ברצוני להודות ולהביע את הערכתי הרבה, על ארגון למופת של טיול לגימלאי לשכת רואי חשבון לאיטליה – “הדרום הקסום” – קמפניה ופוליה.

לדעתי – וחושבני שאני מייצג את דעת כל משתתפי הטיול – היה זה טיול מדהים שייחרת ולא ישכח מלב כולנו.

כמי שאינו מרבה בטיולים מאורגנים מצאתי כי טיול זה אורגן למופת וללא דופי ע”י נציגי סולו איטליה ורו”ח עוזי איזבצקי, החל בבחירת המסלול ואתריו, בתי המלון, המסעדות והמדריכים המקומיים.

אולם, מי שתרם יותר מהכל להצלחתו המדהימה של הטיול, היה מדריך הטיולים ד”ר גבי זוהר שמבחינתי מגיע לו תואר של פרופסור מן המנין בהדרכת טיולים. הידע העצום שהפגין, הבקיאות בכל נושא הקשור באתרי איטליה בהם ביקרנו, בהיסטוריה באומנות ומה לא. ומעבר לכך – גבי כבש את ליבותינו בנועם דרכיו, בסבלנותו כי רבה, בהומור הדק שלו, ובנכונותו לפתור כל בעיה בין אישית ובין כלכלית. ובכלל – גבי מהווה נכס לחברת סולו איטליה. ברצוני לציין גם את יכולתו של גבי לעמוד במצבי לחץ – אשר נוצרו עקב שביתת טייסי אלאיטליה – “ולשלוח” הביתה את כל משתתפי הטיול.

ברצוני להודות גם לרו”ח עוזי איזבצקי שלו חלק נכבד ביותר בכל ההכנות שקדמו לטיול. השתתפותו האישית בטיול תרמה רבות לאווירה הטובה ששררה בו והכימיה והכימיה שבינו לבין גבי שאיפשרה פיתרון לכל בעיה שהתעוררה קטנה כגדולה – גם לו חלק רב בהצלחתו של הטיול.

יש לי גם מילה טובה למתמחה המקסימה אורלי גילת שידעה באישיותה הכובשת לעזור בכל דבר ועניין, וגם ידענותה הרבה בתולדות האומנות היתה לנו לעזר. עוד נכונו עלילות לאורלי כמדריכת טיולים מוצלחת.

לא אסיים לפני שאודה לכל משתתפי הטיול שגם להם חלק נכבד בהצלחתו. מיותר לציין כי לעיתים מספיק אדם אחד שיקלקל טיול לכולם – בטיול שלנו לא היה אדם כזה.

יעקב גרינברג