הולדת ונוס – טיול לפירנצה טוסקנה

בהדרכת: רחל ספיר

טוסקנה היא אחד מן האזורים היפים, הרומנטיים והידועים, בכל העולם כולו. עיירות וכפרים קסומים, שהזמן עצר בהם מלכת, כרמים של ענבים ומטעי זיתים, והפרח של טוסקנה – פירנצה – עיר תרבות ואמנות, ערש הרנסנס.

 

אומבריה למתחילים
21.11.24 יום חמישי : תל אביב - רומא - אורבייטו

הבוקר נמריא לרומא ואחרי הנחיתה ניסע צפונה ונתחיל בביקור בעיר אורבייטו (Orvieto). העיר הייתה מרכז אטרוסקי חשוב ונבנתה על צוק מטוף געשי. נתחיל בביקור בקתדרלה המדהימה של העיר נראה את יופייה המושלם של החזית, שבוניה עשו שימוש בפסלים, עבודת גילוף באבן בפסיפס לוחות שיש צבעוניים. נבקר בקפלה סן בריציו המיוחדת, אותה עיטרו פרא אנג'ליקו ולוקה סניורלי. בתום הביקור זמן פנוי לטייל במרכזה העתיק והמיוחד של העיר.
העברה למלון באזור טוסקנה וארוחת ערב.

סן ג'ימיניאנו
22.11.24 יום שישי : סיינה - סן ג'ימיניאנו

את היום נתחיל בביקור בעיירת הפאליו (מירוץ סוסים) סיינה (Siena). נראה את פיאצה דל קאמפו, כיכר נפלאה, בה מתקיימת התחרות, בין הרובעים השונים, בחודשי הקיץ. ניכנס לביקור בקתדראלה המרהיבה, המספרת על תקופת תור הזהב של העיר, בה נראה, בין היתר, יצירות של: מיכלאנג'לו, דונטלו, פינטוריקיו וברניני. נמשיך לביקור בעיירה סאן ג'ימיניאנו (San Gimignano) שזכתה לכינוי "מנהטן של טוסקנה", בגלל כמות המגדלים הנמצאת בחלקה ההיסטורי של העיירה. את אלה בנו האצילים בעבר, כחלק מהרצון שלהם לשדר עוצמה וכוח. נעלה למבצר ונראה את הנוף הטוסקני ואת העיירה. חזרה למלון וארוחת ערב.

10 סטוק אווירה טוסקנה
23.11.24 שבת : אזור הקיאנטי - מונטהריג'יוני - יקב - פירנצה - פיאצה דלה סניוריה

היום ניסע בדרך הקיאנטי, המחברת בין סיינה לפירנצה. נהנה מן הנופים המפורסמים של טוסקנה: הגבעות המעוגלות, כרמים, בתי חווה ועיירות ציוריות. נתחיל בביקור בעיירה מונטריג'וני (Monteriggioni) . עיירה קטנטנה, שנראה כי נותרה כפי שהייתה בימי הביניים. היא מוקפת כולה בחומה גבוהה, ממנה ניתן לצפות, מצד אחד, על האזור הכפרי של הקיאנטי ועמק ד'אלזה ומן הצד השני, על העיירה עצמה. היופי הטבעי של חבל הקיאנטי גורם לנו להתאהב במקום, היינות שמייצרים כאן הם מן המפורסמים והידועים בעולם כולו. חוויה נפלאה תחכה לנו בביקור ביקב, וטעימה של יין הקיאנטי. נמשיך לעיר פירנצה  – ערש הרנסנס ונתחיל בביקור בפיאצה דלה סניוריה (Piazza della Signoria) – כיכר, שהיא מוזיאון פתוח, במרכזה הפוליטי של העיר.
העברה לבית מלון במרכז העיר פירנצה וארוחת ערב.

Ponte,Vecchio,Over,Arno,River,In,Florence,,Italy
24.11.24 יום ראשון : פירנצה – מוזיאון הברג'לו - Street Food - הגשר הישן סנטה מריה נובלה

את שעות הבוקר נקדיש למוזיאון הברג'לו (Bargello), בו נמצא האוסף המשובח ביותר באיטליה של פיסול מתקופת הרנסנס : דונטלו, מיכאלאנג'לו, צ'ליני, ג'אמבולוניה ואחרים. אין דומה לאנשי פירנצה בכל הקשור באוכל ואירוח. בצהריים נצא לסיור טעימותStreet Food   - של אוכל רחוב פלורנטיני. נצטרף אל תושבי העיר ונטעם מן המטבח המקומי העשיר. נעלה על הגשר הישן ה Ponte Vecchio ונעשה תצפית על נהר הארנו החוצה את העיר. נבקר בסנטה מריה נובלה (Santa Maria Novella), בה נראה, בין היתר, את יצירתו הנפלאה של דומניקו גירלנדיו, המשלבת סיפור דתי, עם הווי החיים הפלורנטיני. ארוחת ערב עצמאית.

אופיצי פירנצה
25.11.24 יום שני : פירנצה - מוזיאון האופיצי

נתחיל את יומנו השני בעיר בביקור במוזיאון האופיצי (Uffizi) שנבנה כבניין משרדים במאה ה-16 ומכאן שמו. הביקור באופיצי, הוא הזדמנות להתרשם, מן האוסף החשוב ביותר בעולם, של אמנות הרנסנס האיטלקי.
אחרי הפסקה, זמן פנוי לטייל באופן חופשי בעיר היפה, המוארת והמקושטת ערב חג המולד.
ארוחת ערב עצמאית.

גלריה אופיצי פירנצה UFFIZI
26.11.24 יום שלישי : פירנצה - מוזיאון האקדמיה - מנזר סן מרקו - מוזיאון הדואומו

את הבוקר נתחיל באקדמיה לאמנות של פירנצה (Accademia di Belle Arti), בה נוכל לראות בין היתר, את יצירת המופת של מיכאלאנג'לו - דוד. נמשיך למנזר סן מרקו (Museo di San Marco)  בו נתוודע לנזיר – צייר, פרא אנג'ליקו, נראה שרידים מן הגטו היהודי ועוד. נצא להפסקת צהריים ואחריה נלך למרכזה הדתי של העיר, לביקור במוזיאון הדואומו (Museo dell'Opera del Duomo), בו נפגוש יצירות נפלאות של מיטב האמנים, ובין היתר נראה את "דלתות גן העדן" של לורנצו גיברטי. נצפה על הדואומו של העיר – עם כיפתו העצומה, בית הטבילה ומגדל הפעמונים. חזרה למלון וארוחת ערב.

סיור פרטי בפירנצה
27.11.24 יום רביעי : פיאצלה מיכאלאנג'לו - ארצו - א. צהריים - פיינצה - רומא - ת"א

את יומנו האחרון, נתחיל בתצפית על פירנצה מפיאצלה מיכלאנג'לו (Piazzale Michelangelo) וניפרד ממנה לשלום. נתחיל בנסיעתנו דרומה ונבקר בעיר ארצו (Arezzo) העיר של ג'ורג'ו ואזרי – הידוע, בעיקר, בגלל חיבור שכתב, על חיי הפסלים והאדריכלים הדגולים ביותר, של גווידו ד'ארצו – ממציא ה"דו, רה, מי" והעיר, בה צולמו כמה סצנות, לסרט "החיים יפים". נשב לארוחת צהריים משותפת, בה נאכל מטעמים אופיינים. נמשיך לעיירה קטנטנה בשם פיינצה (Pienza) בה נולד האפיפיור פיוס השני, וכאן הוא מנסה לבנות את עירו כ"עיר אידאלית". נטייל ברחובות, האהבה והנשיקה ומכל מקום נריח את ריח גבינת הפקורינו, אחת מגבינות הצאן הפופולאריות בכל העולם. נמשיך דרומה לנמל התעופה ברומא לטיסה חזרה הביתה.

יציאה

21/11/24

חזרה

27/11/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2395€

מחיר מבצע

2323€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2990€

מחיר מבצע

2900€

המדריך

טיסות: חברת אלעל

תל אביב – רומא   :  06:10 – 09:00

רומא – תל אביב  :  21:55 – 02:15

חלוקת לילות בטיול

2 לילות – בטוסקנה

4 לילות – בפירנצה

המחיר כולל

 • טיסות לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 4 ארוחות ערב
 • Street Food (טעימות רחוב)
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף – רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 • התייקרות דלק לאחר 01.01.2024
 • תשר למדריכת הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2395 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

סדר הטיולים עשוי להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריכה.

ט.ל.ח