טיול לצפון איטליה

בהדרכת: אמנון שמושקוביץ

אני מזמין אתכם לטייל איתי בצפונה של ארץ המגף שם נבקר בשלושה מחוזות מעניינים.

נתחיל באזור ונטו בין תעלות העיר ונציה, נמשיך לחבל אמיליה רומניה בה נבקר בבולוניה ובפררה

נחתום באזור טוסקנה בה נבקר בפירנצה, סיינה וסן ג'מיניאנו

ומשם נרד לרומא הנמצאת בחבל לאציו לטיסה חזרה לארץ.

צפון איטליה הוא אזור ענק משופע בהרים, אגמים, עיירות ציוריות ונופים משגעים עם אנשים מיוחדים, שונה במהותה מדרומה של ארץ המגף.

אנחנו  "נטעם" מצפונה של איטליה ונתרשם מנופיה, מאכליה ואנשיה על מנת לקבל טעם של עוד ולחזור אליה בעתיד. הטיול איננו קשה מבחינה פיזית ומיועד לכל גיל עם בריאות תקינה.

אנו נעשה כל מאמץ לעמוד בתוכנית המלאה, אך יש לעיתים גורמים כמו מזג אויר, איחור בטיסה סגירת אתרים וכדומה העלולים לגרום לשינויים בתוכנית.

ונציה
19/05/2024 יום שלישי : ונציה הקלאסית

הבוקר נמריא לונציה. לאחר הנחיתה נצא בדרכנו לעיר אשר הייתה בעבר בירתה של רפובליקת ונציה שהייתה מעצמה ימית אדירה.
נתחיל את סיורינו בכיכר סן מרקו -PIAZZA SAN MARCO   שהיא הכיכר המרכזית של ונציה שכונתה ע"י נפוליאון - "חדר הציור המשובח של אירופה" במרכזה בתי קפה הומים, יונים הממלאות את הכיכר ושם נמצאת בזיליקת סן מרקו אליה נשים פעמינו ונחזה בכיפות הביזנטיות, בעבודות הפסיפס PALA D'ORO  הנחשבת לשיאה של האומנות הביזנטית.
נצפה במגדל הפעמונים שהוא המבנה הגבוה בעיר ונמשיך לעבר ארמון הדוג'ים ששימש גם כמקום מגורי הדוכס, גם כבית משפט וגם כבית סוהר. כיום הארמון הוא מוזיאון ענק המשתרע על פני שלוש קומות ומכיל בין היצירות החשובות בעולם של אומנים כמו טיציאן, טינטורטו, ועוד.
משם נמשיך לכיוון גשר האנחות -PONTE DEI SOSPIRI  ונשמע את סיפורו.
העברה למלון באזור מסטרה וארוחת ערב.

ונציה
20/05/2024 יום רביעי : הגטו היהודי - גשר הריאלטו - האיים מוראנו ובוראנו

את היום נתחיל בגטו היהודי שהיה למעשה הגטו הראשון באירופה, ומחולק לשלושה גטאות.
נשמע את סיפורו וסיפורה של קהילת יהודי ונציה, ונסיים בביקור במוזיאון היהודי המרשים במקום.
נמשיך לשוק הריאלטו -RIALTO  המורכב למעשה משני שווקים. האחד שוק הירקות והפירות הפועל החל משעות הבוקר המוקדמות ושוק הדגים הנמצא בתוך בניין קשתות המשקיף על ה - CANALE GRANDE - התעלה הגדולה. נתרשם מגשר הריאלטו – הגשר הגדול ביותר בונציה, ונמשיך בהפלגה לאי מוראנו – אי של אומני הזכוכית היחידים במינם, נשמע על ההיסטוריה שלהם ועל המונופול שלהם משך מאות שנים ביצירת הזכוכית, ונתוודע גם לאומנות הזכוכית המודרנית. נבקר במוזיאון הזכוכית שם נתרשם מיצירות אומנות זכוכית החל מהמאה השש עשרה ועד ימינו.
נסיים בהפלגה לאי בוראנו שכולו פסיפס של צבעים. כל בית צבוע בצבע אחר והתעלות והסירות לצידן נותנות מראה מרהיב. נשות האי עסקו בעבר ביצור תחרה, כיום פחות אך האי התפרסם בעולם כאי התחרה. נשוטט בין הסמטאות ונתרשם מיופיו של המקום.
נחזור לעת ערב למלון לארוחת ערב משותפת.

פרארה
21/05/2024 יום חמישי : פרארה

נעזוב את מלוננו ונצא לעיר פרארה שבמחוז אמיליה רומניה הנמצאת בקרבת נהר הפו, עירם של שושלת ד'אסטה – ESTE , שנבנתה בתקופת הרנסאנס וכיום היא עיר אוניברסיטאית ידועה ברחבי איטליה שבין בוגריה היה ניקוליאוס קופרניקוס. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית תרבותית ע"י אונסק"ו בשנת 1995.
העיר קטנה,תוססת עם רחובות משגעים צדדיים, עיר עתיקה, גטו יהודי שכיום כמעט ולא ניתן למצוא בו יהודי אחד לרפואה אך העיר משמרת את הגטו בקנאות, בה יש אפילו מסעדות "יהודיות" עם שמות יהודים שאינן שייכות ליהודים כלל.
לאחר ארוחת צהריים עצמאית, נבקר בעיר העתיקה, נראה את בזיליקת גיאורגיוס הקדוש בעלת האדריכלות הרומנסקית, שמצידיה עשרות חנויות יוקרה. נתצפת על הארמון/מבצר של שושלת ד'אסטה המוקף בחפיר מים מלאכותי, נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ויהיה פתוח) ונטייל בסמטאות הגטו. נתוודע לסיפורה של דונה גראציה ולקשר העמוק שהיה לה עם קהילת יהודי פרארה.
נשמע את סיפורה של משפחת פינצ'י קונטיני - "הגן של פינצ'י קונטיני" שנכתב ע"י ג'ורג'יו בסאני כאוטוביוגראפיה ובהמשך עובד לסרט קולנוע ע"י ויטוריו דה סיקה (בעלה של סופיה לורן) ,נשמע את סיפור שואתם של יהודי פרארה ונסייר במקום בו חלקם נרצחו ע"י הנאצים.
ארוחת ערב עצמאית באחת ממסעדות הגטו או אחת מהפיצריות הפזורות ברחובות העיר העתיקה. לינה באזור פרארה.

