רוני טיטו

רוני טיטו

ומחה לתרבות ,מסורת ולגיאוגרפיה של איטליה על כל גווניה בהשכלתי : תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן במדעי החברה מורחב בדגש על מדעי המדינה, סוציולוגיה וגיאוגרפיה תואר שני במדיניות ציבורית. מדריך טיולים מקצועי משנת 1987 איטליה בעבורי זה הבית הראשון, מוצא משפחתי מאז המאה ה-16בעקבות גירוש יהודי ספרד והתמקמו בעיר ונציה שבעבורי זו העיר המיוחדת ומהיפות ביותר בתבל. מאכל איטלקי אהוב: פילה אנשובי בלימון (גדל באיטליה בעיקר בים הליגורי בעומק של כ-300 מ’ ואף יותר) יצירת אמנות אהובה: בעבורי “לה ג’וקונדה” ה- מונה ליזה יצירתו של הגאון ליאונרדו דה וינצ’י

לקוחות ממליצים

רוני יקר,

תודה על הסיכום של הטיול המרתק לסרדיניה אותו הדרכת. במהלך החיים אנחנו נפגשים במכלול גדול של אנשים ההופכים לפיסה במארג החוויות שלנו. אנשים הנשארים בזכרון שלנו וכאלה הנמוגים ומתאדים כאילו לא היו. במפגש הקצר איתך שבעה ימים בחבל ארץ קסום של סרדיניה וקורסיקה השארת חותם עמוק ביכולת המקצועית שלך, בחן אישיותך,בחום האנושי שקרן ממך ובעוד מרכיב סודי שאיני יכולה לשים עליו אצבע ושהיה היכולת שלך להעניק לקבוצת אנשים זרים ושונים כל כך זה מזה חוויה שאינה נמדדת בפרמטרים הרגילים של טיול מאורגן. תודה לך רוני ואשמח לקחת חלק בטיולים עתידיים שיתאימו לי.

עדינה פרלמן

אנחנו רוצים להודות לך על שבוע נהדר בסרדניה. זו פעם ראשונה שאנחנו משתתפים בטיול מאורגן והאמת שהיינו מלאי חששות. הסיבה העיקרית שבגללה החלטנו לנסוע לבסוף היא שאותך אנחנו מכירים וכן נחשפנו בעבר (כבר פעמיים) לכישוריך בארגון תוכנית טיול. הנופש הזה עלה על כל הציפיות שהיו לנו. תכנון שלד הטיול, מגוון המקומות והאירועים, רמת המלונות, רמת האוכל, רמת הארגון הגבוהה, ושליטה בקבוצה, כמו שחווינו. הסבריך המפורטים ומרחיבי הדעת היו מדהימים ברמתם והמוסיקה בין לבין – הנעימה מאד. מאחלים לך עוד הרבה טיולים מהנים כמו הנופש שזכינו לו, ובעיקר בריאות שלמה!

יובל ואורית דניאלי

לכבוד משפחת סולו איטליה – רמת גן

איזה טיולים מושלמים כנוסע “מתמיד” של סולו איטליה, אני חש חובה מעומק הלב להלל, להודות ולשבח את שלושת הטיולים האחרונים בהם נסענו, אני ובני משפחתי, עם חברת סולו איטליה: טוסקנה, קרנבל המסיכות בוונציה ולאחרונה “לימונצ’לו” לדרום איטליה בחג הסוכות. הצלחתם המובטחת של שלושת הטיולים נבעה מתכנון קפדני ומרתק של התכנית, בתי מלון מצויינים, חברת מטיילים איכותית ברמה גבוהה, שילוב מושלם של מוזיאונים, טבע, אמנות ארכיטקטורה, ארכיאולוגיה ו”כל מה שניתן לבקש מטיול…” מכל שלושת הטיולים חזרתי מחייך ומרוצה ביותר. אני חוזר ומביט בצילומים ומרותק מחדש אל כל אתר שביקרנו בו. התוצאה – בטרם נחתתי , כבר ביקשתי מאורלי אשכנזי, מנהלת מחלקת הקבוצות הנהדרת, לקבל את חוברת הטיולים לשנת 2017. ומעל לכל, הצלחת טיול מאורגן תלויה בראש ובראשונה במדריך הקבוצה. זכינו וקיבלנו את המדריכים “הכי טובים” רוני טיטו לוונציה ודובי סולו לדרום איטליה. אני ומשפחתי מבקשים להעביר למדריכים הללו את מלוא תודתנו. כבר הרעפתי שבחים רבים על ראשם של שני המדריכים הללו, בבחינת שבחם של מדריכים – בפניהם. מעבר לידע, הסבלנות, ההומור, והרגישות לצרכי המטיילים, אני חש חובה לציין את האחריות המירבית שנקטו בכל דקה במהלך הטיול לשלומם ורווחתם של כלל המטיילים. זה לא מובן מאליו! שני המדריכים הללו האצילו מאישיותם ותכונותיהם הטובות הרבות עלינו, לפיכך אצלו בעיננו מאד. תודה ,ופינה חמה בלב, למישל ניאזוב ממחלקת הקבוצות, על תיפקוד מעולה בכל שלבי האירגון והביצוע המינהלתיים. הדובדבנים בקצפת היו המדריכים המקומיים ש”סולו איטליה” דאגה לשבץ אלינו במוזיאונים האיכותיים בוונציה, בנפולי ובפאסטום, כולל בפומפיי (סטפנו הסטנדאפיסט המושלם) ובקאפרי (אומברטו ה”ראשון”) הכל יכול ! רק בשביל לפגוש אותם שווה לנסוע שוב.

תודה.

ד”ר אמנון שפירא