הביאנלה בונציה

בהדרכת: שולמית גורצקי פדרמן

הביאנלה ה-60 לאמנות בוונציה  זרים בכל מקום – האוצר הנבחר : אדריאנו פדרוסה מברזיל. 90 מדינות משתתפות, ואת ישראל תייצג האמנית רות פתיר.
הביאנלה תתמקד באמנים שהם עצמם זרים, מהגרים, גולים ופליטים-נושא טעון ומרתק.

25.09 יום רביעי : תל אביב – ונציה

בשעות הבוקר נמריא בטיסה ישירה לונציה. אחרי הנחיתה העברה בסירות למלון. אחרי התארגנות קלה נצא להכרות ראשונה עם העיר ועם תערוכת הביאנלה.
15:00- סיור בתערוכה של האמן הצרפתי פייר הויגה-לימינל בפונטה דלה דוגנה-אוסף פינו. התערוכה, שבנויה ממיצבים וסרטי וידאו, מהווה סביבה דינמית ורגישה המתפתחת ומשתנה ללא הרף  ועוסקת בסוגיות של אנושי ולא אנושי, אדם אל מול הטבע, מציאויות חלופיות, אינטיליגנציה מלאכותית וחוויות פוסט אפוקליפטיות.
17:00- סיור בכנסיית סט. ג'ורג'ו מג'ורה בתערוכה של האמנית הבלגית ברלינדה דה ברויקרה-עיר מקלט. נצפה יחד בשלוש קבוצות פיסוליות חדשות המתכתבות עם האדריכלות והפיסול של הכנסייה-פוסט מודרניזם מופלא בנבכי כנסייה שתוכננה על ידי פלאדיו במאה ה-16.תוך ייצוג הגוף האנושי הרגיש, הפגיע והסובל האמנית בונה מרחב פיזי ופסיכולוגי מרתק המשלב תחושות של הגנה, רוך ופאתוס כמו גם מועקה, חולי, גסיסה ומוות תוך שימוש בחומרים כגון:מתכת, עץ ושעווה.
לעת ערב נשוב למלוננו, ארוחת ערב חופשית.

26.09 יום חמישי : הביאנלה של ונציה – מתחם הארסנלה

11:00- סיור במתחם הארסנלה בו מוצגות תערוכות של אמנים וביתני הארצות.
16:00- מוזיאון פורטוני-תערוכה של האמנית הצרפתיה  אווה ז'וספן-יער. ז'וספן מזמינה אותנו לבקר בנבכי יער קסום העשוי מקרטון גלי ובדים רקומים. האמנית, המתכתבת עם מסורת ייצור שטיחים רנסנסיים, מאפשרת לנו מסע בטבע קסום ומסתורי וגורמת לנו להרהר ביחסי אדם-טבע תוך חזרה לעולם של אגדות ילדים, לעיתים גם מפחידות.
לעת ערב נשוב למלון, ארוחת ערב חופשית.

 

27.09 יום שישי : הביאנלה של ונציה – מתחם הג'יארדיני

11:00- סיור בתחם הג'יארדיני בו מוצגות תערוכות של אמנים וביתני הארצות.
16:00- במכון הארסנלה נבקר בתערוכה של האמן הדרום אפריקאי החשוב ויליאם קנטרידג'-דיוקן עצמי כקנקן קפה-סדרה של 9 סרטי וידאו שנוצרו בתקופת הקורונה העוסקים בסוגיות של: מה יוצר את האני, איך עובד הזכרון, מדוע ההיסטוריה שוגה תמיד ועוד...
בסרטים האמן: מדבר, רוקד, מצייר, חולם ובעיקר שובה אותנו בהגיגי מוחו הקודח מיצירתיות בהומור קנטרידג'י ייחודי.
לעת ערב נשוב למלוננו, ארוחת ערב חופשית.

