שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"החיוך האטרוסקי" – כולל פסטיבל הפרחים

בהדרכת: רחל ספיר

14.06-20.06 עיירות קסומות באומבריה ולאציו

ללכת בזמן – טיול ייחודי סביב העיר רומא – אמונות, אגדות, טבע, היסטוריה, אמנות ומסורות – בחבל לציו (לטיום) הקסום. עיירות קטנות וציוריות שהזמן עצר בהן מלכת, דרכי נוף קסומות ומסתוריות, ארמונות, וילות, גנים מרהיבים, מטבח עשיר, ים, אגמים ונהרות.

לאציו viterbo palazzo dei papi
יום שלישי 14.06 - ת"א - רומא - אורבייטו - ויטרבו

הבוקר נמריא לרומא ואחרי הנחיתה ניסע צפונה לעיירה אורבייטו Orvieto השוכנת בחבל אומבריה, אשר הייתה מרכז אטרוסקי חשוב בעבר ונבנתה על צוק מטוף געשי. נתחיל בביקור בקתדרלה המדהימה של העיר נראה את יופיה המושלם של החזית הגותית, שבוניה עשו שימוש בפסלים, עבודת גילוף באבן ובפסיפס לוחות שיש צבעוניים.  נבקר בקתדרלה ובקפלה סן בריציו המיוחדת, אותה עיטרו פרא אנג'ליקו ולוקה סניורלי. בתום הביקור זמן פנוי לטייל במרכזה העתיק והמיוחד של העיר. את שעות אחר הצהריים נקדיש לעיר המוקפת חומה Viterbo נבקר ב- Palazzo dei Papi, הארמון של האפיפיורים עם המרפסת היפה והמקושטת. הגעה למלון וארוחת ערב.

"החיוך האטרוסקי" – כולל פסטיבל הפרחים
יום רביעי 15.06.22 - פאלצו פארנזה - וילה לנטה - פארק המפלצות

את היום נתחיל בעיירה Caprarola בה נבקר בפלאצו פארנזה, ביתה של משפחת אצולה עשירה, שבילתה כאן בימי הקיץ החמים ועד היום המבנה העצום חולש על העיירה כולה. אחרי ביקרנו בארמון המרשים, נמשיך לביקור בגן של Villa Lante אחת מן הדוגמאות הנפלאות של עיצוב גנים ברנסנס האיטלקי. משם נמשיך לעיירה Bomarzo הצופה על עמק הטיבר, בה נבקר בפארק המפלצות, שנבנה כדי לתת מרגוע ללבו הדואב של פרנצ'סקו אורסיני, במות עליו אשתו ג'וליה פארנזה. חזרה למלון וארוחת ערב.

Civita bagnoregio
16.06 - טרקוויניה - צ'יוויטה די בניו רג'יו

את יומנו נתחיל בעיירה Tarquinia אתר מורשת עולמית, בה נמצא אחד מן האוספים החשובים של האטרוסקים, שפיתחו תרבות עירונית משגשגת. נבקר במוזיאון האטרוסקי ובנקרופוליס המרשים ביותר מסוגו בכל אגן הים התיכון, בו נמצאים ציורי קיר נפלאים. נמשיך לעיירה Civita di Bagnoregio, "התכשיט שעל הגבעה". נטפס למעלה לעיירה המתנשאת מעל עמק הטיבר הפראי ומוקפת סלעים עצומים. עיירה שננטשה, שוחזרה וכעת מתגוררים בה כמה עשרות אנשים. נטייל בסמטאות באווירת ימי הביניים, בין מבנים ציוריים, שחלקם הפכו למסעדות רומנטיות וחנויות המוכרות תוצרת מקומית. חזרה למלון וארוחת ערב.   

יקב טוסקנה
יום שישי 17.06 - סנט אנג'לו די רוקלווצ'ה - הכפר מן האגדות - סדנת בישול - יקב

את היום נתחיל בביקור בכפר מן האגדות. ב 2016 מחליטים אמני רחוב לתת חיים לסמטאות העיירה Sant’Angelo di Roccalvecce וכמו בקסם, העיירה מתעוררת לחיים עם ציורים וסיפורים מארץ האגדות. נמשיך ונשתתף בסדנת בישול, בה נלמד על רזי המטבח המקומי ולבסוף נשב ונטעם את אשר הכנו. בשעות אחר הצהריים נצא לביקור ביקב בו נטעם יין מקומי. העברה למלון וארוחת ערב

"החיוך האטרוסקי" – כולל פסטיבל הפרחים
יום שבת 18.06.22 - מנזרי סוביאקו - פיוג'י - אנאני

בשעות הבוקר ניסע בדרך מרהיבה העולה מעלה, לביקור במנזרים הסמוכים לעיירה Subiaco. מנזר Monastero di San Benedetto, על שמו של בנדיקטוס, מייסד הנזירות המערבית, שפרש לכאן, בגלל המתירנות של החברה הרומית והתגורר במערה מעל הערוץ העמוק, ובמנזר המרשים, על שמה של סכולסטיקה, אחותו התאומה, Monastero di Santa Scolastica. בשעות הצהריים נטייל בעיירה קטנה וציורית Fiuggi, עיירת נופש ומרפא, ממנה נשלחו בקבוקים של מיי פיוג'י למלכי אירופה. משם ניסע לאחת מן העיירות אותן על פי האגדה, ייסד סאטורן, Anagni, בה נבקר בדואומו הרומאנסקי היפיפה, שנבנה על שרידי האקרופוליס. ארוחת ערב וחזרה למלון.

פסטיבל הפרחים
יום ראשון 19.06 - קסטלי רומאני : נמי - קסטל גנדולפו - פסטיבל מרבדי הפרחים

את היום נקדיש לעיירות באזור Castelli Romani - הטירות הרומאיות, השוכנות על גבעות אלבנו, בין אגמים כחולים ולועות הרי געש כבויים. נבקר בעיירה Nemi בה יש תצפית נפלאה על אגם נמי, ונמשיך לעיירה Castel Gandolfo, מעון הקיץ של האפיפיור. בשעות אחר הצהריים נצא לעיירה Genzano di Roma לצפות במרבדי הפרחים שהם חלק מחגיגות הקורפוס דומיני – חג הלחם והיין הקדושים. חזרה למלון וארוחת ערב.

 

"החיוך האטרוסקי" – כולל פסטיבל הפרחים
יום שני 20.06 - קסטרו דיי וולשי - גאטה – ספרלונגה – רומא – תל אביב

בשעות הבוקר נעזוב את מלוננו וניסע ל Castro dei Volsci כדי לראות אנדרטה מרגשת Il monumento alla Mamma Ciociara, המייצגת אירוע טרגי, שהיווה השראה ליצירת הסרט "שתי נשים", שזיכה את סופיה לורן באוסקר, ועומד בסתירה לנוף האלוהי הנשקף ממנה. בשעות הצהריים נגיע ל Gaeta, עיירת קייט היושבת על לשון היבשה הדרומית של מפרץ גאטה למרגלות מונטה אורלנדו. נמשיך צפונה לאורך רצועת החוף של הים הטירני ונבקר בעיירה Sperlonga עיירה ציורית, בה נהג להתבודד הקיסר טיבריוס. בערב העברה לשדה התעופה ברומא לטיסה חזרה ארצה.     

יציאה

2022-06-14

חזרה

2022-06-20

מחיר

1995

מחיר מבצע

המדריך

חלוקת לילות בטיול

3 לילות בויטרבו

3 לילות באזור פרוסינונה

המחיר כולל

 • טיסות לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 6 ארוחות ערב במלון ובמסעדות מקומיות
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף  – רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית 
 • מדריכים  מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע 

המחיר אינו כולל

 • בדיקות קורונה (אנטיגן \ P.C.R) בישראל ובאיטליה. 
 • תשר למדריכי הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

 

מחיר לאדם בחדר זוגי: 1995 €

תאריך יציאה
בחירת סוג החדר
שם פרטי
שם משפחה
אימייל
טלפון
הערות
התוכנית נבנתה ותוכננה על פי מצב התחלואה והקורונה בישראל ובאיטליה ביום פרסום הטיול (01.11.21). באם תשתנינה ההנחיות עד למועד יציאת הטיול ואו במהלכו, נעדכן בהתאם.

ט.ל.ח

איטליה? האמירויות?

תנו לנו לעשות לכם את הטיול...

© כל הזכויות שמורות לסולו איטליה