עייתי מזל ואני השתתפנו בטיול “איטליה – הדרום הקסום” של גימלאי לשכת רו”ח  שהתקיים מ- 14 עד  22 בספטמבר.

שבנו לארץ מהטיול הזה מלאי חוויות, הנאה וסיפוק ובהרגשה שטיול זה היה מהמוצלחים ביותר שבהם השתתפנו. הטיול שתוכנן ואורגן על ידכם בשיתוף עם יו”ר המועדון של גימלאי רו”ח ומי שעמד בראש קבוצת המשתתפים רו”ח עוזי איזביצקי היה נפלא ועמד בכל הציפיות ואף מעבר לכך בכל המישורים.

החל מתיכנון המסלול והאתרים שנמצאים משני צידי דרום איטליה – החוף המערבי והחוף המזרחי וכן אזור תוך הארץ שבינהם. טיול שנתן ביטוי להיסטוריה העשירה של האזור, לתרבות, לאומנות, לטבע ולנוף, לאנשים ולתרבות האכילה המגוונת של המקומות בהם ביקרנו.

המדריכים המקומיים היו מצוינים, גילו בקיאות יוצאת מהכלל בנושאי ההדרכה ושליטתם באנגלית הייתה מעולה שלא לדבר על ידיעת העברית של חלקם. בתי המלון היו טובים והמסעדות שבהן התארחנו – למרות שהטיול לא הוגדר כטיול גסטרונומי היו לעילא ולעילא.

תרומה ייחודית להצלחת הטיול הייתה למלווה ומדריך הטיול ד”ר גבי זוהר. הידע והבקיאות המפליאה שלו בכל תחום אפשרי הקשור במקומות בהם ביקרנו – היסטוריה, אמנות , גיאולוגיה, צמחיה וכל נושא כללי אחר. לכך נוספו היכולת והכישרון שלו להעביר זאת בצורה מעניינת.

הוא איש נעים הליכות, בעל יכולת ארגון וניהול מעולים ושיתוף הפעולה עם ראש הקבוצה שלנו רו”ח עוזי איזביצקי איפשר להשיג את המיטב והמירב מהטיול.  קור הרוח והרוגע שהפגין כלפי חוץ ויכולתו לעמוד במצבי לחץ כפי שנוצרו עקב השביתה באל איטליה נתנו למשתתפים בטיול להרגיש שאנו בידיים טובות ובטוחות. יכולתו ליצור תקשורת בינאישית יעילה עם נציגי נותני השירות באיטליה הביאה למתן הפתרונות הטובים ביותר שניתן ואף יותר מכך.

אנו מודעים ומעריכים גם את תרומת הצוות של המשרד בארץ שהשקיע כל מאמץ לרבות גם מעבר לשעות העבודה הרגילות כדי לפתור כל בעיה שהתגלתה ולהביא להצלחה המלאה של הטיול.

לקבוצת המשתתפים בטיול הייתה תרומה רבה בהצלחתו. העמידה בלוחות הזמנים, העדר חיכוכים ואוירה טובה בין כל המשתתפים. ועוזי שעמד בראש הקבוצה ודאג שהכל יתנהל כראוי וכמתוכנן ומעבר לכך. היה כיף גדול להיות עם כולכם.

אחרי טיול כזה נשאר טעם של עוד. מצפים לטיול הבא.

אריה בן אור