טיול למחוז ונטו

בהדרכת: דלית קצנלנבוגן

ונציה היא העיר המפורסמת בחבל ונטו (Veneto) שבצפון מזרח איטליה, אך מאות שנים של שלטון ונציאני הותיר את עקבותיה של ה'סרניסימה', הרפובליקה הונציאנית המפוארת, במחוז כולו. בטיול זה נכיר את הערים היפהפיות של ונטו, בינהן טרוויזו, פאדובה, ויצ'נזה ובסאנו דל גראפה. נגלה את הגדה הונציאנית של אגם גארדה ונעפיל אל אגם מיזורינה ועיירת הסקי קורטינה ד'אמפצו, פנינת הדולומיטים.

טרוויזו טיול אפרול שפריץ לונטו
יום 1 : ת"א – שדה"ת של ונציה – טרביזו (כולל סיור טעימות)

בשעות הבוקר נמריא משדה"ת בן גוריון אל שדה"ת של ונציה. לאחר הנחיתה נצא לסיור טעימות בעיר טרביזו, אחת הערים היפות בחבל ונטו, שנבנתה כעיר קלונסאות בתוך נהרות ועתה עוברים המים מתחת לבתיה. במהלך הסיור נבקר בשוק הדגים הנמצא בלב העיר על אי מוקף תעלות מים, נמשיך בהליכה מתחת לאכסדראות קטנות ונעבור מעל גשרים רומנטיים בדרכנו אל 'סלון האורחים' של העיר', פיאצה דיי סיניורי, כיכר אלגנטית העטופה ברשת צפופה של סמטאות, טחנות וגשרים. במהלך הסיור נטעם מהמאכלים המזוהים עם העיר, בהם הצ'יקטי, הטירמיסו ויין הפרוסקו המיוצר ביקבים שסביבה. העברה למלון. ארוחת ערב.

lago di Garda, Malcesine גארדה
יום 2 : הגדה הונציאנית של אגם גארדה : מלצ'זינה, מונטה באלדו

היום יוקדש לאזור המערבי ביותר של חבל ונטו – הגדה הונציאנית של אגם גארדה.
לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה אל העיירה מלצ'זינה, ממנה נעלה ברכבל אל מונטה באלדו (במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו). נטייל על ההר ונערוך תצפית על צפון אגם גארדה. לאחר ירידתנו מההר נבקר במלצ'זינה ונסיים את היום בלאציזה הקסומה היושבת בחלקו הדרום מזרחי של אגם גארדה. חזרה למלון. ארוחת ערב.

מרוסטיקה MAROSTICA
יום 3 : ויצ'נזה – מרוסטיקה – צ'יטדלה

חלקו הראשון של היום יוקדש לעיר ויצ'נזה, המזוהה יותר מכל עם האדריכל אנדראה פאלאדיו. נתחיל בסיור בתיאטרון האולימפי שנבנה בשנת 1585 ונחשב כיצירת המופת האחרונה של האדריכל המפורסם. זהו התיאטרון המקורה העתיק ביותר בעולם שעוצב בהשראת התיאטרון היווני העתיק. נמשיך דרך קורסו פאלאדיו עד פיאצה דיי סיניורי ונבקר ב'בזיליקה פאלדיאנה' – פאלאצו דלה רג'יונה.
לאחר הפסקת הצהריים נמשיך אל מרוסטיקה – המפורסמת בכך שהכיכר המרכזית שלה מעוצבת כלוח שחמט.
נסיים את היום בצ'יטדלה – עיירה ימי-ביניימית עגולה המוקפת חומה בה 12 מגדלים וארבעה שערים. נעלה אל החומה שגובהה 15 מטרים, נצא להליכה על הטיילת, ממנה נערוך תצפית על העיר וסביבותיה. העברה למלון. ארוחת ערב.