בולוניה
22/05/2024 יום שישי : בולוניה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבולוניה בירת מחוז אמיליה - רומניה לה נקדיש את כל היום.
נתחיל את הביקור "בכיכר המרכזית" היא – PIAZZA MAGIORE  שמהווה מקום מפגש לאלפי אנשים , במיוחד צעירים , שמידי ערב כמעט ,יש בה אירועים תרבותיים למכביר, נצפה במזרקת נפטון היפה שליד הכיכר, המהווה מקום מפגש רומנטי לאוהבים, מולה נמצאת ספריה ענקית בשם SALA BORSA  המכילה ספרים בכל השפות כולל בעברית.
נבקר בכנסיית פטרוניוס הקדוש –  BASILICA DI SAN PETRONIO  הכנסיה החמישית בגודלה בעולם והיחידה בעולם בה יש ציור של מוחמד ונשמע את הסיפור מאחורי התמונה. הקיסר קארל החמישי הוכתר שם כקיסר ב-1530 בכנסיה יצירות מפורסמות וגם המבנה הארכיטקטוני שלה ייחודי. נמשיך לפיאצה מאג'ורה ולרחובות עם חנויות האופנה בין היוקרתיים בעולם כמו רחוב פאריני – VIA FARINI, רחוב קאלוואטורה -VIA CALVATURE ועוד רחובות יוקרה לצעירים ולצעירים פחות.
נמשיך לפיאצה די פורטה ראווניאנה –בה נמצאים 2 מגדלים מרהיבים נטויים, גובהו של הראשון 50 מ' מגדל גריסאנדה והמגדל השני – מגדל אזינלי שגובהו 97 מ' והאמונה מספרת שסטודנט שיטפס בכל 486 המדרגות של המגדל עד למעלה, לא ישלים את לימודיו. אוניברסיטת בולוניה היא העתיקה בעולם ואם זמננו יספיק , נבקר באולם האנטומיה בו למדו הסטודנטים לרפואה לפני מאות שנים. ארוחת צהריים עצמאית ולאחריה נקדיש את כל אחר הצהריים לשוק המאוד מיוחד בבולוניה, באיטליה ובעולם, הנמצא בגני מרגריטה ושווה ביקור גם לראייה ובמיוחד לקניות. בימי שישי / שבת האירוע המרכזי בבולוניה הוא השוק המתחיל מצאת החמה עד שקיעתה ובו למעלה מ – 400  דוכני שוק שקיים משנת 1251 ונקרא בשם השוק ההיסטורי של "אמיליה רומניה " וניתן למצוא בו הכל !!! החל משרוך נעל ועד מוצרי יוקרה, מקוריים ובחצי המחיר. חזרה למלון לארוחת ערב משותפת.

Typical,Italian,Cheese,Parmigiano,Reggiano,(parmesan)
23/05/2024 שבת : מודנה - קולינריה באמיליה רומניה

את היום נקדיש לשלושה ביקורים קולינאריים המאפיינים את חבל אמיליה רומניה.
נתחיל במחלבת פארמיג'אנו רג'אנו – הגבינה האיטלקית הכי מפורסמת בעולם. נראה את תהליך הייצור ולא נוותר על טעימות גבינה מסוגי יישון שונים.
נמשיך לעיר היפה מודנה. נבקר במרכזה העתיק ולא נוותר על שוק האוכל המקורה המפורסם שלה  – Mercato Albinelli. ארוחת צהריים עצמאית בשוק.
אחר הצהריים ניסע ליקב מקומי המייצר את חומץ הבלסמיקו ללמוד על תהליך יישון הנוזל האדום שמגיע גם ל 30 שנות יישון.
המשך נסיעה לטוסקנה. העברה למלון וארוחת ערב.

Ponte,Vecchio,Over,Arno,River,In,Florence,,Italy
24/05/2024 יום ראשון : פירנצה

את יומנו נתחיל בגשר העתיק - PONTE VECCHIO  שבו מבחר גדול של חנויות תכשיטים - ונלמד את סיפורו של הגשר. נמשיך לכיכר הסיניוריה שהיא הכיכר המרכזית של העיר ואחת המרשימות אם לא המרשימה ביותר. בכיכר העתקי פסלים של אומנים מפורסמים כגון דוד של מיכאלאנג'לו, פרסאוס של הפסל צ'ליני, המניף מעליו את ראשה של " מדוזה", פסל חטיפת הסבינות של הפסל ג'יאמבולוניה, כולם נמצאים במוזיאון הפתוח 24 שעות ביממה המכונה בשם לוג'ה די לאנצ'י.
נצפה על הארמון העתיק – PALAZZO VECCHIO  נשמע את סיפורו של הארמון שכיום משמש כבית העירייה ובו גם מוזיאון של הארמון הדוכסי.
נמשיך לגלריית אופיצ'י שהוא אחד מהמוזיאונים לאומנות החשובים בפירנצה שמרבית יצירותיו היו שייכות לבית מדיצ'י ובדרכינו אליו נעבור על פני אנדרטה קטנה של עץ זית לזכר פיגוע שבוצע ע"י המאפיה האיטלקית בשנת 1993. ארוחת צהריים עצמאית.
נחזור למלוננו לארוחת ערב משותפת.

