לימונצ'לו – הדרום הקסום

בהדרכת: רחל ספיר

הדרום הקסום של איטליה, הינו טיול חוויתי יוצא דופן. נמצא בו שילוב מרתק בין אמנות, היסטוריה, ארכאולוגיה, תרבות, אוכל טיפוסי, נופש ונופים מדהימים, המפורסמים בכל העולם. הטיול נותן טעימה מכל דבר, במינון המאפשר לכל אחד לספוג את החוויה המשאירה טעם של עוד.

 

טיסה לאיטליה
יום שני 02.09 : תל אביב - נאפולי

בשעות אחר הצהרים נמריא לנאפולי. עיר הבירה של מחוז קאמפניה הגדושה, צבעונית ושמחה, בה מסתתר קסם מיוחד. העברה למלון וארוחת ערב.

כיכר פבלשיטו נאפולי
יום שלישי 03.09 : מוזיאון קאפו די מונטה – מרכז נאפולי

הבוקר נתחיל בסיור במוזיאון שעל הגבעה – קאפו די מונטה Capodimonte, הנחשב לאחד הגדולים והחשובים באיטליה כולה. ראשיתו כארמון של בית בורבון והיום אוצר בתוכו יצירות של מיטב האמנים: טיציאן, רפאל, קארוואג'ו ואחרים. נרד למרכז העיר, נראה את ה'מבצר החדש' Castel Nuovo. את בית האופרה Carlo San Teatro, אחד התיאטראות הציבוריים הוותיקים באירופה, ניכנס לגלריה אומברטו הראשון I Umberto Galeria, הבנויה מתכת וזכוכית, נראה את כיכר פלבשיטו (Plebiscito del Piazza), ונראה את הכנסיה העגולה, המקורה כיפה, הנראית כהעתק מוקטן של הפנתיאון ברומא.
נקדיש זמן לביקור בתחנת מטרו. תחנות מטרו שהן מוזיאון פתוח, חלק מפרוייקט תכנית מאה התחנות. אחת מן היוצרות היא מיכל רובנר, כלת פרס ישראל ואמנית בינלאומית מצליחה.
זמן פנוי לטייל לאורך רחובה הראשי של העיר - ויה טולדו ולשתיית קפה נאפוליטני בקפה "גמברינוס היוקרתי".
חזרה למלון וארוחת ערב.

Napoli Spaccanapoli MOOL9716
יום רביעי 04.09 : המוזיאון הארכיאולוגי - ספאקה נאפולי - נאפולי התת קרקעית

הבוקר נבקר במוזיאון הארכיאולוגי שבו אוסף עשיר ומרתק של ממצאים מחפירות פומפיי (Pompeii) והֶרקוּלַנֶאוּם (Herculaneum). נראה את אוסף פַרנזה, אחד האוספים החשובים של פיסול יווני ורומי בעולם. נגלה מה הסתירו ב'חדר הסודי' שהכניסה אליו הייתה אסורה לקהל הרחב במשך שנים רבות.
נמשיך להיכרות עם נאפולי העתיקה וסימטאותיה הציוריות. נצא לסיור בליבה של נאפולי, לאורך הלב הפועם והתוסס של העיר, ספאקה נאפולי Spaccanapoli. נסייר בין כנסיות, ארמונות, כיכרות וסמטאות ייחודיות. במהלך הסיור נטעם מהדברים הטובים של נאפולי כמו הפיצה הנאפוליטנית, עוגת הספולייטלה הידועה, והקפה האיטלקי.
נסיים בסיור בנאפולי התת קרקעית (Sotterranea Napoli): עולם שלם חצוב בסלע, הכולל רשת מסועפת של תעלות, מנהרות ומאגרי מים. חלק קטן ממערכת מסועפת זו נחקר, נחפר והוכשר לביקורי תיירים. חזרה למלון וארוחת ערב.

פומפיי
יום חמישי 05.09 : פומפיי - יקב - סורנטו

לאחר ארוחת הבוקר הבוקר נצא לעבר חפירות העיר פומפיי Pompeii אתר מורשת עולמית. נסייר בעיר שכוסתה באפר געשי בשנת 79 לספירה. נחזור 2000 שנה לאחור במנהרת הזמן ונשוטט ברחובות העיר, בין חנויות, מסעדות, מאפיה, נציץ לבתי עשירים ובית המרחץ, לא נוותר על בית הבושת המקומי המפורסם והמיוחד. בתום הסיור נמשיך לביקור ביקב מקומי הנמצא למרגלות הר הגעש וזוב Vesuvio. נתכבד בטעימות יין ו"נישנושים".
העברה למלון בסורנטו.
אחר הצהריים נצא לסורנטו Sorrento, לטייל ברחובותיה וליהנות מהאוירה המיוחדת שבה, נראה את עצי הלימונים, נלמד איך מכינים את משקה הלימונצ'לו המפורסם ולא נוותר על טעימות. נסייר בפיאצה טאסו, נצפה על צוקיה של סורנטו ונשוטט בסמטאות העיירה.
חזרה לבית המלון ארוחת ערב.