פאדובה
יום 4 : פאדובה

היום יוקדש לעיר האוניברסיטאית פאדובה. את שעות הבוקר נקדיש לביקור באתרי פאדובה היהודית: בית הכנסת, המוזיאון היהודי ובית הקברות. לאחר הפסקת צהריים חופשית נמשיך לביקור בקפלה דלי סקרובני ונצפה במחזור הציורים הייחודי של ג'וטו מתחילת המאה ה-14, הנחשב לאחת מיצירות המופת של האמנות המערבית. ארוחת ערב, וחזרה למלון.

קורטינה ד'אמפצו CORTINA
יום 5 : יום בדולומיטים – אגם מיזורינה – קורטינה ד'אמפצו

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא צפונה ליום טיול קסום בהרי הדולומיטים. נגיע אל אגם מיזורינה ונערוך טיול רגלי קצר סביבו (במידה ומזג האוויר יאפשר). נמשיך אל עיירת הסקי קורטינה ד'אמפצו, 'פנינת הדולומיטים', הנערכת לקראת אירוח אולימפיאדת החורף בשנת 2026.
נעלה ברכבל (שוב, במידה ומזג האוויר יאפשר) אל מונטה קריסטלו (2220 מ') ונהנה מאוויר הרים צלול מהמראה המושלג של סוף החורף. לאחר שנרד מההר ונסייר במרכז העיר היפהפיה ובמדרחוב ארוחת ערב, וחזרה למלון.

חבל ונטו
יום 6 : בסאנו דל גראפה – אזולו - פוסאניו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר העתיקה של באסנו דל גראפה, נחצה את נהר הברנטה על גשר העץ הציורי והעתיק, נבקר במרכז המבקרים של הגראפה המקומית המפורסמת, נלמד איך מייצרים אותה וכמובן נטעם ממנה.
בצהריים נגיע אל אסולו, עיירת גבעה רנסנסית מיוחדת הצופה אל העמק, שנשלטה בסוף המאה ה-15 ותחילת המאה ה-16 על ידי האצילה הונציאנית קתרינה קורנרו, אל חצרה נשאבו אמנים, משוררים ואנשי רוח.
אחר הצהריים נגיע אל העיירה פוסאניו ונבקר במוזיאון הג'יפסוטקה של אנטוניו קאנובה, המשמר את המורשת ההיסטורית והאמנותית של הפסל הגדול ביותר של התקופה הניאו-קלאסית.
חזרה למלון. ארוחת ערב.

ונציה
יום 7 : ונציה

היום האחרון בטיולנו יוקדש לעיר התעלות הייחודית, ונציה Venezia. נתחיל בסיור בגטו הראשון בעולם שהוקם בונציה בשנת 1515. נעמוד על מקורה של המילה הונציאנית 'גטו' וננסה להבין איך התנהלו החיים בגטו במאות שנות קיומו. נמשיך אל גשר ריאלטו, שהוא המרשים והמפואר מארבעת הגשרים החוצים את התעלה הגדולה. נמשיך אל ביקורנו בכיכר סן מרקו, המפורסמת והיחידה מכל כיכרות ונציה המכונה 'פיאצה', עליה חולשת בזיליקת סן מרקו ומגדל הפעמונים. אחר הצהריים נכנס לביקור מודרך בארמון הדוג'ים (Palazzo Ducale), נתרשם מאוצרותיו ונבין מדוע נאנחו העוברים בגשר שחיבר בין הארמון לבית הכלא הסמוך.
חזרה למלון. ארוחת ערב מסכמת לטיול.

ונציה
יום 8 : שדה"ת ונציה – ת"א

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע לשדה"ת של ונציה לטיסה חזרה ארצה.

No data was found

טיסות: חברת אלעל

חלוקת לילות בטיול

2 לילות באזור ורונה / אגם גארדה.

5 לילות באזור ונציה / פאדובה.

המחיר כולל

 • טיסות אל על לונציה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 7 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 7 ארוחות ערב
 • סיור טעימות בטרויזו
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע תוכנית הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף – דלית קצנלנבוגן
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הנדרש
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבית המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24.
 • תשר למדריכת הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2495 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

סדר הטיולים עשוי להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריכה.

ט.ל.ח