שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סמינר תרבות ואמנות בטוסקנה

15.09-21.09 סמינר ייחודי לשוחרי אמנות עם ד"ר אפי זיו

מסלול חדש וייחודי לשוחרי אמנות (ללא פירנצה)

טיול יוצא דופן, ראשון מסוגו. אמנות ותרבות אינן נחלתה הבלעדית של פירנצה אלא של טוסקנה כולה.
שבוע ימים של סיור בטוסקנה – ערים, עיירות, כפרים, מוזיאונים, כנסיות, מנזרים ושאר שכיות חמדה של תרבות עם הנופים הייחודיים של טוסקנה. טיול רגוע, טיול כוכב בו כל יום ניסע לכיוון אחר ונחזור אל אותו חדר במלון המעולה.

סמינר תרבות ואמנות בטוסקנה
יום חמישי, 15.09.22, תל אביב - רומא - ארמון פרנזה בקפרארולה - טוסקנה

נצא בטיסת בוקר לרומא ונתחיל לנסוע לעבר טוסקנה. בדרכנו צפונה נעצור בעיירה, קפרארולה, ובה ניצב ארמון ענק ומרשים של משפחת פרנזה (זו המוכרת לנו מרומא). ניכנס אל הארמון ונראה את העושר האמנותי הנמצא במקום. משם נמשיך בדרכנו אל המלון השוכן במרכז טוסקנה, לאחר התארגנות ומנוחה בחדרים ארוחת ערב ראשונה משותפת במלון.

סיינה siena טוסקנה
יום שישי, 16.09.22, מנזר סן גאלגאנו - סיינה

נצא לתחנה הראשונה – מנזר סן גאלגאנו שהינו מנזר יוצא דופן במבנה שמהווה רק שלד של כנסייה – תופעה ייחודית שאין כמותה, נשמע על הסיפור המוזר.
בסיינה נבלה את כל היום. נבקר במוזיאון העירוני הנמצא בבית העיריה העתיק, נבקר בבית הטבילה המפואר ובדואומו העשיר אשר בו יצירות מופת של דונטלו, פינטוריקיו ורפאל, מיכלאנג'לו, ברניני ורבים אחרים. נצא מהדואומו אל המוזיאון הסמוך ובו יצירת המופת של דוצ'ו, יצירות מקור מהחזית ומפנים הדואומו ואוצרות נוספים של העיר. בדרכנו אל מחוץ לעיר (אם יתאפשר) נבקר גם בבית הכנסת היחידי הקיים בעיר.
נבקר בכנסיית סן דומניקו המפוארת ונשמע את סיפורו של מייסד המסדר. ארוחת ערב במסעדה.

קורטונה טוסקנה
שבת, 17.09.22, קורטונה - ארצו

נבקר היום בשתי ערים קסומות בטוסקנה. האחת היא קורטונה, השוכנת על צוק גבוה ממנו נשקף נוף עוצר נשימה. נבקר בעיר במוזיאון האטרוסקי ונשמע את סיפורם של התושבים הקדומים באזור זה ונמשיך למוזיאון נוסף בו נראה יצירות של פרה אנג'ליקו, לוקה סניורלי ואחרים. ניכנס לדואומו ונמשיך בסיור בסמטאות הציוריות של העיר.
העיר השנייה להיום היא ארצו, עיר הולדתו של ג'ורג'יו ואזארי. בעיר נבקר במרכז ההיסטורי, בכנסיית סן פרנצ'סקו בה צייר האמן פיירו דלה פרנצ'סקה את מחזור ציורי הקיר המספר את גילוי "הצלב האמיתי", ניכנס אל ביתו של וזארי ונסיים במוזיאון לאמנות של ימי הביניים בעיר. ארוחת ערב במסעדה.

CARRARA
יום ראשון, 18.09.22, קארארה - השיש של מיכאלאנג'לו

יום שלם נקדיש ללימוד אמנות השיש והפיסול בו. ניסע צפונה אל העיירה קארארה, המפורסמת בכל העולם בזכות מחצבות השיש שלה. הנוף הוא ממש סוריאליסטי שונה מכל מה שהכרנו אך זוהי טוסקנה האחרת. העיירה מלאה בבתי מלאכה לעיבוד שיש וסדנאות פיסול ומושכת אליה אמנים ופסלים מכל העולם. נעלה אל מחצבות השיש בגובה 450 מטר וניכנס לביקור מרתק ב"מערת השיש" הפעילה עד היום. נמשיך לביקור במוזיאון השיש ובסיום הביקור נתכבד בארוחת צהריים במסעדה מקומית אוטנטית בה סועדים אנשי השיש המקומיים. (אם יתאפשר) נבקר בסדנה של אמן שיש ונצפה בעבודתו עם הסברים על דרכי העבודה, חומרי העבודה והכלים איתם מעצבים ומייצרים את עבודות הפיסול. אם יוותר זמן נספיק גם לבקר בדואומו המיוחד של קארארה. לקראת ערב נחזור למלוננו. ארוחת ערב עצמאית.

