דרום איטליה שלא הכרתם

ערים בדרום איטליה – נאפולי | בארי

רבים מחשיבים את החופשות בחלקו הדרומי של המגף האיטלקי כדבר האמיתי, ועם טענה כזאת יהיה לנו קשה מאוד להתווכח. דרום איטליה מלאה בחופים יפים, כמו חופי אמאלפי, מציעה את האוכל האיטלקי המשובח והטעים ביותר, מתאפיינת באקלקטיות תרבותית יוצאת דופן ובערבוב של חדש וישן. רבים מן הטיולים באזור דרום איטליה יוצאים משדה התעופה של רומא, הממוקם במרכזו של המגף האיטלקי ומהווה את הגבול הרשמי בין הצפון לדרום במדינה.

בחלקה הדרומי של איטליה תוכלו ליהנות מערים יוצאות דופן, מאתרים ארכיאולוגים עתיקים, מנופים עוצרי נשימה, מכפרים פסטורליים, מרצועות חוף נפלאות ובכך רק התחלנו למנות את האפשרויות הנפלאות המוצעות לכם. חבילות הנופש שלנו בסולו איטליה תבטחנה לכם חופשות איכותיות בחבל הארץ המרהיב הזה, בזכות ההיכרות העמוקה שלנו עם כל אתרי התיירות, ערי הקיט, נתיבי הטיול, והסודות האמיתיים שיהפכו סתם חופשה – לחופשה מיוחדת, חלומית וחד פעמית, שודאי לא תשכחו בקרוב.

קצת על דרום איטליה

אחת הערים המרשימות ביותר בחבל דרום איטליה היא העיר לצ'ה, המכונה לרוב "בירת הבארוק של פוליה" או "פירנצה של הדרום". רוב הבניינים בעיר בנויים מאבן מקומית ("אבן לצ'ה") בעלת גוון צהבהב, שהיא קלה לעיבוד ועמידה בפני בליה. אמני העיר גילפו באבן זו קישוטים פיסוליים עשירים ואלו מעטרים את קירותיה וסמטאותיה של העיר.

קרוב ללצ'ה מצויה עיר הנמל ברינדיזי (Brindisi), שכונתה במשך מאות שנים "השער אל המזרח" (משום נמלה המפורסם, שהיווה מוקד למעבר סחורות לאורך שנות ההיסטוריה של איזור דרום איטליה). הקסטלו של המלך פרידריך ומבצר אראגון הם שניים מן המבנים האדריכלים המרשימים שתוכלו לראות בעיר, זאת כמובן בנוסף לנמל העתיק ולפסלים הרומים המרשימים.

דרום איטליה מתפארת גם בחבל בזיליקטה (Basilicata), בו נמצאת העיירה הציורית מאטרה (Matera). מדובר בעיירה עתיקה, שמורכבת ברובה ממערות בהן התגוררו תושביה עד סוף שנות ה-60 של המאה הקודמת, וכן כנסיות ומבני ציבור – כולם חצובים בסלע. סיור בעיירה יכלול טיול בשכונת סאסי – רובע תת-קרקעי מרהיב, המחולק לשתי שכונות של בתי מגורים וכנסיות – כולם חצובים בסלע!

אטרקציה נוספת, עליה לא כדאי לפסוח בטיול באזור דרום איטליה, היא עיירת הדייגים טראני (Trani), ששוכנת לחופו של מפרץ יפיפה. מומלץ מאוד לבקר בקתדרלה הרומנסקית המקסימה ששוכנת בסמוך לים ולהתחקות אחר הקהילה היהודית, שטראני הייתה אחד ממרכזיה.

 

קצרה היריעה מלפרט את כל האטרקציות, הכפרים, והאתרים בהם נמליץ לכם לבקר באזור דרום איטליה, שכן מדובר בחבל ארץ עצום ומלא בכל טוב. חבילות הנופש המושקעות של סולו איטליה תעשינה עבורכם סדר בדרום איטליה, ותיקחנה אתכם אל המרשימים והאיכותיים שבאתרי התיירות שיש לאזור להציע, כל זאת בליווי צמוד של מדריכים מקצועיים, שמכירים את האזור על בוריו. הניסיון, הוותק והמקצוענות של סולו איטליה הם הערובה הטובה ביותר לכך שתבלו חופשה מושלמת, איכותית ובלתי נשכחת באחד מחבלי הארץ המרתקים ביותר בעולם!