציין שמזג האוויר בערבים היה מאוד לטובתנו: לא חם ולא גשום. לוח הזמנים הנוח, איפשר לנו גם ליהנות מהטיול.

אהרון וחווה גולדשטיין

שלום רב יאיר,

שמי יאיר סהר ואני ורעייתי נמננו על קבוצת הטיול שנערך לאחרונה באיטליה בפסטיבל האופרות בורונה ובביאנלה בונציה. ליוו אותנו שתי מדריכות יוצאות דופן: אורלי גילת ומירב ברק.
מסלול הטיול ותכניו היו טובים ועמדו בציפיות ובאנו על סיפוקנו. אולם לדעתי היו מעט דחוסות בלוח הזמנים. טוב קצת להרפות כדי לספוג.
יחד עם זאת קיבלנו מהשתיים את מלא החופן של ערכים תרבותיים אומנותיים מעולם האופרה של אותם ימים והאומנות העכשווית. מטען ערכי איכותי שמצד אחד היה ממוקד ועמוק ומצד שני פרש כנפיים לשוליים רחבים של העשרת ידע על ציר של זמן ומרחב בתחומים הרלוונטיים. כל אימת שהיה נדמה שהגיעו לאופק, האופק רחק מהן.
תכניו של מסלול הטיול היו אמנם מוכתבים. אבל נוכחותו של ההון האנושי התרבותי ואינטלקטואלי שהיה טבוע באישיותן של מירב ואורלי היו אלה שהעניקו לו צבע וגוון מתאים לתקופה, והיוו את ה Backbone. אלה יחד עיצבו ומיצבו את הטיול ברף הגבוה ביותר של סקרנות עניין ומוטיבציה שאין שני לו בטיולים דומים.
אבל נחזור לשתי המעצבנות של הטיול: אורלי ומירב. חסרות האגו. שלא הותירו בידי כל אפשרות לרטון, להלין, לסתור ולחלוק. שתי מכונות אנרגטיות בלתי נלאות המיצרות ידע שלא נותנות לו להתנדף. הוא פוגש בנו בעוצמה וההד חוזר, גם בצורת שאלות לא ענייניות. וגם אלה זוכות לליטוף מתחשב. איזו סגולה!!!
כל אורכו של הטיול לא מצאתי בהן כל דופי. הן אפילו היו נעימות רכות ונחמדות. פרט לעובדה שגילו אזלת יד משוועת בטיפולן בשינוי מזג האוויר.

מזגן הנוח, רהיטות דיבור וסינכרוניזציה יוצאות דופן שפעלו בהרמוניה העניקו השתיים ביטוי ערכי מיוחד לטיול עצמו. מה שאיפשר לכל אחת מהן להביא לידי ביטוי את הערכים המקצועיים הרלוונטיים שלה במנות קצובות ונלעסות ובקצב מהירות האינטרנט.
נוכחותם שלטה בכל. ואנו צפינו בהן בהשתאות ממתינים למוצא פיהן. האינטליגנציה הריגשית והבנתם את המרקם האנושי הסובב אותן הכתיב שיח רגוע. כמנצח על תזמורת.
כל שכתבתי הן מילים היוצאים מעומק הלב ואמיתיות ואין בהן שמץ של אבק של חנופה לכאן ולכאן.

אני מודה לחברת סולו וכמובן למדריכות היקרות אורלי גילת ומירב ברק המקסימות והמעצבנות.
תודה ויום טוב.

יאיר סהר