סמינר תרבות ואמנות בטוסקנה
יום שני, 19.09.22, פיזה - סן ג'ימיניאנו

הים נבקר בשני אתרים באופן יסודי וממצה. בפיזה, המוכרת לרבים נסייר, בנוסף לדואומו ולבית הטבילה, גם בקמפו סנטו - בית הקברות העתיק, במוזיאון הדואומו (אם יתאפשר) ונגיע עד לשפת נהר הארנו, זה המגיע מהעיר פירנצה.
נסיים את היום בביקור מקיף בעיירה המפורסמת סן ג'ימיניאנו. נבקר בשתי כנסיות אשר הציורים בהן ישאירו אותנו פעורי פה – האחת, הדואומו ובו יצירות של דומניקו גירלנדיו ואחרים, והשנייה סן אוגוסטינו עם יצירותיו של בנוצו גוצולי.
כמו כן נבקר במוזיאון העירוני ונאפשר טיפוס באחד המגדלים המעטים שנותרו בעיירה.
ארוחת ערב עצמאית בעיירה.

סמינר תרבות ואמנות בטוסקנה
יום שלישי, 20.09.22, פיסטויה - פראטו - וילה פוג'ו א קאינו

היום נסייר בכמה עיירות. נתחיל בעיר פיסטויה בה נראה את המרכז ההיסטורי ובו הדואומו, בית הטבילה והמוזיאון העירוני. משם נמשיך לעיר פראטו אשר בה צייר האמן פיליפו ליפי את ציורי הקיר והתאהב בנזירה לוקרציה בוטי אותה חטף ונשא אחר כך לאישה. נשמע את הסיפור ונראה את יצירותיו.
נמשיך אל וילה פוג'ו א קאינו אחת מהוילות הרבות של משפחת מדיצ'י, הפזורות בכל רחבי טוסקנה שם חיו ומתו לורנצו המפואר, פרנצ'סקו ה - 1 ואשתו ביאנקה קפלו. חזרה למלון. ארוחת מסכמת במלון.

PIENZA פיאנצה טוסקנה
יום רביעי, 21.09.22, מונטה אוליבטו - מונטה פולצ'יאנו - סן ביאג'ו - פיאנצה - רומא - ת"א

היום האחרון לסמינר בטוסקנה יוקדש לכמה עיירות ציוריות נוספות. נתחיל במנזר המפורסם מונטה אוליבטו מאג'ורה ובו ציורי קיר על שטח עצום של לוקה סניורלי וסודומה, ממשיכו של רפאל. נמשיך לעיירה מונטה פולצ'יאנו (מי שירצה לעלות בעליה התלולה) בה נבקר בפיאצה גרנדה ונשמע על ההיסטוריה של העיירה. נבקר במוזיאון העירוני ונראה את הפאלאצו קומונלה – בית השלטון המקומי. משם נרד אל כנסייה יוצאת דופן – סן ביאג'ו, שנבנתה בצורה של צלב יווני ולא בזיליקה כמקובל. נסיים את השבוע בעיירה פיאנצה, שתוכננה אדריכלית להיבנות כעיר אידיאלית. נשוטט בעיירה בה נולד פיוס השני, עליו למדנו בדואומו של סיינה.
מפיאנצה ניסע לפנות ערב לשדה התעופה ברומא, לטיסתנו הביתה.

יציאה

2022-09-15

חזרה

2022-09-21

מחיר

2595

מחיר מבצע

2517

המדריך

הלוך 15.09  תל אביב – רומא שעות  : 06:05 > 08:45

חזור 21.09  רומא – תל אביב שעות  : 21:50 > 02:10

חלוקת לילות בטיול

6 לילות במלון : Villa San Paulo  https://www.villasanpaolo.com/en

המחיר כולל

 • טיסות לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות במלון 4*  
 • 4 ארוחות ערב 
 • מרצה מומחה – ד"ר אפי זיו
 • מדריכה נוספת מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף  
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית 
 • מדריכים מקומיים על פי הנדרש.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל

 • בדיקות קורונה (אנטיגן \ P.C.R) בישראל ובאיטליה. 
 • תשר למדריכי הטיול (מקובל 5 יורו לאדם ליום)
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2595 €

תאריך יציאה
בחירת סוג החדר
שם פרטי
שם משפחה
אימייל
טלפון
הערות
התוכנית נבנתה ותוכננה על פי מצב התחלואה והקורונה בישראל ובאיטליה ביום פרסום הטיול (01.12.21). באם תשתנינה ההנחיות עד למועד יציאת הטיול ו/או במהלכו, נעדכן בהתאם. סדר הביקורים והמסעדות עשויים להשתנות בהתאם לזמינות פתיחתן

ט.ל.ח

איטליה? האמירויות?

תנו לנו לעשות לכם את הטיול...

© כל הזכויות שמורות לסולו איטליה