28.09 שבת : פלאצ'ו גראסי - פלאצ'ו רוטה איבנצ'יץ'

11:00- פלאצ'ו גראסי - אוסף פינו, ג'ולי מהרטו-מכלול. רטרוספקטיבה מהפנטת של האמנית האמריקאית ממוצא אתיופי הכוללת גם יצירות של אמנים נוספים, המתכתבות עם עבודות מהרטו. עבודותיה מורכבות מאלמנטים אבסטרקטיים לצד: שרטוטי נוף אורבני, רשתות גלובליות, מפות מזג אויר והריסות של ערים בעקבות מלחמות ואסונות. השכבות שנערמות בעבודותיה מתחברות לכדי שפת סימנים, המשקפת את נקודת מבטה הייחודית על ההיסטוריה האנושית.
15:30- פלאצ'ו רוטה איבנצ'יץ'- הזוג לאלאן, צמד אמנים צרפתי ידוע שפעל החל משנות ה-60 זוכה לתערוכה רטרוספקטיבית מרשימה בארמון ונציאני מן המאה ה-17-הפלנטה של לאלאן. תוך שיטוט בתערוכה נגלה לנו מרחב ביתי אך סוריאליסטי בו נפגוש יצורים מיתולוגים לצד חי וצומח ריאליסטי. הזוג חוקר את מקום המפגש בין אמנות שימושית למרחבי הדמיון והתת מודע.
לעת ערב נשוב למלוננו, ארוחת ערב חופשית.

29.09 יום ראשון : ונציה (אמנות סינית) - פלאצ'ו מורה

11:00- סנטה מריה דלה מיסריקורדיה-תערוכה של האמן הסיני  זנג פאנזי-קרוב/רחוק עכשיו/אז. פאנזי מציג עבודות חדשות, חלקן מופשטות וחלקן פיגורטיביות, בהן הוא חוקר את סוגיית מציאת האור כפי שמבקשים במדיטציה הבודהיסטית. תוך התכתבות עם איכויות אימפרסיוניסטיות/פוינטיליסטיות הוא מלהטט בין תיאורי מים, עצים ושמש לנושאים מן האיקונוגרפיות הנוצרית והבודהיסטית.
תערוכה של האמנית הסינית  יו הונג -"עוד אחד נושך את האבק"- תוך שאילת שם של שיר משנות ה-80 של להקת קווין האמנית מפליאה לצייר על רקע זהב כמו של איקונות ביזנטיות את העולם בעידן של:בדידות, ניכור ומועקה. העבודות מפליאות לתאר מצבים שונים בחיי היומיום תוך התייחסות להתניות חברתיות, מגדריות ופוליטיות.
נבקר גם בפלאצ'ו מורה ונצפה יחד בשתי תערוכות של אמניות ישראליות שולי בורנשטיין וולף וענת חפץ.
לעת ערב נשוב למלוננו, ארוחת ערב חופשית.

30.09 יום שני : ונציה – תל אביב

הבוקר נצא לשדה התעופה של ונציה לטיסתנו חזרה ארצה.

 

יציאה

25/09/24

חזרה

30/09/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2545€

מחיר מבצע

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2524€

מחיר מבצע

טיסות אל על 

06:00 – 08:50 25.09 תל אביב – ונציה

09:55 –  14:20 30.09 ונציה – תל אביב

 

חלוקת לילות בטיול

5 לילות בונציה

המחיר כולל

  • טיסות אל על לונציה וחזרה.
  • העברה פרטית למלון וחזרה בסירה
  • 5 לילות במלון 4* מרכזי על בסיס לינה וארוחת בוקר
  • כל הפעילויות והאתרים הרשומים בתכנית
  • אל הסיור יצטרף מלווה מקומי – לכל ימי הטיול.
  • מכשירי שמע

המחיר אינו כולל

  • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.07.24
  • ארוחות צהריים וערב
  • תשר למדריכת הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום(
  • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל"

 

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2545 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

סדר הטיולים עשוי להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריכה

ט.ל.ח