לימונצ'לו – הדרום הקסום

בהדרכת: אורלי גילת

איך בדיוק חרבה פומפיי, איך מייצרים את גבינת המוצרלה ומהו ריקוד הטרנטלה? טיול 'לימונצ'לו' מתמקד במחוז קמפניה שבדרום איטליה. נטייל בין פרדסי לימונים, נראה כפרים היושבים על מצוקים ה'נופלים' לים, נתהלך בין מקדשים יווניים. נבקר באתרים הארכיאולוגיים המדהימים ביותר בעולם, נפליג לאי החלומות קאפרי ועוד ועוד…

 

 

כיכר פבלשיטו נאפולי
יום שני 20.05 : תל אביב – נאפולי

הבוקר נמריא לנאפולי. לאחר נחיתתנו נצא בדרכנו לנאפולי Napoli בירת מחוז קמפניה.
נתחיל בסיור במקבץ אתרים הנמצא בין העיר העתיקה לחוף הים, סביב ה'מבצר החדש' Castel Nuovo. נראה את בית האופרה  Teatro San Carlo, אחד התיאטראות הציבוריים הוותיקים באירופה, ניכנס לגלריה על שם אומברטו הראשון  Galeria Umberto I, הבנויה מתכת וזכוכית, נגיע לכיכר פלבשיטו (Piazza del Plebiscito), המשתרעת אל מול הארמון המלכותי - ארמון השליטים הבּוּרבּוֹנים Palazzo Reale, ונראה את הכנסיה העגולה, המקורה כיפה (Chiesa di San Francesco di Paola), הנראית כהעתק מוקטן של הפנתיאון ברומא. נמשיך בטיולנו הרגלי לרובע קייאייה האלגנטי ונראה את הארמונות מתחילת המאה, הבנויים בסגנון ליברטי. נטייל לאורך רחובה הראשי של העיר - ויה טולדו, ונותיר זמן פנוי לקפה נאפוליטני בקפה "גמברינוס היוקרתי".
העברה למלון וארוחת ערב.

פומפיי
יום שלישי 21.05 : פומפיי - יקב - סורנטו

לאחר ארוחת הבוקר הבוקר נצא לעבר חפירות העיר פומפיי Pompeii ('אתר מורשת עולמית'). נסייר בעיר שכוסתה באפר געשי בשנת 79 לספירה. נחזור 2000 שנה לאחור במנהרת הזמן ונשוטט ברחובות העיר, בין חנויות, מסעדות, מאפיה, נציץ לבתי עשירים ובית המרחץ, לא נוותר על בית הבושת המפורסם והמיוחד.
בתום הסיור נמשיך לביקור ביקב מקומי הנמצא למרגלות הר הגעש וזוב Vesuvio. נתכבד בטעימות יין ו"נישנושים".
העברה למלון בסורנטו.
אחר הצהריים נצא לסורנטו Sorrento ולטייל ברחובותיה וליהנות מהאוירה המיוחדת שבה, נראה את עצי הלימונים, נלמד איך מכינים את משקה הלימונצ'לו המפורסם ולא נוותר על טעימות.
נסייר בפיאצה טאסו, נצפה על צוקיה של סורנטו ונשוטט בסמטאות העיירה. ארוחת ערב וחזרה למלון..

 

capri קאפרי קמפניה
יום רביעי 22.05 : האי קאפרי

את היום נקדיש לאי החלומות קאפרי Capri. נשוט לנמל הגדול, נעלה לעיירה אנה קאפרי Ana Capri ממנה נפתחת תצפית עוצרת נשימה על מפרץ נאפולי. נעלה באמצעות רכבל למרומי הר השמש "מונטה סולרו" Monte Solaro, הנישא במרכזו של האי, ממנו נשקף נוף מרהיב של הים והאיים, זמן פנוי ליהנות מסמטאות העיירה הציוריות ולטייל בשבילים רצופי החנויות והמסעדות.
נרד אל העיירה קאפרי  Capri, לביקור בגני אוגוסטוס Gardini Di Augusto, ולתצפית נפלאה על צוקי החוף. נטייל בסימטאות המיוחדות ונהנה משפע הגלריות, הבוטיקים, חנויות היוקרה ובתי הקפה. בתום הביקור נשוב בשייט לסורנטו.
ארוחת ערב וחזרה למלון.

 

 

 

POSITANO פוזיטנו קמפניה
יום חמישי 23.05 : קו החוף האמלפיטני : פוזיטנו – אמלפי – ראוולו

הבוקר נעזוב את סורנטו ונצא ליום לאורך קו החוף האמלפיטני.
נסייר לאורך הצוקים התלויים והדרכים הפתלתלות בדרך לתצפית על  העיירה הציורית והצבעונית פוזיטנו Positano. נמשיך לעיירת הדייגים הקסומה אמלפי Amalfi, נסייר בכיכר המרכזית, נראה את הדואומו הניצב בראש גרם מדרגות גבוה ומרשים, ונלמד על עוצמתה הימית החשובה של העיר, אשר בה הומצא המצפן. נמשיך לעיירה ראוולו Ravello, נבקר בוילה צ'ימברונה Villa Cimbrone המוקפת גנים מטופחים, ושהנוף הנשקף ממנה עוצר נשימה. העברה למלון באזור סלרנו וארוחת ערב.

 

 

 

PAESTUM פאסטום
יום שישי 24.05 : חוות באפאלו ומחלבת מוצרלה - פאסטום - וייטרי סול מארה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בחוות גידול באפאלו ומחלבה מקומית בה מייצרים את גבינת המוצרלה Mozzarella המפורסמת, המהווה מרכיב חשוב ביותר בפיצות, ובכל מאכל מקומי אחר.
נמשיך לביקור בפאסטום Paestum, קולוניה יוונית עתיקה שנקראה בשעתה פוסדוניה. נראה את המקדשים, ניצבים עדיין על תילם, נתרשם ממקדשו של נפטון אל הים, הבנוי בסגנון דורי ונשתמר היטב. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי המקומי ונתפעל משלל הממצאים שהתגלו בחפירות באזור ובמיוחד מציור "הקופץ למים".
נמשיך לביקור בוייטרי סול מארה Vietri Sul Mare - עיירת הקרמיקה המפורסמת בעולם כולו ביצירות הקרמיקה הססגונית. חזרה למלון באזור סלרנו. ארוחת ערב.

 

נמל נאפולי קמפניה
שבת 25.05 : המוזיאון הארכיאולוגי - ספאקה נאפולי - נאפולי התת קרקעית

הבוקר נצפין לנאפולי. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי שבו אוסף עשיר ומרתק של ממצאים מחפירות פומפיי (Pompeii) והֶרקוּלַנֶאוּם (Herculaneum). נראה את אוסף פַרנזה, אחד האוספים החשובים של פיסול יווני ורומי בעולם. נגלה מה הסתירו ב'חדר הסודי' שהכניסה אליו הייתה אסורה לקהל הרחב במשך שנים רבות.
נמשיך להיכרות עם נאפולי העתיקה וסימטאותיה הציוריות. נצא לסיור בליבה של נאפולי, לאורך הלב הפועם והתוסס של העיר, ספאקה נאפולי Spaccanapoli. נסייר בין כנסיות, ארמונות, כיכרות וסמטאות ייחודיות. במהלך הסיור נטעם מהדברים הטובים של נאפולי כמו הפיצה הנאפוליטנית, עוגת הספולייטלה הידועה, והקפה האיטלקי.
נסיים בסיור בנאפולי התת קרקעית (Napoli Sotterranea) : עולם שלם חצוב בסלע, הכולל רשת מסועפת של תעלות, מנהרות ומאגרי מים. חלק קטן ממערכת מסועפת זו נחקר, נחפר והוכשר לביקורי תיירים. העברה למלון וארוחת ערב.

 

ארמון קזרטה
יום ראשון 26.05 : מונטה קסינו - הארמון המלכותי בקזרטה – מרכז קניות

לאחר ארוחת הבוקר נצא למונטה קאסינו Monte Cassino בו הקים בנדיקטוס מנורסיה את המנזר הראשון שלו, וכתב את כללי בנדיקטוס הקדוש שהפכו לעקרונות המייסדים של התנועה הנזירית במערב. ההר היה לאתר קרבות מרכזי במלחמת העולם השנייה שם הצליחו כוחות צבא אנדרס וצבא צרפת החופשית, אחרי מאמצים רבים, לפתוח את הדרך לרומא.
נמשיך לביקור באחד הארמונות המלכותיים המפוארים והמרשימים שהוקמו אי פעם באירופה בעיר קזרטה Caserta. מתחם מלכותי זה, הכולל ארמון וגנים רחבי ידיים המעוטרים במזרקות מרשימות, המוכר זה שנים כ'אתר מורשת עולמית'. מקור ההשראה לארמון והגנים רחבי הידיים היה ארמון ורסאי בצרפת. נבקר בארמון בשלל החדרים המדהימים והמעוטרים, ונסייר בגנים המופלאים ומלאי הצבע ונראה את המזרקות המעוטרות בפסלים המרכיבים סצנות השואבות את השראתן מהמיתולוגיה היוונית. נסיים את יומנו במרכז קניות ענק לחגיגת קניות של מותגים ומוצרים איטלקיים. חזרה למלון. ארוחת ערב.

 

קפה בנאפולי לנוף הווזוב
יום שני 27.05 : נאפולי - תל אביב

הבוקר ניסע לשדה התעופה של נאפולי לטיסתנו חזרה הביתה.

יציאה

20/05/24

חזרה

27/05/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2395€

מחיר מבצע

2323€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2890€

מחיר מבצע

2803€

המדריך

טיסות: חברת סן דור

ת"א – נאפולי : 05:40 – 07:55

נאפולי – ת"א : 09:15 – 13:15

חלוקת לילות בטיול

1 לילה בנאפולי

2 לילות בסורנטו

2 לילות באזור סלרנו

2 לילות בנאפולי

המחיר כולל

 • טיסות סן דור לנאפולי וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 7 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 7 ארוחות ערב.
 • ביקור וטעימות לימונצ'לו.
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24.
 • תשר למדריכת הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2395 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

תכנית הביקורים עשויה להשתנות בהתאם לנסיבות ולתנאי מזג אוויר

ט.ל.ח