טיול מאורגן לפוליה בסתו

בהדרכת: רפי טל

פוליה Puglia הנמצאת ב'עקב' שבקצה המגף האיטלקי, היא יעד קולינרי, היסטורי ואמנותי מרתק ומיוחד במינו.
מיליוני עולי הרגל שעברו כאן בדרכם אל ארץ הקודש, סוחרים שהטילו בה את העוגן הראשון על אדמת אירופה או שהפליגו ממנה אל שווקים רחוקים – כל אלו הפכו אותה לצומת תרבותי ומפגש בין מזרח ומערב. בטיול זה נכיר לעומק את חבל פוליה. נבקר בעיירותיה המיוחדות שהפכו לפנינים ארכיטקטוניות, נסייר לאורך חופיה ונפקוד עת ערי הנמל המיוחדות שבה. נצפין אל חצי האי גארגאנו, ממנו נצא לשייט בין המערות והניקבות לאורך החוף. ניתן "קפיצה" אל העיר מאטרה שבחבל בזיליקטה, בה התגוררו תושביה במערות חצובות בסלע עד אמצע המאה ה – 20.

 

 

טיסה לאיטליה
יום שישי 06.09 : ת"א - רומא - בארי

הבוקר נטוס לבארי Bari (דרך רומא). אחרי הנחיתה העברה למלון.

Polignano A Mare (2) פוליה
שבת 07.09 פוליניאנו א'מארה - בארי

נצא לעיירה היפיפיה פוליניאנו א'מארה (Polignano A Mare) השוכנת על מצוק גבוה מעל לחוף ים תכול וצלול. נראה את שער העיר העתיק, את כיכר ויטוריו עמנואלה עם השעון המרשים החולש עליה, את מדרגות הבתים עם פסוקי שירה, ואת מרפסות התצפית הנפתחות לעבר הים.
אחר הצהריים נמשיך להכיר את בירת המחוז בארי Bari. עיר נמל ומסחר חשובה, שחלקה העתיק שומר על צביון ימי ביניימי מובהק. נסייר בין הסמטאות הציוריות, נתרשם מהמצודה האדירה שחלשה על הכניסה לעיר, מהבזיליקה המפורסמת בה שמורים שרידיו של סן ניקולה, הקדוש הפטרון של העיר, ומהכיכרות הנרחבות ובהן שלל בתי קפה ומסעדות. לא נוותר על ביקור באחת הסמטאות ובהן ה"מאמות" המקומיות העמלות על הכנת הפסטה המקומית – אורקייטה  Orecchiette.
העברה למלון בבארי. ארוחת ערב.

MATERA 1
יום ראשון 08.09 : מאטרה - בארי

עם בוקר נצא לעבר חבל בזיליקטה (Basilicata) הסמוך, לסיור בעיר מאטרה Matera. ייחודה של העיר - מאות מערות בהן התגוררו בני אדם עד אמצע המאה ה - 20 וכן כנסיות החצובות בסלע. נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונרד לביקור בסימטאות ובכוכים של שכונות הסאסי Sassi - הפרוסות על פני מדרונות העיר ומכילות אלפי מערות עם חזיתות אבן. נמשיך לחלקה המודרני של העיר לביקור במוזיאון המקומי שבו מוצגים ציוריו של הצייר והרופא היהודי קרלו לוי.
נשוב לבארי, זמן חופשי להסתובבות בעיר. ארוחת ערב.

 

ALBEROBELLO- PUGLIA
יום שני 09.09 : אלברובלו – אוסטוני

בשעות הבוקר נצא לאחד משיאי הטיול – העיירה אלברובלו Alberobello, בירתה של ארץ הטרולים (Terra dei Trulli) הזרועה במבנים משונים האופייניים לאזור. מבנים עגולים, ולהם גגות חרוטים, והם מעוטרים במוטיבים עממיים. נלמד על אופיים של מבנים יחודיים אלה, אשר חלקם עדיין משמשים למגורים, מוזיאונים, מסעדות ואף כנסיות.
נמשיך לחווה חקלאית מקומית לסיור וארוחה ממוצרי החווה וגידוליה ואח"כ ניסע לאוסטוני (Ostuni) , היפה בערים הלבנות של דרום פוליה, ממנה נשקף נוף נהדר של אלפי עצי זית על רקע הים האדריאטי.
נמשיך דרומה ולעת ערב  נגיע ללצ'ה (Lecce) , הנקראת גם "בירת הבארוק" של פוליה, או "פירנצה של הדרום". העברה למלון בלצ'ה. ארוחת ערב.

