שלום רב יאיר[

שמי יאיר סהר ואני ורעייתי נמננו על קבוצת הטיול שנערך לאחרונה באיטליה בפסטיבל האופרות בורונה ובביאנלה בונציה. ליוו אותנו שתי מדריכות יוצאות דופן: אורלי גילת ומירב ברק.
מסלול הטיול ותכניו היו טובים ועמדו בציפיות ובאנו על סיפוקנו. אולם לדעתי היו מעט דחוסות בלוח הזמנים. טוב קצת להרפות כדי לספוג.
יחד עם זאת קיבלנו מהשתיים את מלא החופן של ערכים תרבותיים אומנותיים מעולם האופרה של אותם ימים והאומנות העכשווית. מטען ערכי איכותי שמצד אחד היה ממוקד ועמוק ומצד שני פרש כנפיים לשוליים רחבים של העשרת ידע על ציר של זמן ומרחב בתחומים הרלוונטיים. כל אימת שהיה נדמה שהגיעו לאופק, האופק רחק מהן.
תכניו של מסלול הטיול היו אמנם מוכתבים. אבל נוכחותו של ההון האנושי התרבותי ואינטלקטואלי שהיה טבוע באישיותן של מירב ואורלי היו אלה שהעניקו לו צבע וגוון מתאים לתקופה, והיוו את ה Backbone. אלה יחד עיצבו ומיצבו את הטיול ברף הגבוה ביותר של סקרנות עניין ומוטיבציה שאין שני לו בטיולים דומים.
אבל נחזור לשתי המעצבנות של הטיול: אורלי ומירב. חסרות האגו. שלא הותירו בידי כל אפשרות לרטון, להלין, לסתור ולחלוק. שתי מכונות אנרגטיות בלתי נלאות המייצרות ידע שלא נותנות לו להתנדף. הוא פוגש בנו בעוצמה וההד חוזר, גם בצורת שאלות לא ענייניות. וגם אלה זוכות לליטוף מתחשב. איזו סגולה!!!
כל אורכו של הטיול לא מצאתי בהן כל דופי. הן אפילו היו נעימות רכות ונחמדות. פרט לעובדה שגילו אזלת יד משוועת בטיפולן בשינוי מזג האוויר.

מזגן הנוח, רהיטות דיבור וסינכרוניזציה יוצאות דופן שפעלו בהרמוניה העניקו השתיים ביטוי ערכי מיוחד לטיול עצמו. מה שאיפשר לכל אחת מהן להביא לידי ביטוי את הערכים המקצועיים הרלוונטיים שלה במנות קצובות ונלעסות ובקצב מהירות האינטרנט.
נוכחותם שלטה בכל. ואנו צפינו בהן בהשתאות ממתינים למוצא פיהן. האינטליגנציה הריגשית והבנתם את המרקם האנושי הסובב אותן הכתיב שיח רגוע. כמנצח על תזמורת.
כל שכתבתי הן מילים היוצאים מעומק הלב ואמיתיות ואין בהן שמץ של אבק של חנופה לכאן ולכאן.

אני מודה לחברת סולו וכמובן למדריכות היקרות אורלי גילת ומירב ברק המקסימות והמעצבנות.
תודה ויום טוב.
יאיר סהר