טיול מאורגן לפוליה – האור בקצה המגף

בהדרכת: רחל ספיר

פוליה Puglia, הנמצאת ב'עקב' שבקצה המגף האיטלקי, היא יעד קולינרי, היסטורי, אמנותי ומיוחד במינו. מיליוני עולי הרגל שעברו כאן בדרכם אל ארץ הקודש, סוחרים שהטילו בה את העוגן הראשון על אדמת אירופה או שהפליגו ממנה אל שווקים רחוקים כל אלו הפכו אותה לצומת – תרבותי ומפגש בין מזרח ומערב.

 

טיסה לאיטליה
יום שישי 05.07 : תל אביב - בארי (דרך רומא)

בצהריים נטוס מתל אביב לבארי (דרך רומא). אחרי נחיתה העברה למלון.

BARI
שבת 06.07 : בארי - פוליניאנו א'מארה

נתחיל את היום בביקור בעיר בארי (Bari) בירת פוליה, עיר נמל ומסחר חשובה, שחלקה העתיק - שומר על צביון ימי ביניימי מובהק. נסייר בין הסמטאות הציוריות, נתרשם מהמצודה האדירה - שחלשה על הכניסה לעיר, נבקר בבזיליקה המפורסמת, בה שמורים שרידיו של סן ניקולה, הוא סנטה קלאוס, הקדוש הפטרון של העיר. נלך בסמטאות בעקבות ה"מאמות", המכינות את הפסטה המקומית האורקייטה Orecchiette , פסטה בצורה של אוזניים ומכאן שמה, האופיינית לאזור.
נמשיך לביקור בעיירה הציורית פוליניאנו א'מארה (Polignano A Mare) השוכנת על מצוק מרשים לחוף ים תכול וצלול. נראה את שער העיר העתיק, את כיכר ויטוריו עמנואלה, את המדרגות עם פסוקי השירה ואת פסלו של בן המקום, הזמר דומניקו מודוניו ששר את Volare "לעוף", השיר האיטלקי הכי מושמע בעולם.
חזרה למלון. ארוחת ערב.

MATERA 1
יום ראשון 07.07 : מאטרה - קסטל דל מונטה

בבוקר נצא לחבל בזיליקטה Basilicata לסיור בעיר מאטרה Matera שנקראה "הבושה של איטליה". ייחודה של העיר מאות מערות בהן התגוררו בני אדם עד אמצע המאה ה - 20 וכן כנסיות החצובות בסלע. נתחיל בתצפית מרהיבה על העיר ונרד לביקור בסמטאות ובכוכים של שכונות הסאסי הפרוסות על פני מדרונות העיר. נחזור לחלקה המודרני של העיר, לביקור במוזיאון המקומי בו מוצג ציורו של הצייר והרופא היהודי קרלו לוי; הוא הוגלה לאזור בימי השלטון הפשיסטי ובעקבות תקופה זו, כתב את הספר "ארץ שכוחת אל".
נמשיך לקסטל דל מונטה (Castel del Monte) "מבצר ההר", סמל למפעל הבניה העצום של פרידריך השני. הוא בנוי בצורת מתומן עם שמונה מגדלים, ממוקם במקום מרוחק ומטרת בנייתו אינה ברורה עד עצם היום הזה.
חזרה למלון. ארוחת ערב.

ALBEROBELLO- PUGLIA
יום שני 08.70 : לוקורוטונדו - אלברובלו - אוסטוני

נצא היום לביקור בכמה מן העיירות הלבנות של פוליה, נלך לאיבוד בסמטאות הבוהקות בצבען הלבן, המעניק להן אווירה קסומה. מן העיירות העתיקות ביותר באיטליה, המשלבות מסורות עם חיים מודרניים. נתחיל בעיירה לוקורוטונדו (Locorotondo) העיירה השוכנת על הגבעה ומכונה "המרפסת של עמק איטריה". את שעות הצהריים נקדיש לאלברובלו (Alberobello) , בירתה של ארץ הטרולים  Terra dei Trulli הזרועה במבנים משונים האופייניים לאזור מבנים עגולים – המעוטרים במוטיבים עממיים. נלמד על אופיים של מבנים ייחודיים אלה, אשר חלקם משמשים למגורים, מוזיאונים, מסעדות וכנסיות.
ניסע צפונה לאורך החוף, לעבר העיירה אוסטוני (Ostuni), ממנה נשקף נוף נהדר של אלפי עצי זית על רקע הים האדריאטי.
העברה למלון באזור לצ'ה. ארוחת ערב.

View,Of,Santa,Maria,Di,Leuca,City,,Salento,,Puglia.,Italy.
יום שלישי 09.07 : סנטה מריה אל באניו - גליפולי - סנטה מריה די לאוקה

זהו יום מיוחד ומרגש. נבקר בעיירות, בהן התרחש בפרק בהיסטוריה של העם היהודי, טרם הקמתה של מדינת ישראל. כאן שהו עקורים, שהגיעו מן התופת, של מלחמת העולם השנייה. נצא לעבר עיירת החוף סנטה מריה אל באניו (Santa Maria al Bagno) שבה התרחשו כמה סיפורים מרגשים, בה הוקם מוזיאון קטן המנציח תקופה זו.
נמשיך לגליפולי (Gallipoli) שפירוש שמה מיוונית, "עיר יפה", העיר ממוקמת על אי ומחוברת לעיר המודרנית באמצעות גשר. נבקר בעיר העתיקה והנמל הקטן שלה.
נמשיך בנסיעה דרומה לעיירה סנטה מריה די לאוקה (Santa Maria di Leuca) היושבת "בשפיץ של המגף". חזרה למלון. ארוחת ערב.