אוטרנטו פוליה
יום שלישי 10.09 : לצ'ה – אוטראנטו

את הבוקר נתחיל בטיול בלצ'ה (Lecce), נסייר בעיר העתיקה, בכיכר סנט אורונצו (Sant' Oronzo), בה נראה את שרידי האמפיתיאטרון הרומי והסֶדילֶה (Sedile) - אולם מועצת העיר במאה ה - 16. נצפה בבזיליקת סנטה קרוצֶ'ה (Santa Croce) שחזיתה המהממת היא פאר אדריכלות "הבארוק הלֶצ'זי". נמשיך לכיכר הקתדרלה (Piazza Duomo), שהיא אחת הכיכרות היפות בדרום איטליה, מוקפת בחזיתותיהם המפוארות של הכנסייה, ארמון הבישוף ובניין הסמינר.
נמשיך אל העיר העתיקה אוטראנטו (Otranto), הישוב המזרחי ביותר באיטליה. נטייל בעיר הממוקמת על שפת הים, ובמרכזה קתדרלה נורמנית שייחודה ברצפת פסיפס נדירה.
חזרה למלוננו וארוחת ערב.

SANTA MRIA DI LEUCA
יום רביעי 11.09 : סנטה מריה דל באניו – סנטה מריה די לאוקה

זהו יום מרגש במיוחד. נתחיל אותו בביקור בעיירת החוף סנטה מריה דל בניו Santa Maria Del Bagno שבה התרחש פרק בהיסטוריה שלנו טרם קום המדינה, סיפורם של העקורים שהגיעו מהתופת בתום מלחמת העולם השניה. נבקר במוזיאון העיירה המספר את הסיפור וקושר את דרום איטליה עם ישראל. נמשיך בנסיעה דרומה לעיירה לאוקה Santa Maria Di Leuca היושבת ממש "בשפיץ של המגף". נשוב למלוננו. .

 

 

סנטה מריה אל בניו
יום חמישי 12.09 : טראני - וייסטה

בשעות הבוקר ניסע לטראני (Trani), עיירת דייגים השוכנת לחופו של מפרץ יפייפה. נראה את הקתדרלה הרומנסקית הנפלאה ליד הים, הנחשבת ליפה מבין כנסיות התחרה של פוליה, ונלמד אודות יהדות פוליה, שטראני הייתה אחד ממרכזיה.
לאחר ארוחת צהריים נעשה דרכנו לוייסטה Vieste ,עיר נופש קסומה השוכנת למרגלות הגארגנו - האיזור ההררי והצפוני של פוליה. ארוחת ערב ולינה בוייסטה.

 

טיול מאורגן לפוליה
יום שישי 13.09 : שייט בגארגנו – פורסטה אומברה - סן ג'ובאני רוטונדו

יום נפלא וקסום של שייט (אם מזג האוויר יאפשר) בין המצוקים והנקרות של חופי הגארגנו. נשוט לאורך הצוקים ונציץ למערות הקסומות המפוזרות לאורכו. נשים פעמינו לאחד מסמלי חבל פוליה – ה- Foresta Umbra - יער קדמון וקסום המחביא בליבו אגם קטן ומקסים. נצא למסלול הליכה קצר וכיפי על אחת מגדותיו. אחר הצהריים נמשיך לבקר בעיירה סן ג'ובאני רוטונדו San Giovanni Rotondo, שבה פעל ונקבר הנזיר הפרנצ'יסקני פאדרה פיו (1887-1968), ואשר הפכה בזכותו לאתר עליה לרגל של המונים. בתום הביקור נשוב למלוננו , לוייסטה. ארוחת ערב.

 

 

Aerial,View,Of,The,Castel,Del,Monte,In,Southern,Italy
שבת 14.09 : קסטל דל מונטה - רומא - תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור בקסטל דל מונטה Castel del Monte, "מבצר ההר" - הנקרא גם "כתר האבן של אפוליה". סמל למפעל הבניה העצום של פרידריך השני בדרום איטליה. בנוי בצורת מתומן עם שמונה מגדלים, ממוקם במקום מרוחק ומטרת בנייתו אינה ברורה עד היום. בתום הביקור ניפרד מחבל הארץ המרתק פוליה, ונצא בדרכנו לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה. (דרך רומא).

 

יציאה

06/09/24

חזרה

14/09/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2295€

מחיר מבצע

2226€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2790€

מחיר מבצע

2706€

המדריך

חברת ITA (אליטליה)

06.09:  תל אביב – רומא – בארי : 15:50 – 22:55

14.09 : בארי – רומא – תל אביב : 19:25 – 03:10

חלוקת לילות בטיול

3 לילות בבארי

3 לילות בלצ'ה

2 לילות בוייסטה

המחיר כולל

 • טיסות ITA לבארי (דרך רומא) וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 8 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 7 ארוחות עיקריות
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך מצוות סולו איטליה – רפי טל
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר 01.01.2024
 • תשר למדריך הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2295 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

סדר הטיולים עשוי להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריכה.

ט.ל.ח