capri קאפרי קמפניה
יום שישי 06.09 : האי קאפרי

את היום נקדיש לאי החלומות קאפרי Capri. נפליג לנמל הגדול, נעלה לעיירה אנה קאפרי Anna Capri ממנה נפתחת תצפית עוצרת נשימה על מפרץ נאפולי. נעלה באמצעות רכבל למרומי הר השמש "מונטה סולרו" Monte Solaro, הנישא במרכזו של האי, ממנו נשקף נוף מרהיב של הים והאיים, זמן פנוי ליהנות מסמטאות העיירה הציוריות ולטייל בשבילים רצופי החנויות והמסעדות.
נרד אל העיירה קאפרי Capri, לביקור בגני אוגוסטוס Gardini Di Augusto, ולתצפית נפלאה על צוקי החוף. נטייל בסימטאות המיוחדות ונהנה משפע הגלריות, הבוטיקים, חנויות היוקרה ובתי הקפה. בתום הביקור נשוב בשייט לסורנטו. ארוחת ערב, חזרה למלון.

POSITANO פוזיטנו קמפניה
שבת 07.09 : קו החוף האמלפיטני : פוזיטנו – אמלפי – ראוולו

הבוקר נעזוב את סורנטו ונצא ליום לאורך קו החוף האמלפיטני. נסייר לאורך הצוקים התלויים והדרכים הפתלתלות בדרך לתצפית על העיירה הציורית והצבעונית פוזיטנו Positano.
נמשיך לעיירת הדייגים הקסומה אמלפי Amalfi, נסייר בכיכר המרכזית, נראה את הדואומו הניצב בראש גרם מדרגות גבוה ומרשים, ונלמד על עוצמתה הימית החשובה של העיר, אשר בה הומצא המצפן.
נמשיך לעיירה ראוולו Ravello, נבקר בוילה צ'ימברונה Villa Cimbrone המוקפת גנים מטופחים, ושהנוף הנשקף ממנה עוצר נשימה.
העברה למלון באזור סלרנו וארוחת ערב.

PAESTUM פאסטום
יום ראשון 08.09 : חוות באפאלו ומחלבת מוצרלה - פאסטום - וייטרי סול מארה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בחוות גידול באפאלו ומחלבה מקומית בה מייצרים את גבינת המוצרלה Mozzarella המפורסמת, המהווה מרכיב חשוב ביותר בפיצות, ובכל מאכל מקומי אחר.
נמשיך לביקור בפאסטום Paestum, קולוניה יוונית עתיקה שנקראה בשעתה פוסדוניה. נראה את המקדשים, ניצבים עדיין על תילם, נתרשם ממקדשו של נפטון אל הים, הבנוי בסגנון דורי ונשתמר היטב. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי המקומי ונתפעל משלל הממצאים שהתגלו בחפירות באזור ובמיוחד מציור "הקופץ למים".
נמשיך לביקור בוייטרי סול מארה Vietri Sul Mare - עיירת הקרמיקה המפורסמת בעולם כולו ביצירות הקרמיקה הססגונית. חזרה למלון. ארוחת ערב.

ארמון קזרטה
יום שני 09.09 : הארמון המלכותי בקזרטה - ארוחת צהריים - נאפולי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באחד הארמונות המלכותיים המפוארים והמרשימים שהוקמו אי פעם באירופה בעיר קזרטה Caserta. מתחם מלכותי זה, הכולל ארמון וגנים רחבי ידיים המעוטרים במזרקות מרשימות, המוכר זה שנים כ'אתר מורשת עולמית'. מקור ההשראה לארמון והגנים רחבי הידיים היה ארמון ורסאי בצרפת. נבקר בארמון בשלל החדרים המדהימים והמעוטרים, נסייר בגנים המופלאים ומלאי הצבע ונראה את המזרקות המעוטרות בפסלים המרכיבים סצנות השואבות את השראתן מהמיתולוגיה היוונית. בתום הביקור נשב לאכול ארוחת צהריים מסכמת של הטיול.
ניסע לשדה התעופה של נאפולי לטיסתנו חזרה הביתה.

יציאה

02/09/24

חזרה

09/09/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2595€

מחיר מבצע

2517€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

3290€

מחיר מבצע

3191€

המדריך

חברת ישראייר

02.09 ת"א – נאפולי : 16:15 – 18:00
09.09 נאפולי – ת"א : 19:40 – 23:35

חלוקת לילות בטיול

3 לילות בנאפולי
2 לילות בסורנטו
2 לילות באזור סלרנו

המחיר כולל

✓ טיסות ישראייר לנאפולי וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
✓ 7 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
✓ 7 ארוחות ערב.
✓ ארוחת צהריים
✓ ביקור וטעימות לימונצ'לו.
✓ אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
✓ מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף – רחל ספיר
✓ כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
✓ מדריכים מקומיים על פי הצורך
✓ תשר לנותני שירותים בחו"ל. למעט דמי סבלות בבתי המלון(
✓ מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

התייקרויות דלק לאחר תאריך .01.01.24
• תשר למדריכת הטיול
• כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2595 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח