טיול מאורגן לסיציליה בסוכות

בהדרכת: דלית קצנלנבוגן

מה עובר לכם בראש כשאתם שומעים את המילה סיציליה? אז זהו סיציליה היא הרבה יותר ממאפיה, סיציליה – האי הגדול ביותר בים התיכון וככזה, היה משאת נפשם של כל העמים ששלטו באזור: הפיניקים, היוונים, הרומאים, הביזנטים, הערבים, הנורמנים, והספרדים. עמים אלו כבשו אותה והשתמשו במשאביה כשהם מותירים אחריהם את שובל תרבותם החומרית והרוחנית.
טיול בסיציליה הוא מסע במנהרת הזמן בין מקדשים יווניים, פסיפסים ביזנטיים, כנסיות נורמניות, וביקורים בהרי הגעש היחידים באירופה שעדיין פועלים. לא נוותר על השווקים הציוריים, על האוכל הסיצילאני המשובח, הגלידה והקינוחים האופייניים.

מחפשים טיולים מאורגנים נוספים לדרום איטליה? לחצו כאן

 

קטניה סיציליה
יום רביעי 16.10 : ת"א - קטניה

בשעות הבוקר נמריא לסיציליה Sicilia. אחרי הנחיתה נצא לביקור בקטניה העיר השניה בגודלה וחשיבותה באי. נבקר במרכז העיר ונראה את המבנים והמונומנטים הציבוריים, את פיאצה דואומו המרשימה, את הקתדרלה על שמה של הקדושה סנטה אגתה, ואת פסל הפיל, סמלה של העיר. נמשיך לכיכר האוניברסיטה, נסייר לאורך ויה אטנאה הצופה לעבר הר הגעש אטנה, ונצפה בשרידי האמפיתיאטרון הרומי העתיק.
העברה למלון באזור קטניה. ארוחת ערב.

אתנה סיציליה
יום חמישי 17.10 : הר הגעש אתנה - טאורמינה

הבוקר נעפיל להר הגעש אתנה Etna. נעלה עם האוטובוס עד לגובה של 1990 מטר. נמשיך ונטפס  ברכבל עד לגובה 2500  מטר (אם מזג האוויר ותנאי ההר יאפשרו) ובעזרת רכבי שטח גדולים (וחלק אף ברגל) נגיע כמה שיותר קרוב לכמה מהלועות שנוצרו על מדרונות ההר. נלמד על  ההתפרצויות הרבות שמתרחשות חדשות לבקרים, ובמיוחד אלה שארעו בשנים האחרונות, ונקווה לפגוש בלועות המעשנים.

לאחר הפסקת הצהריים נמשיך לטאורמינה Taormina, העיר העשירה והנוצצת מבין ערי סיציליה. נבקר בתיאטרון היווני העתיק והמרשים, ממנו נשקף נוף עוצר נשימה של מפרץ נקסוס ושל הר הגעש אטנה. נטייל לאורך רחובה הראשי של העיר עד כיכר ה - 9 באפריל, נראה את הקתדרלה ונסיים בסמטאות הרובע היהודי. זמן פנוי לשוטט בסמטאותיה הציוריות של העיירה המקסימה. ארוחת ערב. חזרה למלון.

Volcano,Stromboli,Archipelago,Eolie,Sicily,Italy
יום שישי 18.10 : ליפארי - פנריאה - סטרומבולי

בשעות הבוקר ניסע צפונה לעיר הנמל מילאצו, ממנה נפליג (אם מזג האוויר יאפשר) לאיים הליפאריים. עם הגעתנו לליפארי נצא לסיור רגלי בעיירה ונהנה מסימטאותיה הציוריות. בשעות הצהריים נצא בשייט (אם מזג האוויר יאפשר) לאי פנריאה, בו מתגוררים בימי הקיץ רבים מעשירי איטליה. נמשיך לאי הגעשי הפעיל סטרומבולי, המכונה בשל כך "המגדלור של הים התיכון". לקראת שקיעת השמש נצא להפלגה סביב סטרומבולי, נמתין לחשיכה כדי לראות את ההר מתפרץ לנגד עינינו (או לפחות מעשן). נמשיך בהפלגה חזרה לליפארי. העברה למלון.

סיציליה כולל האיים הליפאריים
שבת 19.10 : ליפארי – מילאצו – צ'פאלו - פאלרמו

בשעות הבוקר נצא לסיור באי ליפארי. נתרשם מתצפיות יפיפיות על האיים השונים ומהמחצבות הלבנות של אבני הפומיס – אחד ממשאבי הטבע המיוחדים באי. עם תום הסיור נגיע לנמל של ליפארי ממנו נפליג בחזרה למילאצו. נצא מערבה לעיירת הקייט צ'פאלו הממוקמת במפרץ כחול ומרהיב. נבקר בקתדרלה הנורמנית המדהימה החולשת על מרכז העיר, נראה את המכבסה הימי ביניימית שהיוותה מקום מפגש לנשות העיר עד המאה ה-19. לסיום, נטעם את המאכל האופייני – גלידה בבריוש (לחמניה מתוקה) ונהנה משיטוט בסמטאות העיירה.
נמשיך לעבר פאלרמו, בירת סיציליה. הגעה למלון ארוחת ערב.

פלרמו סיציליה
יום ראשון 20.10 : מונראלה - פאלרמו - מופע פולקלור

את היום נקדיש לסיור בעיר פאלרמו וסביבותיה. נתחיל בביקור בעיירה מונראלה, ובקתדרלה הנורמנית המכילה את אחת מיצירות האמנות המדהימות ביותר באיטליה אלפי מטרים של יצירות פסיפס המתארות את סיפורי בראשית לצד סיפורי הברית החדשה. נרד חזרה לפאלרמו ונצא בסיור רגלי במרכז העיר : נצפה ב'תיאטרו מאסימו', בית האופרה הגדול ביותר באיטליה, נמשיך לכיכר ארבע הפינות, המציגות את השקפת העולם של יוצריה במאה ה-18. נמשיך אל 'כיכר הבושה' וננסה להבין מדוע קיבלה הכיכר שם זה. נמשיך בהליכה אל הקתדרלה, המציגה בצורה יוצאת מן הכלל את השפעת האדריכלות המוסלמית בסיציליה. אחר הצהריים זמן פנוי למרכז העיר ובהמשך הערב נהנה ממופע תיאטרלי של פולקלור סיציליאני ייחודי. חזרה למלוננו וארוחת ערב.

Erice,,Sicily,,Italy,-,October,19,October,,2015:,People,Walk
יום שני 21.10 : קסטלמארה דל גולפו - אריצ'ה - סג'סטה

בשעות הבוקר נצא מערבה לכיוון הפינה הצפון מערבית של האי. בדרכנו נערוך תצפית על העיירה קסטלמארה דל גולפו, אחד ממעוזי המאפיה הסיציליאנית, נמשיך לאריצ'ה, עיירה ימי ביניימית מקסימה הממוקמת על צוק גבוה ונישא הצופה על טראפאני והחוף הצפון מערבי של האי. אריצ'ה ידועה גם כ"עיירת המרציפן" - נבקר בקונדיטוריה צבעונית, נטעם מרציפן ונצפה באמנית מרציפן בעבודתה. אחר הצהריים נצא בדרכנו חזרה לפאלרמו.  נעצור בסג'סטה, בה עומד מקדש דורי כמעט מושלם המהווה דוגמה לתרבות ולארכיטקטורה היוונית שחדרו לסיציליה. מקדש עצום זה מהמאה ה – 5 לפנה"ס ממוקם במרכזו של אזור הררי עזוב ופראי. חזרה למלוננו. ארוחת ערב.

Piazza,Armerina,,Sicily,,September,29,,2014:,Mosaics,In,Villa,Romana
יום שלישי 22.10 : וילה רומנה דל קזאלה - סירקוזה

הבוקר נצא ללב האי סיציליה, לביקור באחד משיאי הטיול – הפסיפסים המרהיבים של וילה רומנה דל קזאלה, שליד העיירה פיאצה ארמרינה. נסייר בין עשרות חדרים ומאות מטרים רבועים של פסיפסים עוצרי נשימה המתארים סצינות מחייהם של הרומאים במאה ה- 3 לספירה, כמו סצינות דייג וצייד, מרוצי מרכבות, סיפורי מיתולוגיה, והסצינה המפורסמת ביותר - תיאור "הנערות בביקיני".
בתום ביקורנו נמשיך וניסע לעירו של ארכימדס – סירקוזה Siracusa . נסייר בעיר העתיקה שבחצי האי אורטיג'ה, נראה את שרידי מקדש אפולו ואת כיכר ארכימדס, נבקר בקתדרלה הבנויה על גבי שרידים של מקדש אתנה, ונסיים במעיין ארטוזה.
העברה למלון באזור סירקוזה \ קטניה. ארוחת ערב.

santa-agata-CATANIA סיציליה
יום רביעי 23.10 : קטניה – תל אביב

הבוקר נצא לקטניה. נבקר בשוק הדגים הצבעוני המפורסם של העיר, הפעיל רק בשעות הבוקר, ונראה את שלל הדגה הטריה והמגוונת שעלתה ברשת בשעות הלילה. נטייל בין עשרות הדוכנים, נחוש את אווירת השוק המיוחדת, נשמע את קולות הרוכלים נריח את הריחות ונהנה מהצבעים.
לקראת צהריים נשים פעמינו לשדה התעופה בקטניה לטיסה חזרה ארצה.

 

הערה: התוכנית עשויה להשתנות בהתאם לשעות הטיסה וזמני השייט לאיים הליפאריים.

 

יציאה

16/10/24

חזרה

23/10/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2495€

מחיר מבצע

2420€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2990€

מחיר מבצע

2900€

חברת ישראייר

16.10 ת"א – קטניה :  11:05 13:20

23.10 קטניה – תל אביב : 14:20 18:05

חלוקת לילות בטיול

2 לילות באזור קטניה

1 לילה באי ליפארי

3 לילות באזור פארלמו

1 לילה באזור קטניה

המחיר כולל

 • טיסות ישראייר לקטניה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 7 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 7 ארוחות ערב במלון ובמסעדות מקומיות.
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף – דלית קצנלנבוגן
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 

 • התייקרויות דלק מעבר ל – 01.01.2024
 • תשר למדריך הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2495 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

התוכנית עשויה להשתנות בהתאם לשעות הטיסה וזמני השייט לאיים הליפאריים.

ט.ל.ח