החיוך האטרוסקי – חבל לאציו (סביב רומא)

בהדרכת: רחל ספיר

ללכת בזמן – טיול ייחודי סביב העיר רומא – אמונות, אגדות, טבע, היסטוריה, אמנות ומסורות – בחבל לציו (לטיום) הקסום. עיירות קטנות וציוריות שהזמן עצר בהן מלכת; ארמונות, וילות, גנים מרהיבים, מטבח עשיר ופסטיבל מרבדי הפרחים, היפה ביותר באיטליה.

middle-ages-1679816_1280
יום 1- ת"א - רומא – קסטלו אודסקלקי - ויטרבו

הבוקר נמריא לרומא ואחרי הנחיתה נצא לסיור מודרך בקסטלו אודסקלקי Castello Odescalchi di Bracciano נבקר בתוך הקסטלו ונצא אל הגן הסודי, מן המאה ה-16, התלוי מעל אגם בריצ'יאנו.
נשב לארוחת צהריים משותפת ונטעם מטעמים מן המטבח של לציו.
נמשיך לויטרבו Viterbo העיר המוקפת חומה, בה נבקר בארמון של האפיפיורים Palazzo dei Papi, עם המרפסת היפה והמקושטת. העברה למלון באזור ויטרבו וארוחת ערב.

 

 

Bagnaia,,Viterbo,,Italy,,May,2019:,The,Fountain,Of,Four,Moors
יום 2 - פאלצו פארנזה - וילה לנטה - פארק המפלצות

את היום נתחיל בעיירה קאפרארולה Caprarola בה נבקר בפלאצו פארנזה, ביתה של משפחת אצולה עשירה, שבילתה כאן בימי הקיץ החמים ועד היום המבנה העצום חולש על העיירה כולה.
אחרי ביקורנו בארמון המרשים, נמשיך לביקור בגן של וילה לנטה Villa Lante אחת מן הדוגמאות הנפלאות של עיצוב גנים ברנסנס האיטלקי. משם נמשיך לעיירה בומרצו Bomarzo הצופה על עמק הטיבר, בה נבקר בפארק המפלצות, שנבנה כדי לתת מרגוע ללבו הדואב של פרנצ'סקו אורסיני, במות עליו אשתו ג'וליה פארנזה. חזרה למלון וארוחת ערב.

Civita bagnoregio
יום 3 - צ'יוויטה די בניו רג'יו - סנט אנג'לו די רוקלווצ'ה "הכפר מן האגדות" - יקב

נתחיל בעיירה צ'יוויטה די בניו רג'יו Civita di Bagnoregio, "התכשיט שעל הגבעה". נטפס למעלה לעיירה המתנשאת מעל עמק הטיבר הפראי ומוקפת סלעים עצומים. עיירה שננטשה, שוחזרה וכעת מתגוררים בה כמה עשרות אנשים. נטייל בסמטאות באווירת ימי הביניים, בין מבנים ציוריים, שחלקם הפכו למסעדות רומנטיות וחנויות המוכרות תוצרת מקומית. משם נצא לביקור בכפר מן האגדות.
ב- 2016 מחליטים אמני רחוב לתת חיים לסמטאות העיירה סנט אנג'לו די רוקלווצ'ה Sant’Angelo di Roccalvecce וכמו בקסם, העיירה מתעוררת לחיים עם ציורים וסיפורים מארץ האגדות.
בשעות אחר הצהריים נצא לביקור ביקב עתיק בו נטעם כמה סוגים של יין מקומי. חזרה למלון וארוחת ערב.

Montefalco
יום 4- טרקוויניה - מונטפאלקו

נתחיל את היום בביקור בעיירה טרקוויניה Tarquinia אתר מורשת עולמית, בה נמצא אחד מן האוספים החשובים של האטרוסקים, שפיתחו תרבות עירונית משגשגת. נבקר במוזיאון האטרוסקי ובנקרופוליס המרשים ביותר מסוגו בכל אגן הים התיכון, בו נמצאים ציורי קיר נפלאים.
אחר הצהריים נעלה לביקור בעיירה מונטפאלקו Montefalco המכונה 'המרפסת של אומבריה', ממנה נשקפים נופים מרהיבים של כרמים ומטעי זיתים. הגעה למלון באזור ספלו ארוחת ערב.