אוטרנטו פוליה
יום רביעי 10.07 : לצ'ה - אוטרנטו

הבוקר נצא לביקור בלצ'ה (Lecce) , המכונה "פירנצה של הדרום" או "בירת הברוק של פוליה". נסייר בעיר העתיקה, בכיכר סנט אורונצו  Sant'Oronzo , בה נראה את שרידי האמפיתיאטרון הרומי, נצפה בבזיליקת סנטה קרוצֶ'ה Santa Croce שחזיתה המדהימה היא פאר אדריכלות "הבארוק הלֶצ'זי", נבקר באזור בו התגוררו יהודים ונספר על הקהילה שחיה בעיר.
נמשיך לביקור באוטרנטו  Otranto, העיר המזרחית ביותר באיטליה. נטייל בחלק ההיסטורי בו ממוקמת קתדרלה נורמנית, שייחודה ברצפת פסיפס נדירה.
חזרה למלון וארוחת ערב.

פורסטה אומברה Foresta Umbra
יום חמישי 11.07: טראני - ארוחת צהריים במסרייה – פורסטה אומברה

ניסע לטראני Trani, עיירת דייגים השוכנת לחופו של מפרץ יפיפה. נראה את הקתדרלה הרומנסקית הנפלאה ליד הים, הנחשבת ליפה מבין כנסיות התחרה של פוליה, ונלמד אודות יהדות פוליה, שטראני הייתה אחד ממרכזיה.
נצא למסריה (Masseria) בית חווה, אחת מיני רבות הפזורות בחבל פוליה. נשב לארוחת צהריים ונטעם מן המטעמים האופייניים לחבל זה.
ניסע צפונה, לטיול באזור הגרגאנו ההררי והירוק "הדורבן של איטליה". נתחיל בביקור בפורסטה אומברה Foresta Umbra אחד מהיערות הקדמונים היחידים שנותרו באיטליה. נתרשם מאתר טבע ייחודי זה ונצא למסלול הליכה קצרצר ביער.
העברה למלון באזור וייסטה. ארוחת ערב.

San Giovanni Rotondo (1)
יום שישי 12.07 שייט לאורך חופי הגרגאנו - סן ג'ובאני רוטונדו - בארי - תל אביב

הבוקר נצא לשייט לאורך חופי הגרגאנו (Gargano) אם תנאי הים יאפשרו, בין המערות והניקרות שנוצרו ע"י גלי הים במצוקים הלבנים של הגרגאנו. המים המשתקפים במערות באור כחול טורקיז– יוצרים משחקי אור וצל מרהיבים, אשר יחד עם תצורות הסלע העניקו למערות שמות שונים.
נמשיך לביקור בעיירה סן ג'ובאני רוטונדו San Giovanni Rotondo, אחד המקומות הרוחניים הגדולים בעולם הנוצרי, בה פעל ונקבר הנזיר הפרנציסקני פאדרה פיוֹ. עיירה, אשר הפכה בזכותו, לאתר עליה לרגל למיליוני מאמינים בשנה. האדריכל עטור הפרסים, רנצו פיאנו, אחד מן האדריכלים המוערכים, תכנן כנסייה בשטח של 6000 מ"ר, בה שני מפלסים, שנחנכה בשנת 2004 . היא מעוטרת בפסיפסים מודרניים מרהיבים והיא בין הכנסיות הגדולות ביותר באיטליה.
בתום הביקור נצא לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה. (דרך רומא).

יציאה

05/07/24

חזרה

12/07/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2295€

מחיר מבצע

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2890€

מחיר מבצע

המדריך

חברת ITA (אליטליה)

05.07:  ת"א – רומא : 14:30 – 17:15

05.07:  רומא – בארי : 21:50 – 22:55

 

12.07: בארי – רומא : 19:25 – 20:35

12.07: רומא – ת"א : 22:50 – 03:10

חלוקת לילות בטיול

3 לילות באזור בארי
3 לילות באזור לצ'ה
1 לילה באזור וייסטה

המחיר כולל

✓ טיסות ITA לבארי (דרך רומא) וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
✓ 7 לילות בבתי מלון בדרגת 4 * על בסיס ארוחת בוקר Buffet .
✓ 7 ארוחות ערב.
✓ ארוחת צהריים במאסריה.
✓ אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
✓ מדריכה מצוות סולו איטליה מומחית לאזור רחל ספיר
✓ כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
✓ מדריכים מקומיים על פי הצורך
✓ תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
✓ מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24
• תשר למדריכת הטיול
• כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2295 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח