לימונצ'לו – טיול לדרום איטליה

בהדרכת: אורנה נוי

איך בדיוק חרבה פומפיי, איך מייצרים את גבינת המוצרלה ומהו ריקוד הטרנטלה? טיול 'לימונצ'לו' מתמקד במחוז קמפניה שבדרום איטליה. נטייל בין פרדסי לימונים, נראה כפרים היושבים על מצוקים ה'נופלים' לים, נתהלך בין מקדשים יווניים. נבקר באתרים הארכיאולוגיים המדהימים ביותר בעולם, נפליג לאי החלומות קאפרי ועוד ועוד…

נמי
יום שני 17.06.24 : תל אביב – רומא – קסטלי רומאני – מונטה קסינו

הבוקר נמריא לרומא. לאחר נחיתתנו נצא בנסיעה לאזור קסטלי רומאני, אזור הקייט של עשירי רומא. נסייר באזור הגעשי בין אגמים כחולים ולועות הרי געש כבויים, המלאים בכרמים ובעצי ערמונים. נסייר בסמטאות העיירה הציורית נמי Nemi ונהנה מעוגת טארט תות יער מדהימה – סמל האזור.
נמשיך בנסיעה דרומה ונעצור לביקור במונטה קסינו Cassino Monte בו הקים בנדיקטוס מנורסיה את המנזר הראשון שלו, וכתב את כללי בנדיקטוס הקדוש שהפכו לעקרונות המייסדים של התנועה הנזירית במערב. ההר היה לאתר קרבות מרכזי במלחמת העולם השנייה שם הצליחו כוחות צבא אנדרס וצבא צרפת החופשית, אחרי מאמצים רבים, לפתוח את הדרך לרומא.
העברה למלון באזור נאפולי וארוחת ערב.

נאפולי NAPOLI
יום שלישי 18.06.24 : נאפולי - ספאקה נאפולי - נאפולי התת קרקעית

את היום נקדיש לנאפולי.
נתחיל בסיור במקבץ אתרים הנמצא בין העיר העתיקה לחוף הים, סביב ה'מבצר החדש' Castel Nuovo. נראה את בית האופרהTeatro San Carlo, אחד התיאטראות הציבוריים הוותיקים באירופה, ניכנס לגלריה על שם אומברטו הראשון Galeria Umberto I, הבנויה מתכת וזכוכית, נגיע לכיכר פלבשיטו (Piazza del Plebiscito), המשתרעת אל מול הארמון המלכותי - ארמון השליטים הבּוּרבּוֹנים (Palazzo Reale), ונראה את הכנסיה העגולה, המקורה כיפה (Chiesa di San Francesco di Paola), הנראית כהעתק מוקטן של הפנתיאון ברומא.
נטייל לאורך רחובה הראשי של העיר - ויה טולדו, ונותיר זמן פנוי לקפה נאפוליטני בקפה "גמברינוס היוקרתי".
אחר הצהריים נמשיך בהיכרות עם נאפולי העתיקה וסימטאותיה הציוריות.
נצא לסיור בליבה של נאפולי, לאורך הלב הפועם והתוסס של העיר, ספאקה נאפולי Spaccanapoli. נסייר בין כנסיות, ארמונות, כיכרות וסמטאות ייחודיות. במהלך הסיור נטעם מהדברים הטובים של נאפולי כמו הפיצה הנאפוליטנית, עוגת הספולייטלה הידועה, והקפה האיטלקי.
נסיים בסיור בנאפולי התת קרקעית (Napoli Sotterranea) : עולם שלם חצוב בסלע, הכולל רשת מסועפת של תעלות, מנהרות ומאגרי מים. חלק קטן ממערכת מסועפת זו נחקר, נחפר והוכשר לביקורי תיירים. ארוחת ערב וחזרה למלון.

פומפיי
יום רביעי 19.06.24 : המוזיאון הארכיאולוגי - פומפיי - סורנטו

הבוקר נעזוב את מלוננו, ונתחיל בביקור במוזיאון הארכיאולוגי שבו אוסף עשיר ומרתק של ממצאים מחפירות פומפיי (Pompeii) והֶרקוּלַנֶאוּם (Herculaneum). נראה את אוסף פַרנזה, אחד האוספים החשובים של פיסול יווני ורומי בעולם. נגלה מה הסתירו ב'חדר הסודי' שהכניסה אליו הייתה אסורה לקהל הרחב במשך שנים רבות.
נמשיך לביקור בחפירות העיר פומפיי Pompeii ('אתר מורשת עולמית'). נסייר בעיר שכוסתה באפר געשי בשנת 79 לספירה. נחזור 2000 שנה לאחור במנהרת הזמן ונשוטט ברחובות העיר, בין חנויות, מסעדות, מאפיה, נציץ לבתי עשירים ובית המרחץ, לא נוותר על בית הבושת המפורסם והמיוחד.
בתום הביקור נמשיך בנסיעה לסורנטו Sorrento ואחרי התארגנות במלון נצא לטייל ברחובותיה וליהנות מהאוירה המיוחדת שבה, נראה את עצי הלימונים, ונטעם את משקה הלימונצ'לו המפורסם.
נסייר בפיאצה טאסו, נצפה על צוקיה של סורנטו ונשוטט בסמטאות העיירה. ארוחת ערב.

capri קאפרי קמפניה
יום חמישי 20.06.24 : האי קאפרי

את היום נקדיש לאי החלומות קאפרי Capri. נשוט לנמל הגדול, נעלה לעיירה אנה קאפרי Ana Capri ממנה נפתחת תצפית עוצרת נשימה על מפרץ נאפולי. נעלה באמצעות רכבל למרומי הר השמש "מונטה סולרו" Monte Solaro, הנישא במרכזו של האי, ממנו נשקף נוף מרהיב של הים והאיים, זמן פנוי ליהנות מסמטאות העיירה הציוריות ולטייל בשבילים רצופי החנויות והמסעדות.
נרד אל העיירה קאפרי  Capri, לביקור בגני אוגוסטוס Gardini Di Augusto, ולתצפית נפלאה על צוקי החוף. נטייל בסימטאות המיוחדות ונהנה משפע הגלריות, הבוטיקים, חנויות היוקרה ובתי הקפה. בתום הביקור נשוב בשייט לסורנטו.
ארוחת ערב, וחזרה למלון.

POSITANO פוזיטנו קמפניה
יום שישי 21.06.24 : קו החוף האמלפיטני : פוזיטנו – אמלפי – ראוולו

הבוקר נעזוב את סורנטו ונצא ליום טיול לאורך קו החוף האמלפיטני.
נסייר לאורך הצוקים התלויים והדרכים הפתלתלות בדרך לתצפית על  העיירה הציורית והצבעונית פוזיטנו Positano. נמשיך לעיירת הדייגים הקסומה אמלפי Amalfi, נסייר בכיכר המרכזית, נראה את הדואומו הניצב בראש גרם מדרגות גבוה ומרשים, ונלמד על עוצמתה הימית החשובה של העיר, אשר בה נכתבו הלוחות של אמלפי, המסדירים, בפעם הראשונה, את היחסים בין קברניט למלחים ובין יורדי ים וסוחרים.
נמשיך לעיירה ראוולו Ravello, נבקר בוילה רופולו Villa Rufolo המוקפת גנים מטופחים, ושהנוף הנשקף ממנה עוצר נשימה. העברה למלון באזור סלרנו וארוחת ערב.

 

PAESTUM פאסטום
יום שבת 22.06.24 : פאסטום - וייטרי סול מארה - קאווה די טירני Cava Dei Tirreni

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה לכיוון סלרנו לביקור בפאסטום Paestum, קולוניה יוונית עתיקה שנקראה בשעתה פוסדוניה. נראה את המקדשים, ניצבים עדיין על תילם, נתרשם ממקדשו של נפטון אל הים, הבנוי בסגנון דורי ונשתמר היטב. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי המקומי ונתפעל משלל הממצאים שהתגלו בחפירות באזור ובמיוחד מציור "הקופץ למים". נמשיך לביקור בוייטרי סול מארה Vietri Sul Mare - עיירת הקרמיקה המפורסמת בעולם כולו ביצירות הקרמיקה הססגונית.
חזרה למלון באזור סלרנו.
בערב נצא לעיירה הסמוכה קאווה די טירני Cava Dei Tirreni נטייל במדרחוב "הקשתות" ונחוש את האווירה הדרומית במקום. ארוחת ערב.

 

ארמון קזרטה
יום ראשון 23.06.24 : חוות באפאלו ומחלבת מוצרלה - הארמון המלכותי בקזרטה רומא - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר הבוקר נעזוב את מלוננו ונצא צונה לביקור בחוות גידול באפאלו ומחלבה מקומית בה מייצרים את גבינת המוצרלה Mozzarella המפורסמת, המהווה מרכיב חשוב ביותר בפיצות, ובכל מאכל מקומי אחר.
נמשיך לביקור באחד הארמונות המלכותיים המפוארים והמרשימים שהוקמו אי פעם באירופה בעיר קזרטה Caserta . מתחם מלכותי זה, הכולל ארמון וגנים רחבי ידיים המעוטרים במזרקות מרשימות, המוכר זה שנים כ'אתר מורשת עולמית'. מקור ההשראה לארמון והגנים רחבי הידיים היה ארמון ורסאי בצרפת. נבקר בארמון בשלל החדרים המדהימים והמעוטרים, ונסייר בגנים המופלאים ומלאי הצבע ונראה את המזרקות המעוטרות בפסלים המרכיבים סצנות השואבות את השראתן מהמיתולוגיה היוונית.
אחר הצהריים ניסע לכיוון לשדה התעופה של רומא לטיסתנו חזרה הביתה.

יציאה

17/06/24

חזרה

23/06/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2395€

מחיר מבצע

2323€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2890€

מחיר מבצע

2803€

המדריך

טיסות: חברת אלעל

17.06: ת"א – רומא : 06:05 – 08:45

23.06: רומא – ת"א : 21:50 – 02:10

 

חלוקת לילות בטיול

2 לילות באזור נאפולי

2 לילות באזור סורנטו

2 לילות באזור סלרנו

 

המחיר כולל

 • טיסות לרומא וחזרה , מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 6 ארוחות עיקריות, צהריים או ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף – אורנה נוי
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הצורך
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24.
 • תשר למדריכת הטיול
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2395 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

סדר הטיולים עשוי להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריכה.

ט.ל.ח