San Gimignano
25/05/2024 יום שני : סיינה וסן ג'מיניאנו

הבוקר ניסע לסיינה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו שצ'רלס דיקנס תיאר כ-"חלומית" המהווה פנינת שימור ימי ביניימית וסביבה אזורי כפר יפיפיים.
נתחיל את סיורינו בפיאצה דל קאמפו - PIAZZA DEL CAMPO  המפורסמת בעולם שימשה כמרכז החיים הפועם של העיר משך מספר מאות, נשמע את סיפור הקונטרדות (שכונות) של סיינה ומרוץ הסוסים - הפאליו הנערך כאן פעמיים בשנה. נספר על הכיכר בעבר ועל חשיבותה בחיי העיר. נוכל להתרווח באחד מבתי הקפה הרבים הפזורים בכיכר לאספרסו, קפוצ'ינו, שוקולטה חמה או קמפרי סודה ועוד.
נראה את פלאצו פובליקו -PALAZZO PUBBLICO  המשמש כבית העיריה ובצמוד לו מגדל הפעמונים. נמשיך לבית הכנסת של העיר הנמצא באזור שפעם שימש כגטו ליהודי סיינה.
צורת הבניין מטעה כי מבחוץ הוא בנוי בפשטות אך בפנים הוא מפואר מאוד.
נמשיך לדאומו של סיינה (הקתדראלה) בעלת האדריכלות הגותית המרשימה המכילה יצירות של אומנים איטלקים מפורסמים מתקופת הרנסאנס כמו מיכאלאנג'לו, לורנצו גיברטי ואחרים.
נמשיך ונטייל בין הסמטאות האדמדמות של העיר, נראה את בתי הקפה והמסעדות הפזורים ביניהן, נוכל לטעום מהממתק המיוחד של העיר המכונה "ריצ'רלי די סיינה" שהן עוגיות שקדים מצופות באבקת סוכר ומוגשות בליווי יין, אסור לוותר.
נמשיך  לסן ג'מיניאנו עיר שנודעה במגדליה ( 74) מתוכם נשארו רק 14. ניכנס לעיר מהשער הדרומי ונלך לאורך רחוב פורטה סן ג'ובאני שהוא הרחוב היותר מרשים וציורי בין רחובות העיירה.
נגיע לכיכר המרכזית שלמעשה מורכבת משתי כיכרות צמודות בהן נבקר.
נמשיך מכיכר הקתדראלה אל כנסיית סן אגוסטינו שבה מצויירים חיי אוגוסטינו הקדוש שהיה אבי התיאולוגיה הנוצרית ונשמע את סיפור מגפת הדבר שהיכתה בעיר ונשמע איך אומנות משתלבת במאבק במגיפה. נשוב לפירנצה לארוחת ערב.

View,Of,The,City,Of,Florence
26/05/2024 יום שלישי : פיאצלה מיכאלאנג'לו - פירנצה

את היום נתחיל בתצפית מכיכר מיכאלאנג'לו המשקיפה על פירנצה מראש גבעה ועל נהר הארנו החוצה את העיר. נמשיך ל-DUOMO של פירנצה שהיא הכנסיה המרכזית של פירנצה. מדובר במתחם הכולל את הקתדרלה הנקראת SANTA MARIA DEL FIORE  - "מריה הקדושה של הפרחים", שבנייתה ארכה 150 שנים וכיפתה נחשבת ל"אם כל הכיפות" כי היא נבנתה ללא פיגומים.
נבקר בקתדראלה העצומה ונתרשם מהמבנה שכיפתו מתנשאת לגובה של 103 מ'.
מדובר למעשה במתחם הכולל שלושה מבנים – הקתדראלה, בית הטבילה של יוחנן הקדוש -BATISTERIUM  ששימש כבית הטבילה של ילדי פירנצה, בעל המבנה המתומן הידוע במיוחד בזכות 3 דלתות הברונזה, צפונית, דרומית ומזרחית כאשר המזרחית נודעה בכינויה " שערי גן העדן" שניתן לה ע"י מיכאלאנג'לו – נשמע את הסיפור העומד מאחרי יצירת המופת הזאת.
המבנה השלישי הוא מגדל הפעמון של ג'וטו, בן חמש הקומות כאשר השתיים הראשונות הן המרשימות ביותר. מוצגות בהן העתקי עבודות של אומנים איטלקיים מפורסמים כגון דונאטלו , אנדריאה פיזאנו ועוד.
נמשיך לכיכר הרפובליקה ( שהיוותה את הלב המסחרי של העיר) שהיא אחת משלושת הכיכרות המרכזיות של העיר) יחד עם כיכר הדאומו  שהיה המרכז הדתי וכיכר הסיניוריה שהיה המרכז הפוליטי), כאן היה הפורום הרומאי וכאן שכן הגטו היהודי משך 300 שנים.
בכיכר יש תערוכות מחלפות, בתי קפה לרוב ביניהם בית הקפה העתיק ביותר של פירנצה – קפה ג'ילי – CAFFE' GILLI  שקיים באותו המקום משנת 1733 שיש בו עוגות קלאסיות, וסוגים רבים ושונים של עוגות . ארוחת צהריים עצמאית.
אחרי ארוחת הצהריים נמשיך למוזיאון "האקדמיה לאומנות יפה" של פירנצה בה נראה בין שאר יצירות האומנות, את הפסל המפורסם - " דוד " שפוסל ע"י מיכאלאנג'לו. במידה ויספיק לנו הזמן, נמשיך לכנסייה בעלת היסטוריה מיוחדת הידועה עקב הפסלים שהוצבו בגומחות במבנה שקיים עוד מהתקופה הרומית.
ארוחת ערב מסכמת של הטיול. חזרה למלון.

orvieto אורבייטו אומבריה
27/05/2024 יום רביעי : אורבייטו – רומא – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ולינת לילה טובה, נצא בדרכנו דרומה לכיוון רומא.
נעלה לסיור בעיירה המדהימה אורבייטו היושבת על לועו של הר געש כבוי, נצפה בקתדרלה עם החזית עוצרת הנשימה של העיר עם שלל המוזאיקות המתארות את סיפור חייה של מאריה.
ניכנס פנימה על מנת לצפות בפרסקאות המדהימות של לוקה סיניורלי מחשובי האומנים של תקופת הרנסאנס ששיאן – "יום הדין האחרון" יצירה שהשפיעה על האומן מיכאלאנג'לו לצייר את היצירה "יום הדין האחרון" בקפלה הסיסטינית שבוותיקן.
זהו - הטיול הסתיים ואנו בדרכנו לנמל התעופה פיומיצ'ינו שליד רומא לטיסה חזרה לארץ.
להתראות בטיולים הבאים.

יציאה

19/05/24

חזרה

27/05/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

3395€

מחיר מבצע

3293€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

4390€

מחיר מבצע

4258€

טיסות: חברת אלעל

19.05 תל אביב – ונציה 06:00 08:50

27.05 רומא – תל אביב 21:50 02:10

חלוקת לילות בטיול

2 לילות במסטרה

2 לילות באזור פרארה

4 לילות באזור פירנצה

 

המחיר כולל

 • טיסות אל על לונציה וחזרה מרומא, כולל מיסי נמל.
 • 8 לילות במלונות בדרגת 3/4* על בסיס ארוחת בוקר
 • 7 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך : דר' אמנון שמושקוביץ'
 • כניסות וביקורים כמתואר במסלול
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות בבתי המלון)

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.02.2024
 • תשר למדריכי הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל הוצאה נוספת שאינה כלולה תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 3395 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח