דרומה מרומא

בהדרכת: אמנון שמושקוביץ

גם אם ביקרתם פעמים רבות באיטליה, כל עוד לא נסעתם דרומה מרומא, אתם לא באמת מכירים את איטליה. הדרום האיטלקי מתוייר הרבה פחות מצפונה, והוא כולל מגוון מסחרר של נופים נפלאים, אתרים היסטוריים מרתקים, עיירות יפיפיות כמו מתוך ציור, ומטבח טעים להפליא, שונה במהותו מהמטבח של צפון ומרכז איטליה. והעיקר, אנשים נפלאים, פשוטים ולבביים, חמים ושונים באופיים  מאנשי הצפון. כל אלה יסחפו אתכם ויגרמו לכם להבין כמה קל להתאהב באיטליה, אז בואו איתי ונטייל יחדיו בדרום המופלא של ארץ המגף.

טיסה לאיטליה
יום 1: ת"א - רומא

בערב נצא בטיסה לרומא. אחרי הנחיתה העברה והתארגנות במלון.

Monastery,Of,St.,Benedict,Near,Subiaco,,Lazio,,Italy
יום 2: סובייקו - אסקולי פיצ'אנו

הבוקר נעזוב את המלון וניסע לסוביאקו Subiaco נגיע למנזר SAN BENEDETTO MONASTERO, נפגש עם אב המנזר Dom Maurizio שידריך אותנו בערש הנצרות הפרנציסקנית, ביקור ייחודי במנזר התלוי השוכן בנבכי סלעים במרומי ההרים האפנינים.
נמשיך לעיר אסקולי פיצ'אנו Ascoli Picano עיר אטרוסקית מדהימה ביופייה ,שם נפגוש את גלוריה ופייטרו, חברים משכבר הימים. לאחר שנתמקם במלוננו נצא לסיור של אחרי הצהריים-ערב בעיר האטרוסקית היפיפייה שהיא בירת חבל מארקה, נבקר בקפה מלטי-MELETTI  הנחשב לאתר מורשת איטלקית עולמית שנוסד בשנת 1870, שם נתכבד ב"קפה מלטינו" – עם אניס או משקה אחר כטוב בעיניכם, ונמשיך לסיור בעיר. נקנח בערב פיצות משגע בפיצרייה ותיקה של חבר ותיק.
לינה באסקולי.

Polignano,A,Mare,,Puglia,,Italy:,Sunset,At,Cala,Paura,Gulf
יום 3: אסקולי פיצ'אנו Ascoli Piceno – פוליניאנו א'מארה

את הבוקר נפתח בסיור רגלי מודרך בעיר היפיפייה עליה אמר פירוס - "עוד ניצחון כזה ואבדנו"  נשמע את סיפורו וסיפורה של עיר שהיתה אוייב מושבע לאימפריית רומא, נבקר בתיאטרון המאוד מיוחד של העיר שהיווה מקור השראה לבניית תיאטרון לה סקאלה של מילאנו.
לקראת הצהריים ניפרד מאסקולי מפייטרו ומגלוריה, וניסע לעיירה המקסימה פוליניאנו א'מארה, עירו של דומניקו מודוניו שזכה בפסטיבל סן רמו בשירו "צבוע בכחול" או יותר כפי שהוא מוכר בשם לעוף .VOLARE העיירה יושבת על צוק סלע גבוה, ונראית כאילו לקוחה מציור נוף.
לאחר שנתמקם במלוננו, נצא לסיור אחה"צ -ערב ברחובות העיר, נתכבד בקפה "ספצ'יאלה" בבר של מאריו קמפאנלה ששמעו נודע בעולם כולו, נשמע את הסיפור מאחורי הקפה הכה מיוחד.
ארוחת ערב ולינה בפוליניאנו.

בארי פוליה
יום 4: בארי - אלברובלו

אחרי ארוחת הבוקר, ניסע לבארי לסיור מודרך בעיר שהיתה מרכז ארגון הבריחה וההעפלה לארץ ישראל בתום מלחמת העולם השנייה, שממנה יצאו ספינות המעפילים לארץ ישראל. נסייר ב"רחוב האוזניים" – VIA DEGLI ORECHIETI, שם נראה דורות של נשים – החל מסבתא, בת, נכדה ולעיתים נינה המכינות את הפסטה שצורתה אוזניים והידועה בעולם כולו כמייצגת הטיפוסית של אזור פוליה. נבקר בבזיליקת סן ניקולא ונלמד על הקשר בינו לבין סנטה קלאוס ומשקה הקוקה קולה המפורסם. נשמע את סיפורה של המאפיה של אזור פוליה ונמשיך בדרכינו לאלברובלו (העץ היפה) עיירת בתי הטרולים המפורסמת, נבקר בסדנת המשרוקיות של אנה מריה, נשמע את סיפורה של העיר שהיא אתר מורשת עולמית, ואת סיפור המשרוקיות. בתום הביקור נמשיך בדרכנו דרומה ללצ'ה.
העברה למלון וארוחת ערב משותפת. לינה בלצ'ה.