פסטיבל הפרחים-רחל ספיר
יום 5 - פסטיבל מרבדי הפרחים - גני טיבולי

בשעות הבוקר נצא לביקור בעיירה הציורית ספלו Spello שסמטאותיה העתיקות משמרות ימים עברו. בעיר מתקיים פסטיבל מרבדי הפרחים, שהוא חלק מחגיגות הקורפוס דומיני – חג הלחם והיין הקדושים. נמשיך לטיבולי Tivoli בה נבקר בגן של וילה ד'אסטה Villa d'Este, הבנוי על טראסות עם מזרקות רבות. המקום הוכר על ידי אונסק"ו, כאתר מורשת עולמית, מאז שנת 2001.
העברה למלון בעיירה פיוג'י וארוחת ערב.

Monastery,Of,St.,Benedict,Near,Subiaco,,Lazio,,Italy
יום 6 - אנאני - פיוג'י - סדנת בישול - מנזרי סוביאקו

הבוקר נצא לביקור באחת מן העיירות אותן, על פי האגדה, ייסד סאטורן, אנאני Anagni. נבקר בדואומו הרומנסקי היפיפה, שנבנה על שרידי האקרופוליס ובקריפטה סן מאניו, בה נוכל לראות מחזור ציורים, יחיד ומיוחד, מימי הביניים. העיירה ממוקמת באזור המכונה צ'וצאריה Ciociara בו התרחש אירוע טרגי, שהיווה השראה ליצירת הסרט "שתי נשים", שזיכה את סופיה לורן באוסקר. נמשיך למרכז ההיסטורי הקטנטן והציורי של פיוג'י Fiuggi, עיירת נופש ומרפא. מיכלאנג'לו אמר, כי המים של העיירה, רפאו אותו מ"האבנים היחידות שהוא לא אהב". מכאן נשלחו בקבוקים של מיי פיוג'י למלכי אירופה. נקיים סדנת בישול, בה נלמד את רזי הכנת פסטה מקומית ואחריה נשב לארוחת צהריים משותפת ונטעם את מה שהכנו.
אחר הצהריים ניסע בדרך מרהיבה העולה מעלה, לביקור במנזרים הסמוכים לעיירה סוביאקו Subiaco. מנזר Monastero di San Benedetto, על שמו של בנדיקטוס, מייסד הנזירות המערבית, שפרש לכאן, בגלל המתירנות של החברה הרומית והתגורר במערה מעל הערוץ העמוק, ובמנזר המרשים, על שמה של סכולסטיקה, אחותו התאומה, Monastero di Santa Scolastica.
חזרה למלון וארוחת ערב.

Villa di Tiberio in Sperlonga
יום 7– ספרלונגה - קסטל גנדולפו - רומא - תל אביב

הבוקר נצא לביקור בעיירה הציורית ספרלונגה Sperlonga מבוך של בניינים לבנים, סמטאות צרות ומרפסות המשקיפות על הים הטירני, בה נהג להתבודד הקיסר טיבריוס. נמשיך לביקור ב- Castelli Romani - הטירות הרומאיות, השוכנות על גבעות אלבנו, בין אגמים כחולים ולועות הרי געש כבויים. נבקר בעיירה קסטל גנדולפו Castel Gandolfo, המשקיפה על אגם אלבנו, בה נמצא מעון הקיץ של האפיפיור. לקראת ערב נצא לנמל התעופה של רומא לטיסה חזרה ארצה.

No data was found

טיסות: חברת אלעל

 

 

חלוקת לילות בטיול

3 לילות בויטרבו

1 לילה באזור ספלו

2 לילות באזור פיוג'י

המחיר כולל

 • טיסות לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 6 ארוחות ערב
 • 1 ארוחת צהריים
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף – רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

 

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24.
 • תשר למדריכי הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2395 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

סדר הטיולים עשוי להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריכה.

ט.ל.ח