סודות האפנינים – נופי תרבות באברוצו ומוליסה

בהדרכת: אריאל די קאסטרו

טיול מרתק בין חבלי ארץ פראיים: אברוצו, ומוליסה, המשלב טבע, תרבות ואדריכלות השומרת על אותנטיות בת מאות שנים. בטיול נחשף לטבע עוצמתי ומגוון, ולמסורות מקומיות. נבקר בפסגות הגבוהות ביותר של האפנינים ונטעם מיבולם של הרועים בחווה מקומית.

L'aquila
יום ראשון 19.05 : תל אביב - רומא - ל'אקווילה

הבוקר נצא בטיסה מתל אביב לרומא. אחרי הנחיתה ניסע לכוון הרי האפנינים לחבל אברוצו Abruzzo ולעיר הבירה ל'אקווילה L'aquila. נסייר במרכז העיר העתיקה נראה ונתרשם מהבזיליקה של העיר הנקראת די סנטה מריה, והיא המבנה המרשים ביותר בכל אברוצו.
טיול עירוני קסום באתרים השונים, בעיר העוברת שימור והתחדשות לאחר רעידת האדמה הנוראית.
העברה למלון וארוחת ערב.

Navelli (zafferano)
יום שני 20.05 : סנטו סטפנו די סאסאניו - קסטלי (קרמיקה) - "טראבוקו"

את הבוקר נתחיל בנסיעה לעיירה שעמדה מלכת, סנטו סטפנו די סאסאניו Santo Stefano Di Sessanio  שנחשבת אחת העיירות היפות ביותר באיטליה, המקום נראה כמו מבצר צלבני שעומד בודד על ההר שלו. העיירה משתייכת לאזור גאוגרפי שהיה פעם מאד עני, ובו הכפרים והעיירות הוקמו ללא סדר ותכנון, הבתים קטנים ועתיקים, ובנויים בצפיפות בסמטאות צרות ולעתים חשוכות. סביב לעיירה עומדות חומות שעוד בימי הביניים היו שומרות על התושבים מפני האויב, ומאז המאה ה - 19, כמעט שום דבר לא השתנה בה. נבקר במלון המיוחד במינו - מלון 'דיפוסו'Difuso  מלון 'מפוזר' בבתי העיירה.
נמשיך לעיירת הקרמיקה המובילה – קסטלי Castelli. נפגוש קדר מקומי בין האחרונים שעובד בשיטות של פעם, נתרשם מעבודותיו נלמד את סודן, ונבקר במוזיאון הקדרות המקומי המרשים.
הפסקת צהריים עצמאית. חזרה למלון.
בערב נצא לחווייה מיוחדת – ארוחת ערב על המזח ב"טראבוקו" Trabucco מקומי טיפוסי.
נלמד איך דגים את הדגה הטרייה על המזח המקומי האופייני לקו החוף במקום.

טראבוקו
יום שלישי 21.05 : קייטי - יקב מקומי - טרמולי

הבוקר נצא לקייטי Chieti אשר נחשבת לאחת הערים העתיקות היפות באיטליה. נבקר במרכז ההיסטורי, נתרשם מהדאומו המיוחד, משרידי המקדשים הרומאים, לא נוותר על המוזיאון הארכיאולוגי עם סיפורה של העיר מהעת העתיקה ועד היום וכמובן זמן לקפה ברחוב הראשי Corso Marrucino. לא סתם נחשבת העיר לעיר האומנות של מחוז אברוצו.
נמשיך ליקב מקומי לסיור וטעימות.
אחר הצהריים נמשיך בנסיעה לעיר החוף טרמולי Termoli. נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה של טרמולי, העיר הגדולה על קו החוף של מוליזה. עיר נמל מקסימה עם שפע של בתי קפה גלידריות וחופי ים ארוכים. העברה למלון וארוחת ערב.

Termoli,,Molise,,Italy-08-26-2019-the,Old,Fishing,Village,With,The,Swabian,Castle.
יום רביעי 22.05 : טרמולי (שייט) - לארינו - Larino - חווה חקלאית

הבוקר (אם יתאפשר) נצא בשייט קצר לאורך החוף, ונהנה ממראה העיר היפה מצד הים.
נמשיך לביקור בעיירה לארינו Larino, בה נוכל להתרשם מהטעמים המיוחדים של מחוז מוליזה, שמן הזית היחודי, ויין הדגל המקומי הנקרא טינטיליה דל מוליזה.
נסייר ברחובות הקטנים נתרשם מהקתדרלה היפה ונעשה הפסקה לקפה איטלקי משובח.
נמשיך לחווה מקומית המגדלת את בעלי החיים מהם היא מייצרת שלל גבינות בשיטות עתיקות עם אותו ציוד ישן כמו פעם. נטעם מהגבינות העשויות כולן ממוצרי החווה.
נמשיך בנסיעה לעבר קאמפובאסו Campobasso. העברה למלון וארוחת ערב.

סולמונה
יום חמישי 23.05 : כנסיית קסטלפטרוזו - אגנונה - Agnone סולמונה

הבוקר נתחיל עם הבזיליקה של מריה סנטיסימה אדולוראטה, קסטלפטרוסו Basilica Santuario di Maria Santissima Addolorata, Castelpetroso. אתר קדוש בעל מבנה מרשים, אשר נבנה בסוף המאה ה-19 לאחר ששתי נשים מקומיות דיווחו, פעמיים, על פגישה עם מריה הקדושה, האתר יושב במרכזו של אזור ירוק ומיוער. נתרשם מסגנון הבנייה המודרני המשלב מספר תקופות ארכיטקטוניות, מהמבנה הפנימי המיוחד בתוך הכנסייה, נראה את האורגן המיוחד ונשמע את הסיפור העומד מאחוריה.
נמשיך בנסיעה לעיירת בוני הפעמונים אגנונה Agnone עיר הידועה בייצור פעמוני הכנסיות לכל איטליה כבר 1000 שנה, נבקר במפעל המייצר פעמונים, ונתרשם מדרך ייצור הפעמונים הנשמרת בקנאות כבר מאות שנים.
נמשיך לעיירת ה"קונפטי" – סולמונה Sulmona.
העברה למלון וארוחת ערב.

Parco Nazionale d'Abruzzo-Molise2
יום שישי 24.05 : סולמונה – הפארק הלאומי אברוצו - סקאנו

הבוקר נצא לבקר בסולמונה (Sulmona) עירו של המשורר הרומי אובידיוס, הידועה כעיר הקונפטי, הסוכריות והשקדים המסוכרים. מגוון הצורות והצבעים מקשה לעיתים לזהות שהפרחים, המורכבים משקדים, מאגוזים ואפילו מפיסטוקים, הם בעצם ממתקים אכילים וטעימים.
נבקר במפעל הקונפטי נתרשם משפע הצורות והצבעים כולל טעימות.
נמשיך לטיול בפארק הלאומי אברוצו (Parco Nazionale d'Abruzzo). ניסע לאורכו של עמק הסג'יטאריו ונחלוף על פני שני אגמים יפהפיים: אגם דומניקו, היכן שבעבר התגורר הנזיר במערה, ואגם סקאנו (L.D Scanno). נעצור בעיירה סקאנו (Scanno), הידועה בזכות מלאכת התחרה, ונפגוש בעלי מלאכה ששמרו מסורות עתיקות עד לימינו. נצא לטיול רגלי קצר בטבע בשבילי הפארק.
העברה למלון באזור. ארוחת ערב.

 

נמי
שבת 25.05 : אגם באריאה - קסטלי רומאני - רומא - תל אביב

הבוקר נתחיל באגם באראה Lago Di Barrea. נעצור לקפה ומאפה באחת מעיירות ימי הביניים הנמצאות באזור אגם בריאה, נמשיך לאגם ונצא לסיור רגלי קצר על שפת האגם. נמשיך לאזור קסטלי רומאני Castelli Romani אזור הקייט של עשירי רומא. נסייר באזור הגעשי בין אגמים כחולים ולועות הרי געש כבויים, המלאים בכרמים ובעצי ערמונים. נסייר בסמטאות העיירה המקסימה נמי Nemi המשקיפה על אגם נמי ונהנה מאוירת המקום הקסומה, חנויות גורמה ופירות יער – סמל האזור. נמשיך לתצפית על אגם אלבנו ונבקר בעיירה קסטל גונדולפו Castel Gandolfo, ונראה את מעון הקיץ של האפיפיור.
בערב נצא בדרכנו לשדה התעופה של רומא לטיסה חזרה הבייתה.

יציאה

19/05/24

חזרה

25/05/24

מחיר מבוגר בחדר זוגי

2295€

מחיר מבצע

2226€

מחיר ליחיד בחדר זוגי

2790€

מחיר מבצע

2706€

חברת ITA (אליטליה)

19.05 תל אביב – רומא  05:15- 08:00

25.05 רומא – תל אביב  22:50 – 03:10

 

חלוקת לילות בטיול

2 לילות בקייטי

1 לילה בטרמולי

1 לילה באזור קאמפובאסו

1 לילה באזור סולמונה

1 לילה באזור פסקאסרולי

המחיר כולל

 • טיסות ITA לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 3* \ 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 6 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף – אריאל די קסטרו
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
 • מדריכים מקומיים על פי הנדרש.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.24
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 • תשר למדריכי הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2295 €

להצטרפות לביטוח נסיעות לחו"ל

ט.ל.ח