Lecce-Italy
יום 5: לצ'ה - מאטרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בלצ'ה "פירנצה של הדרום" ונתוודע לסיפורה של העיר המיוחדת הזו - "בירת הברוק של פוליה". נסייר בעיר העתיקה, בכיכר סנט אורונצו (Sant'Oronzo), בה נראה את שרידי האמפיתיאטרון הרומי, נצפה בבזיליקת סנטה קרוצֶ'ה (Santa Croce) שחזיתה המדהימה היא פאר אדריכלות "הבארוק הלֶצ'זי".
בתום הסיור נצא בדרכנו אל מאטרה, עיר המערות שהייתה ידועה בשם "הבושה של איטליה", העיר עליה כתב קרלו לוי את ספרו "ארץ שכוחת אל"  (באיטלקית : ישו נעצר באבולי) אשר שמעו יצא בכל העולם וגרם ל"רעידת אדמה" באיטליה ובעולם כולו, דבר שגרם לעיר לההיפך למה שהיא כיום – אתר מורשת עולמית שבה צולמו סרטים רבים בין השאר חלק מהסרט האחרון של ג'יימס בונד – "לא זמן למות". נצא לסיור בין הערביים, ולארוחת ערב משותפת במסעדת שף. לינה במאטרה.

MATERA 1
יום 6: מאטרה - מערות פרטוסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במאטרה בהדרכתה של אנה מריה טאמבוריני, בת המקום שתספר לנו את סיפורה של עיר המערות, נבקר בבית מערה בו גרו עד סוף שנות השישים של המאה הקודמת. נמשיך בדרכינו למערות פרטוסה – שם נבקר במערת נטיפים ייחודית, נשוט בנהר תת קרקעי במערה, ונלמד על הקשר בין המערה לארץ ישראל.
בתום הביקור נמשיך בנסיעה למחוז קמפניה ונגיע לסורנטו, אחת הערים היפות ביותר בדרום איטליה. נתמקם במלון ונצא יחד לסיור ערב רגלי במרכז העיירה השוקק חיים. ארוחת ערב עצמאית.

ANACAPRI
יום 7 : קאפרי - אנה קאפרי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנמל סורנטו משם נפליג לאי קאפרי, האי של הקיסר טיבריוס ושל הרופא השוודי הידוע – אכסל מונטה מחבר הספר " מגילת סן מיקלה". נעלה לעיירה אנה קאפרי ונמשיךונעלה בכיסאות רכבל ל"הר השמש" – MONTE SOLARE ממנו נשקף נוף מדהים של האי.
נשוב לאנה קאפרי ונבקר בוילת סן מיקלה – ביתו של אקסל מונטה ונשמע את סיפורו.
בדרך נעבור ליד בית הקברות שם קבור הבמאי פייט הרלן הזכור לשמצה – שביים את הסרט " היהודי זיס" , נשמע את סיפור הסרט והמקום.
נרד לעיירה קאפרי שם נבקר במרכז ונרד לביקור בגני אוגוסטוס המעניינים מאוד ונשמע את סיפורם. לא נשכח לשתות לימונצ'לו קריר ומרענן בדוכן רחוב ולטעום גלידה דרומית (לימון ?) נפלאה.
בתום הביקור נשוב בשייט לסורנטו. נטייל לנו בכיף ברחובות המוארים והיפים של סורנטו.
ארוחת ערב עצמאית במרכז העיירה.

POSITANO פוזיטנו קמפניה
יום 8: פוזיטאנו - חופי אמלפי Amalfi

את היום נקדיש לסיור נופים באזור החוף האמלפיטאני – מסורנטו נדרים במיניבוס ונבקר בעיירות הציוריות לאורך הדרך, פוזיטאנו עליה נצפה ממעל – (אין גישה לעיירה באוטובוסים), נמשיך לאמלפי העיר בה הומצא המצפן וששימשה כאימפריה ימית גדולה "שירדה מנכסיה". נסייר בכיכר המרכזית, נראה את הדואומו הניצב בראש גרם מדרגות גבוה ומרשים, ונלמד על עוצמתה הימית החשובה של העיר. נמשיך בהפלגה למאיורי ומינורי , שם יחכה לנו האוטובוס איתו נשוב לסורנטו.
ארוחת ערב משותפת ומופע אופרטה של שירי הדרום ( מותנה בקיום המופע).

 

פומפיי
יום 9: פומפיי Pompei - רומא – תל אביב

הבוקר נגיע לביקור בחורבות פומפיי Pompei 'אתר מורשת עולמית' שכוסתה באפר וולקני בעקבות התפרצות הוזוב Vesuvio בשנת 79 לספירה, חורבותיה מרשימים ומספרים את הסיפור כולו. נחזור 2000 שנה לאחור במנהרת הזמן ונשוטט ברחובות העיר, בין חנויות, מסעדות, מאפיה, נציץ לבתי עשירים ובית המרחץ, נראה את תבניות האנשים שכוסו בעפר ונותרו בתנוחתם האחרונה. (באם יתאפשר לנו) נבקר בית הבושת המקומי המפורסם והמיוחד.
וכל זאת על רקע הר הוזוב הניצב מנגד.

בתום הביקור נצא בנסיעה צפונה לכיוון רומא. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.

No data was found

חלוקת לילות בטיול

1 לילה באזור שדה התעופה של רומא

1 לילה באסקולי פיצ'אנו

1 לילה בפוליניאנו א'מארה

1 לילוה בלצ'ה

1 לילה במאטרה

3 לילות בסורנטו

המחיר כולל

 • טיסות אל על לרומא וחזרה, כולל מיסי נמל.
 • מזוודה וכבודה למטוס הלוך ושוב
 • 8 לילות במלונות בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר
 • 5 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך – דר' אמנון שמושקוביץ'
 • כניסות וביקורים כמתואר במסלול
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות בבתי המלון)

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.04.2024
 • תשר למדריך הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל הוצאה נוספת שאינה כלולה תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2795 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח