שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הולדת ונוס – קסם הרנסנס

בהדרכת: רחל ספיר

25.11-01.12 סמינר אמנות בפירנצה

טיול לא שגרתי, המשלב ביקור בעיירות וכפרים ציוריים, שהזמן עצר בהם מלכת, לעיר פירנצה – הפרח של טוסקנה

הולדת ונוס – קסם הרנסנס
25.11 יום שישי – תל אביב – רומא - ארמון משפחת פארנזה – ארמון האפיפיורים

הבוקר נמריא לרומא ואחרי הנחיתה ניסע צפונה לעיירה קפררולה (Caprarola), בה נבקר בפלאצו פארנזה, ביתה של משפחת אצולה עשירה, שבילתה כאן בימי הקיץ החמים ועד היום המבנה העצום חולש על העיירה כולה. את שעות אחר הצהריים נקדיש לעיר המוקפת חומה ויטרבו (Viterbo) נבקר ב Palazzo dei Papi, הארמון של האפיפיורים עם המרפסת היפה והמקושטת. העברה למלון באזור וארוחת ערב.

הולדת ונוס – קסם הרנסנס
26.11 יום שבת – וילה לנטה – פארק המפלצות

את היום נתחיל בביקור בגן של וילה לנטה (Villa Lante) אחת מן הדוגמאות הנפלאות של עיצוב גנים ברנסנס האיטלקי. משם נמשיך לעיירה בומארצו (Bomarzo) הצופה על עמק הטיבר, בה נבקר בפארק המפלצות, בו פסלים עצומים, שנבנה כדי לתת מרגוע ללבו הדואב של פרנצ'סקו אורסיני, במות עליו אשתו ג'וליה פארנזה. חזרה למלון וארוחת ערב.

מזרקת נפטון FIRENZE
27.11 יום ראשון – סנט אנג'לו די רוקלווצ'ה; הכפר מן האגדות – פירנצה - פיאצה דלה סניוריה

את היום נתחיל בביקור בכפר מן האגדות Sant'angelo di Roccalvecce. ב - 2016 מחליטים אמני רחוב לתת חיים לסמטאות העיירה וכמו בקסם, העיירה מתעוררת לחיים עם ציורים וסיפורים מארץ האגדות. נגיע לעיר פירנצה  – ערש הרנסנס ונתחיל בביקור בפיאצה דלה סניוריה (Piazza della Signoria) – כיכר, שהיא מוזיאון פתוח, במרכזה הפוליטי של העיר. העברה לבית מלון במרכז העיר פירנצה וארוחת ערב.

הולדת ונוס – קסם הרנסנס
28.11 יום שני – פירנצה – מוזיאון הברג'לו – Street Food – הגשר הישן

את שעות הבוקר נקדיש למוזיאון הברג'לו (Bargello), בו נמצא, האוסף המשובח ביותר באיטליה של פיסול מתקופת הרנסנס: דונטלו, מיכלאנג'לו, צ'ליני, ג'אמבולוניה ואחרים. אין דומה לאנשי פירנצה בכל הקשור באוכל ואירוח. נצא ל-Street Food   - אוכל רחוב פלורנטיני. נצטרף אל תושבי העיר ונטעם מן המטבח המקומי העשיר. נעלה על הפונטה וקיו – הגשר הישן ונעשה תצפית על נהר הארנו החוצה את העיר.  זמן פנוי לטייל באופן חופשי בעיר היפה. ארוחת ערב עצמאית.

אופיצי פירנצה
29.11.22 יום שלישי – מוזיאון האופיצי – סנטה מריה נובלה

נתחיל את יומנו השני בעיר בביקור במוזיאון האופיצי (Uffizi) שנבנה כבניין משרדים במאה ה-16 ומכאן שמו. הביקור באופיצי, הוא הזדמנות להתרשם, מן האוסף החשוב ביותר בעולם, של אמנות הרנסנס האיטלקי. אחרי הפסקה, נמשיך בסיור בחלקה ההיסטורי של העיר וניכנס לבקר בסנטה מריה נובלה (Santa Maria Novella), בה נראה, בעיקר, את יצירתו הנפלאה של דומניקו גירלנדיו, המשלבת סיפור דתי עם הווי החיים הפלורנטיני. ארוחת ערב עצמאית.

גלריה אופיצי פירנצה
30.11.22 יום רביעי – מוזיאון האקדמיה – מנזר סן מרקו – מוזיאון וכיכר הדואומו

את הבוקר נתחיל באקדמיה לאמנות של פירנצה, בה נוכל לראות, בין היתר, את יצירת המופת של מיכלאנג'לו, דוד. נמשיך למנזר סן מרקו בו נתוודע לנזיר – צייר פרא אנג'ליקו, נראה שרידים מן הגטו היהודי ועוד. נצא להפסקת צהריים ואחריה נלך למרכזה הדתי של העיר, לביקור במוזיאון הדואומו, בו נפגוש יצירות נפלאות של מיטב האמנים ובין היתר נראה את "דלתות גן העדן" של לורנצו גיברטי. נצפה על הדואומו של העיר – עם כיפתו העצומה, בית הטבילה ומגדל הפעמונים. זמן לשוטט ברחובותיה ובסמטאותיה של העיר פירנצה. חזרה למלון וארוחת ערב

פירנצה טוסקנה
01.12.22 יום חמישי – פיאצלה מיכלאנג'לו – אורבייטו – רומא – תל אביב

את יומנו האחרון התחיל בתצפית על העיר הנפלאה מפיאצלה מיכלאנג'לו (Piazzale Michelangelo) וניפרד ממנה לשלום. נמשיך לביקור בעיירה אורבייטו (Orvieto) השוכנת בחבל אומבריה, אשר הייתה מרכז אטרוסקי חשוב ונבנתה על צוק מטוף געשי. נתחיל בביקור בקתדרלה המדהימה של העיר נראה את יופייה המושלם של החזית, שבוניה עשו שימוש בפסלים, עבודת גילוף באבן בפסיפס לוחות שיש צבעוניים. נבקר בקתדרלה ובקפלה סן בריציו המיוחדת, אותה עיטרו פרא אנג'ליקו ולוקה סניורלי. בתום הביקור זמן פנוי לטייל במרכזה העתיק והמיוחד של העיר. נצא דרומה לרומא, לנמל התעופה ונחזור ארצה. 

יציאה

2022-11-25

חזרה

2022-12-01

מחיר

1995

מחיר מבצע

1935

המדריך

חלוקת לילות בטיול

2 לילות –  ב- Viterbo 

4 לילות – בפירנצה

המחיר כולל

 • טיסות לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 4 ארוחות ערב במלון ובמסעדות מקומיות
 • Street Food (טעימות רחוב)
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף  – רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית 
 • מדריכים  מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע 

המחיר אינו כולל

 • בדיקות קורונה (אנטיגן \ P.C.R) בישראל ובאיטליה. 
 • תשר למדריכי הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 1995 €

תאריך יציאה
בחירת סוג החדר
שם פרטי
שם משפחה
אימייל
טלפון
הערות
התוכנית נבנתה ותוכננה על פי מצב התחלואה והקורונה בישראל ובאיטליה ביום פרסום הטיול (01.11.21). באם תשתנינה ההנחיות עד למועד יציאת הטיול ואו במהלכו, נעדכן בהתאם.

ט.ל.ח

איטליה? האמירויות?

תנו לנו לעשות לכם את הטיול...

© כל הזכויות שמורות לסולו איטליה